Goal. Եվրոպայի լավագույն մարզիչները 2022/23 մրցաշրջանում
Լուչիանո Սպալետին գլխավորել է Եվրոպայի այս մրցաշրջանի լավագույն մարզիչների վարկանիշը։ Goal.com-ը կազմել է լավագույն 21 մարզիչների վարկանիշային աղյուսակը։ Գնահատվել է…
Գերմանիան պահանջում է, որ Թուրքիան րոպե առաջ հաստատի Շվեդիայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին
Գերմանիայի արտգործնախարար Աննալենա Բերբոքը հայտնել է, որ ՆԱՏՕ անդամ բոլոր երկրները կարծում են՝ Ֆինլանդիայի ու Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ի լիարժեք անդամ դառնալու…
Հնգակողմ հանդիպման արձագանքները Ստեփանակերտից
Հնգակողմ հանդիպմանն արձագանքել են նաեւ Ստեփանակերտից: Խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Բալայանը համոզմունք է հայտնել, որ այն նախորդ…
Նկատվում է սողունների ակտիվություն. Արցախի ԱԻՊԾ-ից հորդորում ու զգուշացնում են
ԱՀ ՆԳՆ ԱԻՊԾ-ից հայտնում են. «Կարևոր է իմանալ. Հանրապետության տարածքում մայիսի կեսերից սկսած, օձի հայտնաբերման վերաբերյալ կանչերն ավելացել են: Սողուններին…
ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի ուղեկցությամբ 28 անձ տեղափոխվել է Արցախից Հայաստան, 27-ը՝ Հայաստանից Արցախ
Արցախի կառավարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասված է. «Այսօր, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի աջակցությամբ ու ուղեկցությամբ, 28 անձինք տեղափոխվել են Արցախից…
Ավտոբուսը, որում եղել են Գառնի գյուղի դպրոցի 28 աշակերտներ, հայտնվել է Ջրվեժի գերեզմանների տարածքում. կա վիրավոր. կոտրվել են շիրմաքարեր
Այսօր՝ հունիսի 2-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 21:00-ի սահմաններում MAN մակնիշի մարդատար ավտոբուսը Երևան-Գառնի ավտոճանապարհի՝ ժողովրդին…
Արցախի ապաշրջափակման պահանջով նոր շարժում Ստեփանակերտում
Արցախի ապաշրջափակման պահանջով նոր շարժում է սկսվում Ստեփանակերտում: Շարժման նախաձեռնողները պահանջում են վերացնել Ադրբեջանի վարած՝ Արցախում հայերի էթնիկ զտման եւ…
Ավանեսյանը կարիերայում առաջին անգամ հանդես կգա «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարի 1/8 եզրափակչում
Ռուսաստանը ներկայացնող հայ թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը նվաճեց «Մեծ սաղավարտի» տարվա երկրորդ մրցաշարի Ֆրանսիայի բաց առաջնության 1/8 եզրափակչի ուղեգիր: Երրորդ շրջանում Ավանեսյանը…
Գորշ գայլերի առաջնորդը ժամանակավորապես զբաղեցրել է Թուրքիայի խորհրդարանի նախագահի պաշտոնը
Թուրքիայի Միլլի մեջլիսի նախագահ Մուսթաֆա Շենթոփը պաշտոնը փոխանցել է «Ազգայնական շարժում» կուսակցության նախագահ և Էրդողանի համախոհ Դևլեթ Բահչելիին՝ հաջողություններ մաղթելով…

Реакция на пятистороннюю встречу из Степанакерта
На пятистороннюю встречу отреагировали и из Степанакерта. Председатель постоянной комиссии парламента по внешним связям Ваграм Балаян выразил уверенность, что это логическое…
В Степанакерте новое движение с требованием снятия блокады Арцаха
В Степанакерте начинается новое движение с требованием снятия блокады Арцаха. Инициаторы движения требуют отменить проводимую Азербайджаном политику этнической чистки и геноцида…
Элина Аванесян впервые в карьере сыграет в 1/8 финала турнира Большого шлема
Российская теннисистка Элина Аванесян впервые в карьере сыграет в 1/8 финала турнира Большого шлема «Роллан Гаррос», проходящего в Париже. В третьем круге Аванесян, занимающая 134-е…
Министр обороны Армении и замминистра обороны США обсудили вопросы безопасности на армяно-азербайджанской границе
Министр обороны Армении Сурен Папикян 2 июня провел телефонный разговор с заместителем министра обороны США по политическим вопросам Колином Калем.…
Подразделения АО Арцаха не открывали огня в направлении азербайджанских позиций
Подразделения Армии обороны Арцаха не открывали огня в направлении азербайджанских позиций. Об этом говорится в заявлении АО Арцаха. «Распространенное министерством…
Избивший 16-летнего парня начальник отдела уголовного розыска города Дилижан задержан
Начальник отдела уголовного розыска города Дилижан, избивший 16-летнего сотрудника ресторана, задержан. Об этом сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абраамян.…
«Нас постоянно «перепродают»: на жертвеннике наши интересы, наши территории, наши жизни»
«Мирный договор может будет нужен, но мир нужен не будет. Это разные вещи. Бумагу можно подписать, и это будет, грубо говоря, согласие Армении на то, что, если Азербайджан…
Союз воинов-освободителей Арцаха организовал праздничное мероприятие для детей
Сегодня, 2 июня, в Степанакертском парке борцов за свободу Союз воинов-освободителей Арцаха организовал детское мероприятие, посвященное Международному дню защиты детей.…
Украина предложила ввести международные санкции против Georgian Airways
Украина предлагает распространить международные санкции на авиакомпанию Georgian Airways, начавшую выполнять прямые рейсы между Грузией и Россией, сообщил портал Национального агентства по…
При сопровождении МККК из Арцаха в медцентры Армении доставлены 18 больных
18 пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Арцаха 2 июня вместе с сопровождающими были доставлены в специализированные медицинские центры…