Թեհրանն, այսպես կոչված, Զանգեզուրի միջանցքի հարցում հույսը դնում է Մոսկվայի աջակցության վրա. Աբբաս Ջումա
Հաշվի առնելով Ռուսաստանի և Իրանի միջև ակտիվորեն զարգացող հարաբերությունները, այդ թվում՝ ռազմական և տնտեսական, կարծում եմ, որ Թեհրանը հույսը դնում…
Պաշարված Ստեփանակերտում մանկապարտեզները չեն գործում
Ստեփանակերտում պետական մանկապարտեզները մնում են փակ: Ընդ որում, դեռ հնարավոր չէ կանխատեսել, թե երբ հնարավոր կլինի վերսկսել աշխատանքը: Միակ պատճառը…
Այսքան օրհասական վիճակում լինելով` էլի նույն սկզբունքով շարունակում են հերքումները. «Թաթոյան» հիմնադրամ
Պատերազմի ավարտից սկսած անընդհատ փաստերով ցույց ենք տվել ադրբեջանական զինված ծառայողների անօրինական ներկայութունը «Սյունիք» օդանավակայանի, թռիչքուղիների անմիջական հարևանությամբ։ Այս մասին…
Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 5-ին՝ ժամը 21:35-ից 22։00-ն ընկած ժամանակահատվածում, իբր կրակ…
Խորեն Բայրամյան․ «Սպերցյանը կլինի հաջորդ հայ ֆուտբոլիստը, որը կխաղա Եվրոպայում»
Ռուսական «Ռոստովի» կիսապաշտպան Խորեն Բայրամյանը նշել է, որ Հայաստանի հավաքականի և ռուսական «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը պատրաստ է խաղալ եվրոպական բարձրակարգ ակումբում։…
Շանթ Հարությունյանը սրտի կաթված է ստացել, ստենդավորում է արվել
«Շանթ դաշինք» ազգայնական կուսակցության ղեկավար Շահեն Հարությունյանը հայտնում է. «Հարգելի’ բարեկամներ. տեղեկացնում ենք, որ Շանթ Հարությունյանը սեպտեմբերի 4-ին տեղափոխվել է…
Հասցեական ուղերձները բավարար չեն ԼՂ շրջափակումը վերացնելու և Ադրբեջանին կառուցողական դաշտ վերադարձնելու համար. Միրզոյան
Սեպտեմբերի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի…
Արցախը 268 օր է՝ պաշարված է․ 1.910 քաղաքացի զրկված է վիրահատվելու հնարավորությունից
Արցախի կառավարությունը տեղեկագիր է ներկայացրել | շրջափակման 268-րդ օր | Արցախի բոլոր բուժհաստատություններում պլանային վիրահատությունների դադարեցման պատճառով մոտ 1,910 քաղաքացի…
Արսեն Զախարյանը հիվանդության պատճառով դուրս է մնացել «Ռեալ Սոսյեդադի» մարզումներից
Իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը վատառողջ է և դուրս է մնացել թիմի մարզումներից, հայտնում է Marca-ն։ «Զախարյանը իսկապես հիվանդացել…
ՊԲ ստորաբաժանումներն ամրաշինական աշխատանքներ չեն կատարել. Ադրբեջանը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 5֊ին` ժամը 19:35-ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Մարտունու…

В блокадном Степанакерте детские сады не работают
В Степанакерте государственные детские сады остаются закрытыми. Более того, прогнозировать, когда можно будет возобновить работу, пока невозможно. Единственная причина – нехватка продуктов питания. В август едва продержались, исчерпав последние возможности.…
Министерство обороны Азербайджана вновь распространило дезинформацию
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения ВС РА 5 сентября в период с 21:35 до 22:00 якобы…
В Степанакерте хлеб уже продают по талонам
С сегодняшнего дня в Степанакерте хлеб продается по талонам. Одному человеку в день полагается 200 граммов хлеба. В целом граждане недовольны. В…
Передвижения и концентрация азербайджанских ВС: Армия обороны обнародовала видео
Передвижение и концентрация большого количества военной техники ВС Азербайджана, в том числе артиллерии, зафиксированы в зоне соприкосновения соответствующими подразделениями Армии…
Председатель НС Арцаха направил письма спикерам парламентов РФ, Ирана, Франции, США и главе Европарламента
Председатель Национального Собрания Арцаха Давид Ишханян направил письма председателям Государственной Думы РФ, парламента Ирана, Сената Франции, Сената США, Конгресс США,…
Армия обороны: Азербайджан распространил очередную дезинформацию
Распространенное минобороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения Армии обороны 5 сентября, в районе 19:35, якобы проводили инженерные работы в…
Пашинян обсудил с делегацией из Южной Кореи деловые связи в преддверии бизнес-форума
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял председателя торгово-промышленной палаты Южной Кореи Таэ-вон Чэем и его делегацию с участием корейских бизнесменов. Премьер-министр подчеркнул заинтересованность…
Миротворцы РФ зафиксировали нарушение режима прекращения огня в Нагорном Карабахе
Миротворцы РФ зафиксировали одно нарушение режима прекращения огня в Аскеранском районе Нагорного Карабаха. Об этом говорится в информационном бюллетене Минобороны…
Миссия ЕС в Армении констатирует рост напряженности на армяно-азербайджанской границе
В течение последних нескольких дней представители миссии ЕС в Армении с тревогой наблюдали за ростом напряженности и перестрелками в районах…
Ученые рассказали, чем можно заразиться от домашних птиц, черепах и рыбок
Австралийские ученые из Технологического университета Суинберна предупредили об опасных патогенах, которыми можно заразиться от домашних птиц, черепах и даже аквариумных рыбок.…