Բռնցքամարտի ԱԱ. Ռաֆայել Հովհաննիսյանը նոկաուտով հաղթեց թուրք բռնցքամարտիկին
Ուզբեկստանում ընթացող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությա հերթական մրցումային օրը Հայաստանի ներկայացուցիչ, 86 կգ քաշային Ռաֆայել Հովհաննիսյանը տեխնիկական նոկաուտով հաղթեց թուրք մրցակցին…
50-ամյա տղամարդը սպանել էր 86-ամյա մորը. ոստիկանությունը տեսանյութ է հրապարակել
Մայիսի 6-ին, երեկոյան ժամը 9-ին մոտ, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում ստացվեց «Սևան» բժշկական կենտրոնից. հիվանդանոց էր զանգել Լճաշեն գյուղի…
33 օր շրջափակման մեջ էինք, ծանր կորուստներ ենք կրել․ 99-ամյա հայ վետերանին հրավիրել են Մոսկվա
Հայրենական մեծ պատերազմի վետերան 99-ամյա Ներսես Սիմոնյանին հրավիրել են Մոսկվա՝ մասնակցելու Հաղթանակի օրվա տոնական միջոցառումներին։ Ներսես պապը Հայրենական պատերազմի դրվագները…
Եղեգնաձորի քաղաքապետարանի մոտ հնչել են կրակոցներ. հայտնաբերվել է 20-ից ավելի կրակված պարկուճ
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ մայիսի 7-ին կրակոցներ են հնչել Վայոց ձորի մարզում: ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Վայոց ձորի մարզային վարչությունում և…
ԼՂ Ասկերանի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ ԼՂ Ասկերանի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում։ Տեղեկանում…
Ջաջուռ գյուղի անօթևանների խնդիրը լուծում չի ստանա նաեւ առաջիկայում
1988-ի երկրաշարժից անօթևան դարձած ընտանիքների բնակարանային խնդիրը մինչ այժմ լուծված չէ նաև գյուղական բնակավայրերում: Շիրակի մարզի գյուղերում խնդիրը շարունակում է…
«Վանաձորի Բժշկական Կենտրոն»-ի ծննդատանը լույս աշխարհ է եկել ընտանիքի 10-րդ երեխան
ՎԲԿ-ի ծննդատանը լույս աշխարհ է եկել ընտանիքի 10-րդ երեխան։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԲԿ-ի ֆեյսբուքյան էջից։ Վանաձորի բժշկական կենտրոնում լույս…
Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լուոյին է ներկայացվել հայկական կողմի դիրքորոշումները Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ
Մայիսի 8-ին ԱԳ նախարարի տեղակալներ Վահե Գևորգյանը և Վահան Կոստանյանն ընդունել են ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Լուոյին: Զրուցակիցները մտքեր են…
Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Մոսկվա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով աշխատանքային այցով ժամանել է Մոսկվա: «Վնուկովո-2» օդանավակայանում վարչապետին դիմավորել է ՌԴ արտաքին…
Սարսանգի ջրամբարը գրեթե դատարկ է․ Արցախի ՏԿԵՆ
Արցախի ՏԿԵ նախարարությունից հայտնում են․ Առաջին նկարում Սարսանգի ջրամբարն է մինչև Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակումը, իսկ երկրորդ նկարում ջրամբարի ներկայիս…

Детский психолог объяснила, почему ребенок может говорить неправду
Основных причин, по которым врут дети, несколько. Ребенок может говорить неправду из-за общего климата в семье, страха, повышенных требований к нему со стороны…
Проблема бездомных села Джаджур не будет решена и в ближайшее время
Жилищная проблема семей, оставшихся без крова в результате землетрясения 1988 года, не решена и в сельской местности. В селах Ширакской области проблему…
Российские миротворцы зафиксировали одно нарушение режима прекращения огня в Аскеранском районе Карабаха
Зафиксировано одно нарушение режима прекращения огня в Аскеранском районе Нагорного Карабаха. Об этом говорится в информационном бюллетене российского миротворческого контингента…
Заместители главы МИД Армении обсудили с послом Франции региональные проблемы
Заместители министра иностранных дел Армении Ваге Геворкян и Ваан Костанян обсудили с послом Франции в РА Анн Луйо процесс нормализации отношений между…
Заявление о надвигающейся экологической катастрофе, спровоцированной Азербайджаном
Уже почти 5 месяцев продолжается осада Республики Арцах, которая сопровождается незаконной транспортной и энергетической блокадой и является одним из основных…
СПЕЦИАЛЬНЫЙ ОБЗОР
Жизнь под прицелом азербайджанских позиций. В Воскепаре Пашиняну задали вопросы, оставшиеся без ответа
Несколько дней назад Пашинян был в приграничном селе Воскепар Тавушской области. На встрече с сельчанами он сказал, что ответит на…
Премьер Армении прибыл с рабочим визитом в Москву
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, по приглашению президента РФ Владимира Путина, прибыл с рабочим визитом в Москву. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.…
В Гюмри 4 дня звучал джаз
После 2016 года дворы музеев Гюмри в пятый раз превратились в площадки для джазовых концертов, где известные джазмены дарят слушателям…
«Турция уже напрямую вмешивается во внутренние дела Армении» Политолог Тигран Григорян
Власти Армении уже два года убеждают нас в том, что процесс нормализации армяно-турецких отношений произойдет без предварительных условий. На начальном этапе,…
Курсы валют в Армении 8 мая: на валютном рынке не произошло изменений
На валютном рынке Армении сегодня не произошло изменений в сравнении с 7 мая. Об этом свидетельствуют данные сайта rate.am. Согласно…