Արցախի երեխաների համար մշակութաժամանցային միջոցառում է կազմակերպվել
Այսօր՝ հունիսի 9-ին, Ստեփանակերտի «Մենք ենք մեր սարերը» հուշակոթողի հարակից տարածքում «Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի կողմից Արցախի երեխաների համար կազմակերպվել է…
«ԶՊՄԿ»-ի աշխատակցին սպանած ադրբեջանցին ընդունեց իր մեղքը և զղջաց կատարվածի համար․ «Հետք»
Այսօր Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանում ԶՊՄԿ-ի աշխատակցին սպանած ադրբեջանցի Հուսեյն Ախունդովին դատական նիստն էր, գրում է Hetq.am-ը։ Հուսեյն…
«Էրդողանը պատրաստվում է վիրահատության, որից հետո կորոշի՝ շարունակե՞լ պաշտոնավարումը»
Քաղաքագետ, վերլուծաբան Ռուբեն Սաֆրաստյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Հայտնի թուրք լրագրող Ջան Աթաքլըն այսօր առավոտյան Թվիթերում կատարել է հետևյալ…
ԱՄՆ դատախազությունը Դոնալդ Թրամփին մեղադրանք է առաջադրել 38 կետով
ԱՄՆ-ի դաշնային դատախազությունը հրապարակել է մեղադրական եզրակացություն, որում ասվում է, որ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին մեղադրանք է առաջադրվել 38 կետով,…
Քստմնելի դեպք՝ Երևանում. Դավիթաշենի դպրոցներից մեկի բակում փորձել են սեռական բնույթի բռնի գործողություն կատարել 9-ամյա աղջնակի նկատմամբ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ հունիսի 8-ին, քստմնելի դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 19։00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Դավիթաշենի…
«Լճացման պրոցես է. եթե հանրահավաք անենք, ու դրան մասնակցի 1000-2000 մարդ, դա կլինի հաղթաթուղթ Փաշինյանի ու Ալիևի ձեռքում»
Զոհված զինծառայողի մորը՝ Գայանե Հակոբյանին վերագրվող արարքը չի համապատասխանում իրականությանը, որովհետև հանցակազմի տարրերի բացակայություն կա, հայտարարեց ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության…
Տաշիրում ձերբակալվել է սպшնության և ավազակության մեղադրանքներով ՌԴ ոստիկանության կողմից հետախուզվող տղամարդը
Ոստիկանության Լոռու մարզի գումարտակի պարեկները հունիսի 8-ի ժամը 12.10-ի սահմաններում Տաշիր քաղաքի Երևանյան փողոցում ստուգման նպատակով կանգնեցրել են «Նիվա» մակնիշի…
Փարիզի Քաղաքային խորհուրդը բանաձև է ընդունել Արցախին մարդասիրական օգնություն տրամադրելու անհրաժեշտության մասին
Փարիզի Քաղաքային խորհուրդը 2023 թվականի հունիսին ընդունել է Բանաձև Արցախի բնակչությանը կամ Արցախից Հայաստան տեղահանվածներին շտապ մարդասիրական օգնություն տրամադրելու անհրաժեշտության…
Ինձագի. «Մխիթարյանի հարցով պետք է որոշում կայացնեմ»
Իտալական «Ինտերի» գլխավոր մարզիչ Սիմոնե Ինձագին անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» դեմ Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչի հանդիպումից առաջ խոսել է Հայաստանի ազգային հավաքականի…

Украденную в 1959 году картину нашли на аукционе в Нидерландах
Украденную в 1959 году картину нашли на аукционе в Мидделбурге, нидерландской провинции Зеландия. Об этом сообщает Telegraaf. Картина L’Interno Benedicente художника эпохи позднего Возрождения Галеаццо…
Прокуратура США сообщила о предъявлении Трампу обвинений по 38 пунктам
Федеральная прокуратура США опубликовала обвинительный акт, в котором сказано, что экс-президенту страны Дональду Трампу были предъявлены обвинения по 38 пунктам, включая хранение секретных документов, относящихся к вопросам…
«Это процесс застоя. Если мы проведем митинг и в нем примут участие 1000-2000 человек, это будет козырем в руках Пашиняна и Алиева»
Депутат от фракции НС РА «Айастан» Элинар Варданян в рамках программы ГАЛА «О главном» заявила, что деяние, приписываемое матери погибшего военнослужащего Гаяне Акопян, не соответствует…
Министерство обороны России о ситуации в Нагорном Карабахе
Минобороны: Азербайджан открыл огонь по машине, перевозившей военнослужащих ВС Армении
Подразделения ВС Азербайджана 9 июня в 18:30 в направлении Кахакни открыли огонь по машине, перевозившей военнослужащих ВС Армении. Как сообщили…
В Арцахе проходят единые экзамены, уже известны предварительные результаты
В Арцахе стартовали единые экзамены. Сегодня состоялись экзамены по предметам «Химия» и «Русский язык». Уже известны предварительные результаты. Окончательные результаты будут…
«Зангезурский коридор» представляет собой наивысший уровень угрозы для Ирана- иранский эксперт
Мохаммад Реза Дамаванди, иранский эксперт по вопросам Кавказа и руководитель ирано-армянского культурного центра, в интервью ISNA, говоря о возможном урегулировании…
«Наша армия не дезорганизована: в Сотке азербайджанцы понесли в 5 раз больше потерь, для них это был шок». Член движения «Объединение» А. Чалабян
Член движения «Объединение», общественный деятель Аветик Чалабян в рамках программы ГАЛА «О главном» заявил, что мы проиграли войну 2020 года как государство, но необходимо извлечь…
Гарегин II пожелал Папе Римскому Франциску скорейшего выздоровления
Католикос всех армян Гарегин II направил Папе Римскому Франциску пожелания скорейшего выздоровления после перенесенной операции. Как сообщили в пресс-канцелярии Первопрестольного…
Путин предложил Пашиняну обсудить двусторонние отношения и региональные проблемы
Президент РФ Владимир Путин на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном предложил поговорить о двусторонних отношениях и региональной проблематике. «Очень…