Մոսկվայում մեկնարկել է Փաշինյան-Ալիեւ-Պուտին հանդիպումը
Մոսկվայում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եռակողմ հանդիպումը։ Նախքան հանդիպումը,…
Մխիթարյանը եվրոպական թոփ 5-ում առաջին անգամ նվաճեց երկրի «իսկական» գավաթը
Իտալիայի գավաթի խաղարկության եզրափակիչում «Ինտերը» 2։1 հաշվով կամային հաղթանակ տարավ «Ֆիորենտինայի» նկատմամբ։ Եզրափակիչ խաղին վնասվածքի պատճառով չմասնակցեց Հայաստանի ազգային հավաքականի…
Ակնկալում ենք, որ ադրբեջանական երկաթուղին բաց կլինի հայկական գնացքների համար՝ Ադրբեջանի տարածքով դեպի ՌԴ և Իրան. Փաշինյան
Այսօր աշխատանքային ռեժիմով քննարկել ենք տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր։ Այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանն ասել…
Պուտինը հայտարարել է Լաչինի միջանցքի վերաբերյալ Ռուսաստանի դիրքորոշման անփոփոխության մասին
Ռուսաստանը Լաչինի միջանցքի վերաբերյալ երբեք չի փոխել իր դիրքորոշումը, ինչն արտացոլված է Մոսկվայի, Երևանի և Բաքվի միջև եռակողմ համաձայնագրերում, ՀՀ…
Սերժ Սարգսյանի թողած բանակցություններում «Մեղրիի հարց» չի եղել․ Արմեն Աշոտյան
Միջազգային հանրությունը Հայաստանի կողմից էր և ամբողջ բանակցային գործընթացն այն մասին էր, որ պետք է ստեղծվեր քաղաքական և իրավական միջավայր…
Էրդողանի վերընտրվելու դեպքում Թուրքիան տնտեսական խորը ճգնաժամ կապրի. Ալի Բաբաջան
Թուրքիայում գործող ընդդիմադիր «Ժողովրդավարություն և առաջընթաց» կուսակցության (ԺԱԿ-DEVA) առաջնորդ Ալի Բաբաջանը մասնակցել է «Halk TV»-ի հեռուստահաղորդմանը, որտեղ գնահատականներ է տվել…
ՌԴ խաղաղապահները Ստեփանակերտ են տեղափոխել 291,5 տոննա մարդասիրական օգնություն
ՌԴ խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում, տեղեկանում ենք ՌԴ ՊՆ տեղեկագրից։ «Երեսուն դիտակետերում ռուս խաղաղապահները շուրջօրյա…
Մոսկվայում մեկնարկել է Փաշինյանի և Պուտինի հանդիպումը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկկողմ հանդիպում են անցկացնում Մոսկվայում: Մայիսի 25-ին ավելի վաղ Մոսկվայում տեղի…
«Ո՞վ է լինելու կադաստրի վկայականի գլխավոր նոտարը, Իլհամ Հեյդարի Ալիևը՞…». Ն. Զոհրաբյան
«Անվտանգություն և ժողովրդավարություն» ՀԿ նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ԳԱԼԱ-ի «Կարևորի մասին» հաղորդման շրջանակներում անդրադառնալով խորհրդարանի ամբիոնից Փաշինյանի արած այն հայտարարությանը, թե 30 տարի…
«Մի միջամտեք Թուրքիայի ընտրություններին». թուրք պատգամավորի կոշտ պատասխանն Ալիևին
Թուրքիայի նախագահական ընտրություններին ընդառաջ՝ մայիսի 25-ին մի խումբ ադրբեջանցի պատգամավորներ ժամանել են Իգդիր, այցելել իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ-AKP)…

В Москве началась трехсторонняя встреча Пашинян-Путин-Алиев
В Москве началась трехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента России Владимира Путина и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Отметим, что…
Пашинян: Ожидаем, что азербайджанская ж/д будет открыта для грузов через Азербайджан в Россию и Иран
Мы сегодня в рабочем режиме обсуждали вопросы, связанные с разблокировкой региональных коммуникаций. Об этом на встрече с президентом России Владимиром…
«Кто будет главным нотариусом кадастрового свидетельства, Ильхам Гейдарович Алиев…?»: Наира Зограбян
Председатель общественной организации «Безопасность и демократия» Наира Зограбян, в рамках программы ГАЛА «О главном», ссылаясь на заявление Пашиняна с трибуны парламента о том,…
Путин заявил о неизменности позиции РФ по Лачинскому коридору
Россия никогда не меняла свою позицию в отношении Лачинского коридора. Об этом рассказал в четверг, 25 мая, президент РФ Владимир…
В Турции произошло землетрясение
Землетрясение магнитудой 4,1 произошло в турецкой провинции Малатья, сообщило управление по ликвидации последствий стихийных бедствий (AFAD). Согласно сообщению ведомства в Twitter,…
В Москве стартовала встреча Пашинян-Путин
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент РФ Владимир Путин проводят двустороннюю встречу в Москве. Ранее 25 мая в Москве состоялось…
«Даже после тяжелого поражения правительство Армении не извлекло должных уроков» Левон Барсегян.
«У нынешнего правительства и возможного следующего недостаточно возможностей для того, чтобы во второй раз открыть гуманитарный коридор в Арцах, защитить суверенитет или независимость Арцаха». Таково мнение председателя правления…
Экс-губернатор Сюника обвиняется в отмывании $42млн посредством разных схем – прокуратура
Генпрокуратура Армении начала уголовное преследование в отношении бывшего губернатора Сюника С.Х. на основании фактов, свидетельствующих об отмывании денег, и дополнил его обвинение…
Иран и Армения создадут совместную свободную экономическую зону «Аракс-Мегри»
Иран и Армения создадут совместную свободную экономическую зону «Аракс-Мегри», включающую свободную торгово-промышленную зону «Аракс» в провинции Восточный Азербайджан на северо-западе…
«В Армении нет правительства, а понятие «оппозиция» относительно». Член Совета старейшин Гюмри
Во время последней пресс-конференции премьер-министр Никол Пашинян четко заявил, что готов признать Арцах частью Азербайджана, что абсолютно противоречит сделанному им несколько лет…