Արամ Ա Վեհափառը Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքի հետ քննարկել է երկու երկրներում առկա իրավիճակը
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հեռախոսազրույց է ունեցել Երուսաղեմի Հայոց պատրիարք, արքեպիսկոպոս Նուրհան Մանուկյանի հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք…
Ռուս բլոգեր-լրագրողի մուտքը Թուրքիա արգելվել է
Ռուս բլոգեր Իրինա Ալեմանին թույլ չեն տվել մուտք գործել Թուրքիա ՝ հինգ տարով: Որպես պատճառ առաջ է քաշվել այն հանգամանքը,…
2024թ․ օլիմպիական կրակը խաղերի մայրաքաղաք կհասցնեն 10 հազար հոգի
Տասը հազար մարդ կմասնակցի 2024 թվականին օլիմպիական խաղերի կրակի փոխանցումավազքին: Այդ մասին այսօր հայտնել է «Փարիզ-2024»-ի կազմկոմիտեն: Կրակը կվառեն Հունաստանում,…
ԱՄՆ-ը չորեքշաբթի կհայտարարի Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցների մասին
ԱՄՆ-ը չորեքշաբթի կհայտարարի ՌԴ-ի դեմ նոր պատժամիջոցների մասին՝ կապված իբր «դրոնների մատակարարման» և «ռուսական ապատեղեկատվության» հետ, ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հայտարարել…
Հայ զինծառայողների առեւանգումը կատարվել է Շիկահողից 2-3 կմ հյուսիս-արեւելք․ Hetq
Ադրբեջանի կողմից հայ զինծառայողների ենթադրյալ առեւանգումը, ըստ «Հետքի» երեք աղբյուրների, տեղի է ունեցել Հայաստան-Ադրբեջան առաջնագծի հարավարեւելյան ուղղության Շիկահողի հատվածում, ավելի կոնկրետ,…
Չեմպիոնների լիգայի գալիք մրցաշրջանի մասնակիցները
Չեմպիոնների լիգայի 2023/24 մրցաշրջանի խմբային փուլի ուղեգիր է նվաճել 25 թիմ: Մյուս 6 ուղեգրերի համար կպայքարեն ևս 53 թիմեր: Խմբային փուլ…
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը Մարտակերտի շրջանում հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում է արձանագրել, տուժածներ չկան։ Այս մասին նշված է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության…
ՌԴ իրավապահների հետ համագործակցությունը թափ է ստացել Արցախում տնտեսական խախտումների դեմ պայքարում. Արցախի պետնախարար
Արցախում խաղաղապահ ուժերի կազմում ընդգրկված ռուսական իրավապահ մարինների հետ համագործակցությունը նոր թափ է ստացել, որը կարճ ժամկետում թույլ կտա չեզոքացնել…
Տերյան փողոցում «Մերսեդեսի» վարորդը վրաերթի է ենթարկել 14-ամյա տղային
Մայիսի 28-ին, ժամը 20.00-ին, Երևանի Տերյան փողոցում «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել 14-ամյա տղայի, որը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել…
Արմեն Գրիգորյանը Ավստրիայի դաշնային կանցլերի խորհրդականին մանրամասներ է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական բանակցությունների ընթացքից
Մայիսի 30-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ավստրիայի դաշնային կանցլերի արտաքին քաղաքական հարցերով խորհրդական Բարբարա Կաուդել-Ջենսենի հետ: Զրուցակիցները քննարկել…

В Канаде провели крупнейшую эвакуацию населения из-за лесных пожаров
В Галифаксе (Канада) введен режим чрезвычайного положения из-за масштабных лесных пожаров, сообщает Reuters. Уже сутки ведется обязательная эвакуация жителей —…
Зафиксировано одно нарушение режима прекращения огня в Мартакертском районе: МО России
Информационный бюллетень Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 30 мая 2023 г.)…
Армен Григорян встретился с советником Федерального канцлера Австрии по иностранным делам
30 мая секретарь Совбеза Армении Армен Григорян встретился с советником Федерального канцлера Австрии по иностранным делам Барбарой Каудель-Йенсен. Собеседники обсудили…
Армен Григорян обсудил с Гаджиевым вопросы демаркации армяно-азербайджанской границы, разблокирования региональных путей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в рамках «GLOBSEC 2023 Bratislava Forum» 30 мая в Братиславе принял участие в панельном…
«У вас есть требование, требуйте от своего правительства». Политолог А.Ишханян
Европейский Союз (ЕС) считается союзом государств, руководствующихся демократией, правами человека и гуманными ценностями. Из этого следует, что в особенности высшие руководители структуры ЕС также являются…
Пашинян провел заседание правящей в Армении партии
Состоялось заседание правления партии «Гражданский договор» под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Как сообщили в пресс-службе партии, назначены дни выборов…
Степанян: Формулировки Мишеля оказывают разрушительное воздействие на процесс урегулирования карабахского конфликта
Можно испытать лишь разочарование в связи с тем, что Евросоюз в лице главы Европейского совета Шарля Мишеля обращается к народу…
Армия обороны Арцаха опубликовала видеоматериал обстрела со стороны Азербайджана
Армия обороны Арцаха опубликовала видеоматериал, на котором видно, как ВС Азербайджана ведут минометный огонь по позициям АО Арцаха. Напомним, что…
Цена на дизельное топливо в Армении может снизиться — ГКЗЭК
В ближайшее время цена на дизельное топливо в Армении может снизиться. Об этом заявил председатель Госкомиссии по защите экономической конкуренции Гегам Геворкян…
«Наивно полагать, что, если в Турции произойдет смена руководства, в отношениях с Арменией могут произойти какие-то перемены»
«В Турции все более ужесточается подход к армяно-турецким отношениям, и это ужесточение получило новое проявление», — заявил в рамках программы…