ՆորություններՍպորտ

Մարտական սամբոյի Հայաստանի մրցանակակիրները

Մարտի 17-ին ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության ,,Մարզաձևերի զարգացման համալիր հանրապետական կենտրոն,,  /նախկին ՄԻԿԱ/ մարզադահլիճում տեղի ունեցավ Մարտական սամբոյի Հայաստանի 2019թ. առաջնությունը՝  մասնակցությամբ Երևանի, Արցախի ու ՀՀ մարզերի ուժեղագույն սամբիստների:

Բոլոր հաղթողներն ու մրցանակակիրները ստացան համապատասխան կարգի մեդալներ, դիպլոմներ, դրամական պարգևներ:

Առաջնության արդյունքներով կձևավորվի Հայաստանի ազգային հավաքականը, որը մայիսի 16-ից 20-ը կմասնակցի Իսպանիայում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությանը:

Ստորև ներկայացնում ենք հաղթողներին և մրցանակակիրներին

52 կգ քաշային կարգ

  1. Ջոն Բալայան-Արցախ
  2. Արմեն Ռազգոյան-Աբովյան քաղաք, /Խոջայան ակումբ/
  3. Դավիթ Գաբրիելյան-Արցախ

57 կգ քաշային կարգ

  1. Վահագն Հովսեփյան-Աբովյան
  2. Պողոս Բադալյան-Երևան /Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց/
  3. Հարություն Սարգսյան-Աբովյան
  4. Արմեն Մնացականյան-Արցախ

62 կգ քաշային կարգ

  1. Արման Նիազյան-Տավուշի մարզ, գ. Սևքար
  2. Կարեն Իսախանյան-Արցախ
  3. Մայիս Ներսիսյան-Երևան /Կրավ Մագա ակումբ/
  4. Համլետ Սուքիասյան-Աբովյան

68 կգ քաշային կարգ

  1. Վաչիկ Վարդանյան- Երևան /Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց/
  2. Սերգեյ Կարապետյան-Արցախ
  3. Մհեր Մերջանյան-Վանաձոր
  4. Գևորգ Ապրեսյան-Արցախ

74 կգ քաշային կարգ

  1. Մավրիկ Նասիբյան-Արցախ
  2. Սարգիս Վարդանյան- Աբովյան քաղաք, /Խոջայան ակումբ/
  3. Արման Հարությունյան-Արցախ
  4. Սամվել Սարգսյան-Եղվարդ

82 կգ քաշային կարգ

  1. Թաթուլ Ավագյան-Արցախ
  2. Դավիթ Պետրոսյան-Արցախ
  3. Արթուր Մելիքբեկյան-Իջևան
  4. Վլադիմիր Անդրեասյան- Երևան /Կրավ Մագա ակումբ/

90 կգ քաշային կարգ

  1. Ավետիք Պողոսյան-Աբովյան
  2. Հակոբ Օրդանյան-Երևան /Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց/
  3. Վրեժ Պլուզյան-Վանաձոր

100 կգ քաշային կարգ

  1. Արման Ավանեսյան-Արցախ
  2. Գոռ Գյունաշյան-Երևան /Օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջ/
  3. Կարեն Ավետիսյան- Երևան /Կրավ Մագա ակումբ/

+100 կգ քաշային կարգ

  1. Էրիկ-Գոռ Համզոյան-Արցախ
  2. Արեգ Ղազարյան-Արցախ
  3. Սահակ Պետրոսյան-Երևան
  4. Արման Գաբրիելյան-Վանաձոր

combat sambo 2019 (12) combat sambo 2019 (6) combat sambo 2019 (5) combat sambo 2019 (3) combat sambo 2019 (1)

Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիա

Ավելին
Back to top button