Հրդեհաշիջման աշխատանքներ իրականացնելիս վատացել է փոխգնդապետի ինքնազգացողությունը. նա մահացել է
Հրդեհաշիջման աշխատանքներ իրականացնելիս ՆԳՆ ՓԾ Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի պետի ինքնազգացողությունը վատացել է․ փ/ծ փոխգնդապետ Արմեն…
Որքան մարդ է մասնակցել ընդդիմության՝ սեպտեմբերի 2-ի հանրահավաքին
Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին, Երևանի Ազատության հրապարակում 18:00-ից մեկնարկել էր ընդդիմության հրավիրած՝ Արցախի Հանրապետության օրվան նվիրված հանրահավաքը: «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» աերոնկարահանման…
Կրակոցներ Լոռու մարզում. Վանաձորի բժիշկները պայքարում են հրազենային վնասվածքներ ստացած երկու կանանց կյանքի համար
Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին, կրակոցներ են հնչել Լոռու մարզում։ Ժամը 20:30-ի սահմաններում Վանաձոր բժշկական կենտրոնից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Լոռու մարզային…
«Նուբարաշենի մենախցից միացնում եմ իմ ձայնը ձեր գոռոցին, գոչին, աղաղակին և ներվին…. SOS Արցախ»
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրել է. «Հայրենակիցնե՛ր, Շատերդ մտածում եք, որ դիմելով ձեզ, Նուբարաշենի բանտախցից, կուզեի հիմա ձեզ հետ լինել,…
Բերձորի ճանապարհը բացելու բանալիներից մեկը գտնվում է Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքում. Իշխան Սաղաթելյան
Ակնհայտ է, որ Բերձորի ճանապարհը փակվել է,և ճանապարհը փակողներից մեկը եղել է նաև Նիկոլ Փաշինյանն իր այդ հայտարարությամբ։ Ազատության հրապարակում…
Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի մասին
Ազատության հրապարակում ընդդիմության նախաձեռնած հանրահավաքին մասնակցող ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե ինչ կարծիք ունի Արցախի նախագահ Արայիկ…
Երևանում տրոլեյբուսը վրաերթի է ենթարկել ուղևորին
Այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում. Ժամը 16:20-ի սահմաններում Կոմիտասի պողոտայում՝ 39/6 հասցեի դիմաց, 64-ամյա Ֆելիքս Մ.-ն…
Ամենօրյա հստակ և հասցեկան գործով աջակցեք արցախահայությանը և տեր կանգնեք նրա ճակատագրին․ Արցախի ՄԻՊ
Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը գրում է․ «265 օր շրջափակման մեջ ապրող հայը Արցախում ստանձնել և համառությամբ, իրեն բնորոշ կողահաստությամբ տանում…
Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները գոհ չեն Պապիկյանի հետ հանդիպումից
Էջմիածնի «Քիմիկների» զորամասի անհետ կորած զինծառայողների ծնողները գոհ չեն ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ հանդիպումից։ Ասում են՝ երկու ժամ…

Кишечный грипп: симптомы и лечение
Специалисты-вирусологи шутят, что объекты их исследований часто связаны между собой, как тетушки из бразильского телесериала. Например, возбудитель кишечного гриппа —…
Один из ключей, открывающих Бердзорскую дорогу, находится в руках Никола Пашиняна. Ишхан Сагателян
Очевидно, что Бердзорская дорога перекрыта, и одним из тех, кто своим заявлением перекрыл дорогу, был Никол Пашинян. Об этом на…
Нутрициолог рассказала о вреде арбузов для здоровья
Нутрициолог и кардиолог Марина Шестакова обратила внимание на то, что переедание арбузов вредит лицам с диабетом и лишним весом из-за высокого содержания в нем фруктозы…
Омбудсмен: Я хочу попросить всех поддерживать арцахских армян ежедневно и целенаправленно
Защитник прав человека Республики Арцах обратился к соотечественникам, живущим в блокаде 265 дней. «Армянин, находящийся в течение 265 дней в…
Роберт Кочарян прокомментировал отставку Араика Арутюняна с поста президента Арцаха
Журналисты поинтересовались у второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна, принимавшего участие в инициированном оппозицией митинге на Площади Свободы, что он…
Министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян воздал дань памяти в военном пантеоне «Ераблур»
Министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян по случаю 32-й годовщины провозглашения Республики Арцах 2 сентября от имени властей и народа…
«Не превращать Арцах в Карс, Нахичевань и индустрию». Журналист Татул Акопян
Журналист Татул Акопян на своей странице в Facebook написал: «Не превращать АРЦАХ в КАРС, НАХИДЖЕВАН и индустрию. 2 сентября должно…
Серж Танкян и Артак Бегларян представили на BBC ситуацию, возникшую в Нагорном Карабахе из-за блокады.
Американский рок-музыкант армянского происхождения, автор песен, политический активист Серж Танкян и бывший государственный министр Нагорно-Карабахской Республики Артак Бегларян дали интервью…
ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным в районе Норабак
2 сентября в период с 16:00 до 16:10 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным…
Серж Саргсян прибыл на митинг оппозиции
Третий президент Армении Серж Саргсян 2 сентября прибыл на митинг оппозиции в поддержку Арцаха. Напомним, что ранее ответственная офиса третьего…