Ինչպե՞ս որոշել քաղցրավենիքի թույլատրելի չափաբաժինը և խուսափել խնդիրներից
ԱՀԿ-ի հանձնարարականների համաձայն, մեծահասակների համար շաքարի օրական չափաբաժինը մոտավորապես 25-50 գրամ է. դա մոտավորապես 5-10 թեյի գդալ շաքարավազ է: Այս…
ՔՊ-ի Նախաձեռնող խմբի նիստ է տեղի ունեցել
Մայիսի 4-ին տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Նախաձեռնող խմբի նիստ, հայտնում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից։ Ամփոփվել են կուսակցության մարմիններում…
Միրզոյանը և Բայրամովը համաձայնագրի նախագծի որոշ հոդվածների շուրջ ունեցել են փոխըմբռնման առաջընթաց. ՀՀ ԱԳՆ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը մայիսի 1-4-ն Արլինգթոնում (ԱՄՆ Վիրջինիա նահանգ) անցկացրել…
Հայաստանն ու Ադրբեջանը մոտ են խաղաղության պայմանագրի եզրագիծը հատելուն. Էնթոնի Բլինքեն
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարները ԱՄՆ-ում մի քանի օր տեւած բանակցություններում գրանցել են շոշափելի առաջընթաց եւ խաղաղության համաձայնագիրն արդեն շատ մոտ…
Սյունիքի մարզում Mitsubishi Pajero-ն հայտնվել է ձորում. վիրшվորին մեքենայից դուրս են բերել փրկարարները
Երեկ՝ մայիսի 3-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 23:40-ի սահմաններում Սյունիքի մարզի բնակիչ 35-ամյա Ժորա Բ.-ին, իր վարած…
Նիկոլ Փաշինյանը Մարկետա Պեկարովա Ադամովայի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի նախագահ Մարկետա Պեկարովա Ադամովայի հետ: Զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների…
«Բարսելոնան» կվաճառի մի քանի ֆուտբոլիստի, որպեսզի իրականացնի Մեսսիի տրանսֆերը
«Բարսելոնան» փորձում է կրճատել ակումբի ծախսերը, որպեսզի ձեռք բերի ՊՍԺ-ի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին, պնդում է AS-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ կատալոնացիները պատրաստ…
Նիկոլ Փաշինյանը հաջորդ շաբաթ կայցելի Մոսկվա
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հաջորդ շաբաթ կայցելի Մոսկվա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին ասաց Պրահայի անդրատլանտյան հարաբերությունների կենտրոնում կայացած «Հայաստանի ժողովրդավարությունն…
Նիկոլ Փաշինյանը Չեխիայի նախագահին մանրամասներ է փոխանցել Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքով ստեղծված ճգնաժամի վերաբերյալ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պրահայի ամրոցի նախագահական նստավայրում հանդիպում է ունեցել Չեխիայի Հանրապետության նախագահ Պետր Պավելի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-չեխական…
Եթե արվեստ, ուրեմն առաջինը Գյումրի. հանդիսատես, որը երբեք չի կեղծում
Ապրիլի 24-ից մայիսի 10-ը Գյումրիում անցկացվում է թատերական միջազգային փառատոն, որի շրջանակներում քաղաքը հյուրընկալելու է 22 թատերախմբերի՝ ոչ միայն Հայաստանից,…

Мирзоян и Байрамов достигли прогресса во взаимопонимании по некоторым статьям проекта двустороннего соглашения
С 1-4 мая министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провели переговоры в Арлингтоне,…
Блинкен: Мирная договоренность между Азербайджаном и Арменией находится в пределах досягаемости
Азербайджан и Армения добились ощутимого прогресса в достижении устойчивого мирного соглашения. Об этом заявил госсекретарь США Энтони Блинкен. Он заявил,…
Пашинян: На следующей неделе я отправлюсь в Москву
На следующей неделе я отправлюсь в Москву. Об этом во время обсуждения в Центре трансатлантических отношений в Праге 4 мая…
Диетолог назвала самый лучший завтрак для похудения
Существует немало мнений насчет того, каким должен быть идеальный завтрак. Последователи интервального голодания порой вообще пропускают завтрак. А некоторые позволяют…
Ученые выяснили, как простимулировать иммунитет при лечении рака
Ученые из Университета Турку выяснили, что легкие или умеренные физические нагрузки могут увеличить количество иммунных клеток в кровотоке больных раком и повысить шансы на выживание.…
Лачинский коридор должен открыться: Глава МИД Франции анонсировала возможную встречу Пашиняна и Алиева
Позиция Франции, ЕС и Международного суда ООН заключается в том, что Лачинский коридор должен открыться полностью и без предусловий. Об…
Рассмотрение тысяч судебных дел в Ширакской области затягивается на годы: доверие к судам падает
В Ширакской области судебная реформа 2018 года дала обратный результат. Десятки тысяч судебных дел затягиваются на годы. Частые переводы судей…
В Минобороны Армении рассказали о состоянии военнослужащих, получивших ранения 11 апреля
Один из шести военнослужащих, получивших ранения в результате азербайджанской провокации 11 апреля в селе Тех Сюникской области Армении, выписан. Об…
Министр обороны посетил юго-западную приграничную зону Армении
Министр обороны Армении Сурен Папикян 4 мая посетил юго-западную приграничную зону республики. В ходе посещений боевых позиции приграничной зоны министр…
Подача газа в Армению восстановлена
Подача газа в Армению из России восстановлена. Об этом сообщает пресс-служба компании «Газпром Армения». Отмечается, что плановые ремонтные работы на магистральном газопроводе…