Հենրիխ Մխիթարյանը՝ «Ինտեր» — «Միլան» հանդիպման լավագույն խաղացող
Իտալիայի առաջնության չորրորդ տուրի «Ինտեր» — «Միլան» հանդիպման լավագույն խաղացողը Whoscored-ի վարկածով՝ Հենրիխ Մխիթարյանն է։ «Ինտերի» կիսապաշտպանը ստացել է 9,5…
ՀՀ ԱԳՆ-ն շնորհավորել է Մեքսիկայի Անկախության տոնը
Հայաստանի ԱԳՆ-ն X-ի հարթակում շնորհավորել է Մեքսիկայի ժողովրդին ու կառավարությանը Անկախության տոնի առթիվ։ «Բարեկեցության և բարօրության լավագույն մաղթանքներով շնորհավորում ենք…
«Հայաքվե»-ն ընտրատեղամասերում մի շարք խախտումներ է արձանագրել
«Հայաքվե» դիտորդական առաքելությունը ընտրատեղամասերի տեսախցիկներով ուղիղ հեռարձակման և տեղամասերով շրջիկ խմբերի մշտադիտարկման արդյունքում մի շարք խախտումներ է արձանագրել (չշտկված), որոնք…
«Ալադին» մանկապարտեզում տնօրենը եւ աշխատակիցները ծեծի են ենթարկում երեխաներին
Համացանցում տարածվում է տեսանյութ, որտեղ երևում է, թե ինչպես են մանկապարտեզի տնօրենը եւ աշխատակիցները ծեծի ենթարկում երեխաներին։ Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝…
Լաչինի միջանցքը պետք է անհապաղ վերաբացվի՝ հումանիտար աղետից խուսափելու համար․ Պիերո Ֆասինո
«Լաչինի միջանցքը՝ Լեռնային Ղարաբաղի և Հայաստանի միակ հաղորդակցման ուղին, պետք է անհապաղ վերաբացվի՝ հումանիտար աղետից խուսափելով համար»։ Այդ մասին հայտարարել…
Սեպտեմբերի 16-ին Արցաից Հայաստան է մեկնել 80 մարդ․ ՌԴ խաղաղապահ առաքելություն
ՌԴ խաղաղապահ առաքելությունը հայտարարություն է տարածել․ Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչները (հայկական և արտասահմանյան բուհերի ուսանողներ, ինչպես նաև մասնագետներ և…
Մխիթարյանի դուբլն օգնեց «Ինտեր»-ին հաղթել «Միլան»-ին
Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնության` Սերիա Ա-ի, 4-րդ տուրի կենտրոնական խաղում միմյանց դեմ մրցեցին «Ինտեր»-ը և «Միլան»-ը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Ջուզեպե Մեացա» մարզադաշտում կայացած…
ՀՀ ԶՈՒ-ն կրակ չի բացել․ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե սեպտեմբերի 16-ին` ժամը 19։50-ի սահմաններում, Հայաստանի Հանրապետության ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել…
«ԶԱԶ» մեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել 2 տարեկան մի տղայի և 28-ամյա կնոջ
Սեպտեմբերի 14-ին, ժամը 20-ին, 72-ամյա վարորդը Քանաքեռցու փողոցում «ԶԱԶ» մակնիշի մեքենայով վրաերթի է ենթարկել երկու տարեկան մի տղայի և 28-ամյա…
ՍԴ-ն մերժել է ընդդիմադիր պատգամավորներին
ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻ ՀԱԿԱՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՎԱՐՔԱԳԾԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ Ազգային ժողովի քաղաքական մեծամասնությունը 2023թ. հուլիսի 11-12-ին ընդունեց քրեական օրենսգրքում լրացումների օրինագիծը, որով քննություն…

Названа диета, снижающая давление и улучшающая здоровье кишечных бактерий
Ученые из Университета Южной Австралии выяснили, что средиземноморская диета с повышенным количеством молочных продуктов (сыра, йогурта и молока) может улучшить здоровье кишечных…
Генрих Мхитарян — лучший игрок матча «Интер» — «Милан»
Бывший полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян признан лучшим игроком матча четвертого тура чемпионата Италии «Интер» — «Милан» по версии Whoscored.…
5 продуктов с высоким содержанием ретинола: ешь их и молодей
Нам с детства твердили, что много витамина А можно получить, если есть морковь, тыкву и другие яркие овощи и фрукты.…
В Доме правительства временно введут масочный режим
В Доме правительства России ввели масочный режим из-за сезонного роста заболеваемости ОРВИ, гриппом и COVID-19, сообщила РИА Новости пресс-служба кабмина.…
Минобороны Армении опровергло очередную дезинформацию Азербайджана
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения ВС Армении 16 сентября в районе 19:50 якобы открыли огонь в…
«Можно предположить, что должен предложить Эрдоган». Пост
Политолога Ара Погосяна в Facebook: Пост политолога Ара Погосяна в Facebook: ««Мы предложили встретиться в четырехстороннем формате. Это предложение было…
Жанна Андреасян обратилась к учителям
Дорогие учителя, Обсуждения последних дней показали, что некоторые данные или работы могут быть интерпретированы по-разному, что неоправданно повышает различные требования…
Гол Вагана Бичахчяна поспособствовал победе «Погоня»
В матче 8-го тура чемпионата Польши «Погонь» обыграл «Корону» со счетом 3:1. Первый гол «Погоня» забил полузащитник сборной Армении Ваган…
В четвертом туре чемпионата Италии миланский «Интер» примет «Милан». Главный тренер миланского клуба Симоне Индзаги огласил стартовый состав. Бывший полузащитник…
Арман Саркисян обсудил с организаторами учений «Объединенный меч» вопросы взаимодействия
Заместитель министра обороны Армении Арман Саркисян обсудил и согласовал с организаторами многонациональных учений «Объединенный меч-2023», проводимых на военной базе США в германском…