ԿԸՀ-ն հրապարակել է 8 տեղամասերի նախնական արդյունքները
ԿԸՀ տվյալներ. 8 տեղամասերի արդյունքներ 1.«Հանրային ձայն» կուսակցություն – 310 (10.72%) 2.«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն – 915 (31.63%) 3.«Արդար Հայաստան» կուսակցություն…
Ընտրություններին այսքան ցածր մասնակցությունը հետևանք է հանրության շրջանում պետական իշխանության հեղինակության անդառնալի անկման․ Գոհար Մելոյան
Սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանն անդրադարձել է 2023 թվականի սեպտեմբերի 17-ին տեղի ունեցած Երևանի ավագանու ընտրություններին քաղաքացիների աննախադեպ ցածր մասնակցությանը՝ 28,46 տոկոս։…
Ավտովթար Այնթապ գյուղի կամրջի մոտ. կան տուժածներ
Սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 21։16-ին, Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Այնթապ գյուղի կամրջի…
Հայտնի է, թե քաղաքական ուժերը որքան գումար են ծախսել Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի համար
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակեց Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող 14 քաղաքական ուժի հայտարարագրած ու ծախսած գումարների նախնական հաշվետվությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ սեպտեմբերի 17-ին…
Գլխավոր դատախազությունում գործող աշխատանքային խումբն ամփոփել է օրվա արդյունքները
Գլխավոր դատախազությունում գործող աշխատանքային խումբն ամփոփել է Երևան քաղաքի ավագանու հերթական ընտրությունների քվեարկության օրը՝ սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 08:00-ից մինչև 20:00-ն…
Երևանի ավագանու ընտրության նախընտրական քարոզչության և քվեարկության ընթացքում առերևույթ հանցագործությունների վերաբերյալ ստացվել է 10 հաղորդում, 8-ով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ. ՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեն ամփոփել է 2023 թ․ սեպտեմբերի 17-ին անցկացված Երևան քաղաքի ավագանու ընտրությունների ընթացքում՝ ներառյալ քարոզարշավի և քվեարկության ողջ…
Քվեարկության արդյունքները` ըստ ՔՊ շտաբի
Քվեարկության արդյունքները` ըստ ՔՊ շտաբի 10/44 ընտրատեղամասի արդյունքներն են՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» 106 ձայն «Ազգային առաջընթաց» 58 ձայն «Մայր Հայաստան» 49…
Արման Անդրեասյանը՝ աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր
Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում անցկացվող ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում Եվրոպայի փոխչեմպիոն Արման Անդրեասյանը տպավորիչ հաղթանակով նվաճեց բրոնզե մեդալ: 70 կգ…
Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների ընդամենը 28.46 տոկոսը
Երեւանի ավագանու ընտրություններին Երեւան համայնքի 824. 250 հազար ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել է 234 հազար 553 ընտրող, որը կազմում է 28.46…
Հրդեհ` Գյումրի քաղաքում․ Ժամանել են հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ
Սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 14։35-ին Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Ղանդիլյան փողոցում այրվում…

Диетолог назвала продукты и привычки, которые приводят к вздутию живота
Ограничение потребления некоторых фруктов и овощей, а также изменение пищевых привычек может снизить риск вздутия живота. Об этом доктор из Клиники…
Назван салат, который может ускорить заживление язв на коже при диабете
Ученые из Тегеранского университета медицинских наук выяснили, что экстракт шпината может ускорить заживление ран у крыс, больных диабетом. Исследование опубликовано в журнале Scientific Reports.…
Найден способ предотвратить больше переломов у пожилых
Ученые из Лундского университета разработали новый метод 3D-моделирования костей, который позволит ежегодно предотвращать тысячи угрожающих жизни переломов бедра. Исследование опубликовано в журнале Journal…
Найден способ снизить риск боли в шее в два раза
Ученые из Университета медицинских наук в Бохуме (Германия) выяснили, что физические упражнения снижают риск боли в шее вдвое. Исследование опубликовано в журнале Journal of Orthopaedic…
Арман Андреасян — бронзовый призер чемпионата мира
Вице-чемпион Европы Арман Андреасян стал бронзовым призером чемпионата мира по вольной борьбе в Белграде. В поединке за бронзовую медаль в…
Ереван «проголосовал ногами» и отверг всех: окончательная явка – 28,46%
Центральная избирательная комиссия Армении только что опубликовала данные по окончательной явке избирателей на прошедших 17 сентября выборах в Совет старейшин…
Армия обороны: Азербайджан нарушил режим прекращения огня в Мартакертском районе: с армянской стороны есть раненый
17 сентября, около 18:20, азербайджанские Вооруженные силы нарушили режим прекращения огня в Мартакертском районе, применив стрелковое оружие и установку ЗУ-23-2.…
Вараздат Лалаян — двукратный вице-чемпион мира
На прошедшем в Эр-Рияде (Саудовская Аравия) чемпионате мира по тяжелой атлетике 17-го сентября в борьбу вступили вице-чемпион мира, двукратный вице-чемпион…
Зачем Азербайджану прибегать к военным действиям, если он вытирает ноги о российских военнослужащих, и ему за это ничего не бывает? Депутат НС РС Тигран Абрамян
Война Азербайджана против Арцаха выражается не артиллерийскими или ракетными обстрелами, а тотальной блокадой. Об этом на своей странице в Facebook…
Степанакерт согласился на одновременную доставку грузов Красного Креста по двум маршрутам
Кризис, возникший в результате блокады Арцаха со стороны Азербайджана, усугубляется с каждым днем. Правительство в этих сложных условиях занимается организацией…