Սա իսկական պայքար է լինելու. Ինձագին՝ միլանյան դերբիի մասին
Միլանի «Ինտերի» գլխավոր մարզիչ Սիմոնե Ինձագին կիսվել է «Միլանի» հետ Ա Սերիայի առաջիկա հանդիպման մասին իր կարծիքով։ «Նրանց թիմը նույնքան…
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը չի համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե սեպտեմբերի 15-ին` ժամը 21։15-ից մինչև 22։05-ն ընկած ժամանակահատվածում, Հայաստանի Հանրապետության ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր…
Անհիմն մեղադրանքով ձերբակալվել է dasaran.am կայքի հիմնադիրը. փաստաբան
«Ակնհայտ անհիմն մեղադրանքով ձերբակալվել է dasaran.am կայքի հիմնադիր Սուրեն Ալոյանը: Վերջինս մեղադրվում է այն բանի համար, որ ՀԱՆԴԳՆԵԼ է ՀՀ…
Ուսանողական կյանքն Արցախում՝ շրջափակման պայմաններում
Նոր ուսումնական տարին ԱրՊՀ-ում սկսվել է առանց հետաձգելու, բայց խնդիրների մի մեծ փնջով՝ ուսումնական նյութերի ու գույքի պակաս, շատ դեպքերում՝…
Ադրբեջանը Արցախից մեկնողների թեման ներկայացնում է որպես «ՀՀ ԶՈՒ-ի դուրս բերման գործընթաց»
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ Արցախի նախագահն այսօր խորհրդակցություն է հրավիրել, որի քննարկման…
Օտարերկրացիներից Թուրքիայում ամենից շատ բնակարան գնել են ռուսները
Թուրքիայի վիճակագրական ծառայությունը (TÜİK) օգոստոսին Թուրքիայում օտարերկրացիների կողմից գնված բնակարանների վերաբերյալ տվյալներ է հրապարակել։ Ըստ այդմ՝ օտարերկրացիներն օգոստոսին Թուրքիայում գնել…
ԱԱ. Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ու Տաթև Հակոբյանը ևս մեդալ չնվաճեցին
Սաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր-Ռիյադում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի աշխարհի 88-րդ առաջնության կանանց 87 կգ քաշային կարգի մրցմանը մասնակցեցին Հայաստանի ներկայացուցիչներ Հռիփսիմե Խուրշուդյանը…
Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հավաք է կազմակերպվել
Այսօր` սեպտեմբերի 15֊ին, մի խումբ քաղաքացիներ հավաքվել են Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում` հայտնելու իրենց խիստ մտահոգությունը Արցախում ստեղծված ծայրահեղ ծանր իրավիճակի…
Հանրահավաքի ժամանակ ՔՊ-ի աջակիցները շիշ են նետել և հшրվածել լրագրողին. ՀԺՄ-ի հայտարարությունը
Հայաստանի Ժուռնալիստների միությունը հայտարարությունը է տարածել՝ ահազանգելով, որ վտանգված է լրագրող Անի Գևորգյանի կյանքը։ Հայտարարությունն ամբողջությամբ ներկայացնում ենք ստորև․ «Օրեր…
Լեհաստանի ԱԳՆ պետքարտուղարը և ՀՀ դեսպանն անդրադարձել են տարածաշրջանի անվտանգային միջավայրի հարցերին
Լեհաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը սեպտեմբերի 15-ին հանդիպել է Լեհաստանի ԱԳՆ տնտեսական համագործակցության, ՄԱԿ-ի, Ասիայի և Ամերիկայի հարցերով պետքարտուղար Վոյչեխ…

Геологи выяснили причину крупных изменений климата 8000 лет назад
Британские ученые из Университета Лидса выяснили, что таяние ледникового покрова около 8 тыс. лет назад запустило крупные изменения климата. Исследование опубликовано в научном журнале Quaternary…
Распространенное МО Азербайджана сообщение не соответствует действительности
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения ВС Армении 15 сентября с 21:15 до 22:05 якобы открыли огонь…
Студенческая жизнь в Арцахе в условиях блокады
Новый учебный год в АГУ (Арцахский государственный университет) начался без промедления, но с массой проблем: нехваткой учебных материалов и имущества,…
Как позаботиться о здоровье суставов зимой: 5 главных правил
Эксперты рассказали, что делать, чтобы не попасть в их число, а мы собрали их советы в одной статье. Итак, вот…
Армянские тяжелоатлетки не завоевали медалей на ЧМ в Эр-Рияде
Армянские тяжелоатлетки Татев Акопян и Рипсиме Хуршудян не смогли завоевать медалей на чемпионате мира в Эр-Рияде, заняв лишь 5 и…
В Арцахе хлеб уже продается по новым талонам
Вчера в Арцахе начался второй этап раздачи хлебных талонов, который продолжился сегодня. На этот раз талоны предоставляются на 24 дня. Хлеб уже продается по новым талонам. Вчера после полуночи пекарни работали…
Что общего между Шамирамом, Бюраканской обсерваторией, Аштаракским орехом и музеем кяманчи?
Арагацотнскую область опоясывает горный массив Арагаца, она простирается на западе до государственной границы с Турцией. По территории области проходят три автомобильные…
Стало известно, уедет ли Тикнизян зимой в Европу
Журналист Грач Хачатрян сообщил в своем Twitter, что футболист московского «Локомотива» Наир Тикнизян останется в клубе до конца текущего сезона. Переезд в Европу зимой…
Ежедневно в школьный медпункт обращаются около 10 детей: образование в условиях блокады
Обобщая проблемы, вызванные полной блокадой Арцаха: острая нехватка канцтоваров, учебных материалов, продуктов питания, предметов гигиены и отсутствие транспорта, было принято решение, не нарушая…
Курсы валют в Армении 15 сентября: драм укрепился к евро
На валютном рынке Армении драм укрепился к евро. Свидетельствуют данные сайта rate.am. С утра 15 сентября коммерческие банки страны скупают…