Հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել․ ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՌԴ ՊՆ-ից։ «Երեսուն դիտակետերում ռուս խաղաղապահները շուրջօրյա վերահսկում…
Ի՞նչ է անելու Իրանը, եթե Ռուսաստան-Թուրքիա լուռ համաձայնությամբ Ադրբեջանը փորձի զավթել միջանցք
Լրագրող Թաթուլ Հակոբյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Ի՞նչ է անելու Իրանը, եթե Ռուսաստան-Թուրքիա լուռ համաձայնությամբ Ադրբեջանը փորձի զավթել միջանցք…
«Ակնայով ցանկացած մեքենայի անցնելը կարմիր գծի խախտում է». Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ
«Կոչ ենք անում ողջ միջազգային հանրությանը հնարավորինս խստորեն պահանջի Ադրբեջանից՝ բացել Բերձորի (Լաչինի) միջանցքը և հանի ապօրինի անցակետը։ Ակնայով (Աղդամ)…
Նվիրումի և երկրպագուների աջակցության շնորհիվ կկարողանանք դրական արդյունքի հասնել վաղվա խաղում․ Պետրակով
ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Խորվաթիա հանդիպմանն ընդառաջ կայացել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի նախախաղային մամուլի ասուլիսը, որը…
Վրաստանի ԱԳՆ-ն չի ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղում նախագահական ընտրությունները
Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ կապված Արցախի Հանրապետության նախագահական ընտրությունների հետ։ «Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն իր աջակցությունն է…
«Էրդողանը դառնում է միջնորդ Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջեւ»
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Իշխող ՔՊ-ն, հայտնի անձի գլխավորությամբ, փաստորեն փակել է երկխոսության խողովակները Ռուսաստանի ղեկավարության…
Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելությունը շփման գծում շուրջօրյա պարեկություն է իրականացնում
Հայաստանում Եվրոպական միության առաքելության X միկրոբլոգում հրապարակվել է գրառում, որտեղ նշված է․ «Մենք գիշեր-ցերեկ պարեկություն ենք իրականացնում հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում և առճակատման…
Ֆուտզալի ազգային հավաքականը սկսում է մարզական հավաքը
Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը սեպտեմբերի 10-20-ը կանցկացնի մարզական հավաք: Թիմը հանգրվանել է «Անի Պլազա» հյուրանոցում, իսկ մարզումները կանցկացնի ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում։…
ՇՄ նախարարը Թեհրանում է․ մասնակցել է ավազի և փոշու փոթորիկների դեմ պայքարի միջազգային համաժողովին
Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանին գործուղվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն (Թեհրան)՝ Ավազի և փոշու փոթորիկների դեմ պայքարին…
Հանձնվողը չի կարող օրակարգ թելադրել. Իշխան Սաղաթելյան
Ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար մեր ժողովրդին այսօր առաջարկվում է երկու ճանապարհ: Առաջինը գործող իշխանության զիջումների ճանապարհն է։ Այս մասին…

Ученые зафиксировали рост случаев рака среди людей младше 50 лет
Международная команда исследователей под руководством специалистов из Чжэцзянского университета в Ханчжоу (Китай) установили, что люди младше 50 лет стали гораздо…
Обязательный для всех продукт осеннего рациона: он покроет дефицит «солнечного витамина»
Всего один простой продукт покроет нехватку витамина D, в котором мы все так отчаянно нуждаемся в осенне-зимний период. Вот незаметно и наступила осень, которая…
Эксперт рассказала, какие аромамасла помогут справиться с осенней хандрой
Массаж стоп с аромамаслами поможет укрепить иммунитет и подарит хорошее настроение. Об этом в разговоре с «Газетой.Ru» рассказала ароматерапевт Галина Колосова. Она посоветовала…
«Эрдоган становится посредником между Арменией и Россией»
Политолог Степан Даниелян на своей странице в социальной сети написал: «Правящая ГД во главе с известным лицом фактически закрыла каналы…
Найден способ улучшить сон при хроническом стрессе
Ученые из Университета Цзинань доказали, что яркий свет улучшает сон у мышей, испытывающих стресс, а также определили нервный путь, лежащий в основе этого…
Названы арбитры матча Армения — Хорватия
Матч 6-го тура отборочного турнира Евро-2024 Армения — Хорватия обслужит французская бригада арбитров. Судьей матча назначен Клеман Тюрпен. Помощники арбитра…
Миссия ЕС в РА сообщила об усилении патрулирования в районах, вызывающих наибольшую озабоченность
Миссия Евросоюза в Армении сообщила об усилении патрулирования в районах на армяно-азербайджанской границе, вызывающих наибольшую озабоченность. «Мы патрулируем днем и…
Армия обороны не осуществляла дивесионное проникновение и не устанавливала мины. Это дезинформация
Сообщение минобороны Азербайджана о том, что предположительно подразделения Армии обороны осуществили диверсионное проникновение и установили мины, в результате чего 10…
Шарль Мишель обсудил с Эрдоганом ситуацию, сложившуюся между Арменией и Азербайджаном
Глава Евросовета Шарль Мишель сообщил, что обсудил с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом ситуацию, сложившуюся между Арменией и Азербайджаном. «Встреча…