Ռուսաստանի գավաթ. Կրասնոդարը դուրս եկավ եզրափակիչ. Սպերցյանը հստակ իրացրեց 11 մետրանոցը
Ռուսաստանի գավաթի խաղարկության «Ռեգիոնների ուղու» կիսաեզրափակիչում «Կրասնոդարը» հետխաղայա 11 մետրանոցներով՝ 4:2 հաշվով հաղթեց «Ակրոնին»: Տանտերեր մեկնարկային կազմում էր Հայաստանի հավաքականի…
Ոստիկանության պետն ու ոստիկանության զորքերի հրամանատարն այցելել են Սյունիքի ոստիկանության զորքերի սահմանային անցակետեր
Ոստիկանության պետն ու ոստիկանության զորքերի հրամանատարն այցելել են Սյունիքի մարզի ոստիկանության զորքերի սահմանային անցակետե, հայտնում են Ներքին գործերի նախարարությունից։ Մայիսի…
Արցախի թեմում Բաքվից հնչած հայտարարությունները պատահական չեն համարում
Դադիվանքի գլխին շարունակում է կախված մնալ վտանգը: Արցախի թեմում Բաքվից պաշտոնական մակարդակով հնչած հայտարարությունները պատահական չեն համարում: Ադրբեջանը երբեք էլ…
Դիլիջանում ճանապարհներից մեկի հենապատը փլուզվել է. ճանապարհը երկկողմանի փակ է
Մայիսի 3-ին, ժամը 21։51-ին Տավուշի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ դեպի Դիլիջան քաղաքի «Էկո Կայան Դիլիջան» հյուրանոց…
«Ոչ Արցախի էթնիկ զտմանը». երիտասարդների ակցիան շարունակվում է
«Ոչ Արցախի էթնիկ զտմանը» կարգախոսով Ստեփանակերտի մատույցներում շարունակվում է երիտասարդների ակցիան: Հակառակ անբարենպաստ եղանակին՝ ակցիայի մասնակիցների շարքերն այս օրերին միայն…
Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է Լեմկինի անվ. ցեղասպանության կանխարգելման ինստիտուտի համահիմնադրին և Արգենտինայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Մայիսի 3-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Սերգեյ Ղազարյանն ընդունել է Լեմկինի անվան ցեղասպանության կանխարգելման ինստիտուտի համահիմնադիր, իրավաբան Իռեն Վիկտորիա Մասիմինոյին…
Պատմական արդյունք է. Վազգեն Բադալյանն ամփոփել է երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունը
Բռնցքամարտի երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունում հայ մարզիկներն աննախադեպ արդյունք գրանցեցին. տղամարդկանց թիմի 13 մարզիկներից 12-ն արժանացան մեդալների՝ 1 ոսկե, 2 արծաթե…
«Նդրանգետա»-ի դեմ ամբողջ աշխարհում հատուկ գործողություններ են իրականացվել. միայն Գերմանիայում ձերբակալվել է ավելի քան 30 մարդ
Գերմանացի ոստիկանները հատուկ գործողության շրջանակում ձերբակալել են ավելի քան 30 մարդու, ովքեր կասկածվում են իտալական «Նդրանգետա» մաֆիոզ խմբավորման հետ կապեր…
Նրանք աշխարհի ու օլիմպիական խաղերի ապագա չեմպիոններ են. Արթուր Աբրահամը՝ հայ բռնցքամարտիկների մասին
Տարբեր քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը Երևանում ներկա է բռնցքամարտի երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությանը: Արթուրն իրականացրել է նաև 63,5…
Հաղթանակս նվիրում եմ մեր զոհված հերոսներին. երիտասարդների ԵԱ-ի հաղթող Դավիթ Սիմոնյան
«Անբացատրելի զգացողություններ ունեմ, քանի որ առաջին անգամ եմ դառնում Եվրոպայի առաջնության հաղթող»: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է 86 կգ…

В Арцахской епархии не считает звучащие из Баку заявления случайными
Опасность продолжает висеть над головой Дадиванка. В Арцахской епархии не считает случайными заявления, сделанные из Баку на официальном уровне. Азербайджан никогда не скрывал своих притязаний…
«Нет этнической чистке Арцаха». акция продолжается
На подступах к Степанакерту продолжается акция молодежи под лозунгом «Нет этнической чистке Арцаха». Несмотря на неблагоприятную погоду, ряды участников акции в…
Министр иностранных дел Арцаха принял соучредителя Института по предотвращению геноцидов им. Лемкина
3 мая министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян принял соучредителя Института по предотвращению геноцидов им. Лемкина, юриста Ирен Викторию…
Стрелявшего в белградской школе подростка поместили в психиатрическую клинику
Подросток, открывший стрельбу в белградской школе, помещен в психиатрическую больницу, его родители задержаны. Об этом 3 мая в ходе пресс-конференции…
Полиция ФРГ задержала свыше 30 подозреваемых в связях с мафией Италии
Сотрудники немецкой полиции в рамках операции правоохранителей, проводимой по всему миру, задержали в ФРГ более 30 человек, подозреваемых в связи…
Состоялась встреча глав МИД Армении и Азербайджана и советника президента США по национальной безопасности
В столице США Вашингтоне 3 мая состоялась трехсторонняя встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна, советника президента США по…
Давид Симонян выиграл чемпионат Европы по боксу в Ереване
Представитель Армении Давид Симонян (86 кг) стал победителем молодежного чемпионата Европы по боксу в Ереване. В финальном бою армянский боксер единогласным решением…
«В стране тотальная анархия, этот позор рожден прежними властями». Руководитель Ширакской областной структуры партии «Наследие»
«Самая большая проблема, возникшая в Армении, — сегодняшние власти». Об этом в рамках программы ГАЛА «О существенном» заявил руководитель Ширакской…
Исторические памятники Арцахa: Дадиванк
Дадиванк (или Хутаванк) — армянский монастырский комплекс IX—XIII веков, расположенный на высоте 1100 метров в полукилометре к северу от реки…
Минобороны Грузии объяснило причину отказа от учений Defender-23
Минобороны Грузии назвало провокацией обвинения в смене евроатлантического курса после того, как стало известно, что в этом году Грузия не…