ՀՀ տարածքում Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայությունը միտված է խոչընդոտելու խաղաղության ջանքերին․ Միրզոյան
Սեպտեմբերի 18-ին ՄԱԿ ԳԱ 78-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել Սերբիայի առաջին փոխվարչապետ…
Այնթապում այրվել են բենզինի և հեղուկ գազի լիցքավորման կետեր, 2 ավտոմեքենա. մեկ մարդ այրվածքներ է ստացել
Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնն ահազանգ է ստացել, որ Այնթապ գյուղի 10-րդ փողոցում այրվում է հեղուկ գազի լիցքավորման…
ԿԽՄԿ-ն ողջունել է Լաչինով և Աղդամով դեպի Արցախ մարդասիրական առաքումների վերսկսումը
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն հաղորդում է Լաչինով և Աղդամով իրականացված մարդասիրական բեռնափոխադրումների մասին․ «Շարունակական դիվանագիտական ջանքերի արդյունքում, որոնց նպատակը որոշում…
Վիճաբանություն, ծեծկռտուք ու կրակոցներ Հրազդան քաղաքում. վիրավորները հայր ու որդի են. դեպքի վայր է ժամանել Կոտայքի մարզի ոստիկանապետը
Երեկ` սեպտեմբերի 17-ին, վիճաբանություն, ծեծկռտուք և կրակոցներ են հնչել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 22:50-ի սահմաններում «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ՀՀ Ներքին գործերի…
Թալանել են Միքայել եպիսկոպոս Աջապահյանի բնակարանը
Վարդան Սրտաշյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. Դե մեր հոգևորականները միլիոնատերեր են, չէ՞,բենտլիներով, դոլարներով, թանկարժեք զարդերով։ Հավերի համար նախատեսված նմանատիպ…
«Հանրային ձայնը» Մարությանից պահանջում է փաստաթուղթ ստորագրել իր ձայների դիմաց
«Հանրային ձայն» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը անդրադարձել է ընդդիմադիր «Ազգային առաջընթաց» և «Մայր Հայաստան» դաշինքի հետ հնարավոր համագործակցությանը։…
Լաչինի միջանցքի արգելափակումը խախտում է միջազգային մարդասիրական ու մարդու իրավունքների նորմերը․ Միրզոյանը՝ Էստոնիայի ԱԳ նախարարին
Սեպտեմբերի 18-ին Նյու Յորքում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնայի հետ: Հանդիպումը կայացել…
Ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը դարձավ ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր և նվաճեց Փարիզի խաղերի ուղեգիր
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ Արսեն Հարությունյանը դարձավ աշխարհի առաջնության եռակի բրոնզե մեդալակիր և նվաճեց Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր:…
Պետք է ապահովվի Լաչինի միջանցքի լիակատար վերագործարկումը․ Արցախի ԱԳՆ-ն՝ բեռների տեղափոխման մասին
Արցախի ԱԳՆ հայտարարությունը՝ Արցախ հումանիտար բեռ ուղարկելու կապակցությամբ․ 2023 թվականի սեպտեմբերի 18-ին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի տրանսպորտային միջոցներով Լաչինի միջանցքով…
Հայ ջազմենները ելույթ ունեցան Մոսկվայի 876-ամյակին նվիրված տոնական համերգին
Ջազային կատարումներով հայ և ռուս երաժիշտների հայտնի ստեղծագործությունները հնչեցին Մոսկվայի 876-ամյակի առթիվ կազմակերպված տոնական համերգի ընթացքում։ Ջազային երեկոն նախաձեռնել էր…

Найдена мутация, которая может защищать от болезни Альцгеймера
Ученые из Стэнфордского университета обнаружили мутацию гена PLCG2, которая может снижать риск болезни Альцгеймера. Она влияет на работу иммунных клеток головного мозга,…
Гуманитарный груз прибыл в Степанакерт с двух направлений
Сегодня утром в Степанакерт с двух направлений прибыл гуманитарный груз. Фуры одновременно начали движение в сторону Степанакерта по дорогам Горис-Степанакерт…
Заявление в связи с доставкой гуманитарной помощи в Арцах
18 сентября 2023 года автотранспортом Международного Комитета Красного Креста по Лачинскому коридору и дороге Акна (Агдам) — Степанакерт в Арцах…
Главы МИД Армении и Финляндии обсудили гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе
Ситуацию в Нагорном Карабахе и региональные вопросы обсудили главы МИД Армении и Финляндии. Как сообщили в пресс-службе армянского внешнеполитического ведомства, переговоры Арарата…
Президент Арцаха представил нового госминистра республики
Президент Арцаха Самвел Шахраманян представил нового государственного министра республики Артура Арутюняна. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики…
Миротворцы РФ зафиксировали факт ранения карабахского военного с азербайджанской стороны
Нарушение режима прекращения огня зафиксировали российские миротворцы в Мартакертском районе Нагорного Карабаха, сообщает пресс-служба Минобороны России. «В результате обстрела получил…
А. Марутян: Сотрудничество с партией «Гражданский договор» исключаем, с оппозиционными силами – идеологические и политические разногласия
Бывший мэр Еревана Айк Марутян, на состоявшихся 17 сентября выборах в Совет старейшин армянской столицы возглавлявший список партии «Национальный прогресс»,…
Низкую явку на выборах в Ереване во многом объясняют «разочарованием народа в партиях»
Член блока «Мать Армения», политолог Степан Даниелян написал: во многом низкую явку на выборах в Ереване объясняют «разочарованием народа в партиях».…
Колоритный Аштарак и его гостеприимные, жизнерадостные жители
Аштаракский регион богат историческими и природными памятниками, вкуснейшими традиционными блюдами, наполненными солнцем фруктами и вином, а главное, жизнерадостными, гостеприимными и…
Курсы валют в Армении 18 сентября: на валютном рынке не произошло изменений
На валютном рынке Армении сегодня не произошло изменений. Об этом свидетельствуют данные сайта rate.am. Согласно этим данным, с утра 18…