Կանադայի նորանշանակ դեսպանը և Արամ Ա․ Վեհափառը քննարկել են Լիբանանի մարտահրավերները
Այս առաւօտ՝ Ուրբաթ, 5 Մայիս 2023-ին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Կաթողիկոս ընդունեց այցելութիւնը Լիբանանի մօտ Գանատայի նորանշանակ դեսպան Սթէֆընի Մըքքալըմին։ Հանդիպման…
Մեսսիի փոխարեն՝ ես չէի վերադառնա Բարսելոնա․ Գուտի
Գուտին ասել է, որ չէր վերադառնա «Բարսելոնա», եթե լիներ Լիոնել Մեսսիի փոխարեն։ Կատալոնական ակումբը դիտարկում է արգենտինացու վերադարձի տարբերակները, որը…
Փաշինյանի օդանավի համար էլ ենք փակել Թուրքիայի օդային տարածքը. Չավուշօղլու
Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն կրկին խոսել է հայկական օդանավերի համար Թուրքիայի տարածքը փակելու եւ դրա պատճառների մասին։ Թուրքական 24TV–ի…
ՀՀ և ԱՄՆ դեսպանները Մոսկվայում քննարկել են ԼՂ-ն և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները
Ռուսաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանը մայիսի 5-ին հանդիպել է Ռուսաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Լին Թրեյսիի հետ։ Հանդիպման…
«Սահմանազատման գործընթացում գյուղերի հարցերն անխուսափելիորեն պետք է լուծվեն»․ Տոյվո Կլաար
Հայ-աբրբեջանական սահմանազատման գործընթացում հայկական գյուղերի հարցերն անխուսափելիորեն պետք է լուծվեն, ասել է Հարավային Կովկասի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը՝…
Ադրբեջանցիները բողոքում են, որ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող իրենց տեխնիկան խոցվել է
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյաննը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ Ադրբեջանցիները բողոքում են, որ Տեղ գյուղի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող…
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ Այս մասին ասվում է մայիսի 5-ին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում…
Օրակարգում կա ռազմական տրիբունալ ստեղծելու հարցը, որ պահին էլ որոշեց ժողովուրդը, գնդակահարության պատի տակ հնազանդ կանգնած եմ․ Նիկոլ Փաշինյան
Օրակարգում կա ռազմական տրիբունալ ստեղծելու հարցը, ինչպես կան քաղաքացիական վերաքննիչ, առաջին ատյանի դատարան։ Այս մասին Չեխիայիում հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ…
ՄԻ պաշտպանի և Կարմիր Խաչի ՄԿ-ի ղեկավարի հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված հարցերին
ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն այսօր՝ մայիսի 5-ին, ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Թիերի Ռիբոյին…
COVID-ի հետ կապված արտակարգ իրավիճակն ավարտվել է, բայց համավարակը շարունակվում է. ԱՀԿ
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հայտարարել է, որ COVID 19-ի հետ կապված արտակարգ իրավիճակը ավարտվել է, բայց համավարակը շարունակվում է: Ինչպես…

Сколько сладостей можно есть в день, чтобы не набирать вес
По рекомендациям ВОЗ дневная доза сахара для взрослого человека равняется примерно 25-50 граммам — это примерно 5-10 чайных ложек сахара-песка.…
«Сахар от старости» уже существует! Что такое трегалоза и где ее найти
О вредных свойствах сахара можно говорить очень долго -даже без упоминания того, что он провоцирует набор веса и развитие диабета.…
Азербайджанцы открыли огонь в направлении выполняющего сельхозработы жителя Аскеранского района
В отделение полиции Аскеранского района полиции МВД Республики Арцах 5 мая в 10:55 поступило сообщение о том, что с азербайджанский…
Минобороны России о ситуации в Нагорном Карабахе
Глава ВОЗ объявил о завершении режима ЧС по COVID-19 в мире
Генеральный директор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус объявил о завершении действовавшего с 2020 года режима чрезвычайной ситуации по…
Пашинян подвел итоги официального визита в Чехию на встрече с представителями армянской общины
Визит в Чехию был довольно эффективным и содержательным. Так подытожил свой официальный визит в Чехию премьер-министр Армении Никол Пашинян на…
Никол Пашинян встретился с председателем Сената Чехии
Находящийся с двухдневным официальным визитом в Чешской Республике премьер-министр Никол Пашинян встретился с председателем Сената Чехии.
Одна новая почтовая марка, посвященная теме «Транспортные средства. Метро»
5-ого мая 2023 года в обращение выходит одна почтовая марка, посвященная теме «Транспортные средства. Метро». На почтовой марке с номиналом…
Министр нацобороны Турции: Угроза новой эскалации между Азербайджаном и Арменией растет
Угроза новой военной эскалации между Азербайджаном и Арменией растет по мере того, как уходит больше времени на выработку мирного соглашения.…
Курсы валют в Армении 5 мая: валюты укрепились к драму
На валютном рынке Армении валюты укрепились к драму. Об этом свидетельствуют данные сайта rate.am. Согласно этим данным, с утра 5…