Մեքսիկացի սենատորներն այցելել են Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Մեքսիկացի սենատորներ Ալեխանդրա դել Կարմել Լեոն Գաստելումը, Սեսիլիա Մարգարիտա Սանես Գարսիան և Ինդիրա Կեմպիս Մարտինեսը ապրիլի 1-ին այցելեցին Հայոց ցեղասպանության…
Ամենաշատը ուրախ եմ, որ ցույց են տալիս՝ մենք ունենք ապագա․ Հակոբ Սերոբյան
ՀՄՖ մամուլի ծառայության հետ զրույցում Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը մեկնաբանել է Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում ընթացող Սպորտային մարմնամարզության…
Մեկնարկել է Արցախի շրջափակման հետևանքների մեղմմանն ուղղված 4-րդ ծրագիրը
Շարունակվում է Արցախի շրջափակման հետևանքների մեղմմանն ուղղված պետական միջոցառումների իրականացումը: Արդեն 3 ծրագիր կյանքի է կոչվել: Մեկնարկել է 4-րդ ծրագիրը,…
«Ինտերը» սեփական խաղադաշտում պարտվեց «Ֆիորենտինային»
Իտալիայի առաջնության 28-րդ տուրում Միլանի «Ինտերը» սեփական խաղադաշտում 0-1 հաշվով պարտություն կրեց «Ֆիորենտինայից»: Հանդիպման միակ գոլը երկրորդ խաղակեսում խփեց իտալացի…
«Կաթնամթերքի արտահանման արգելքը Ռուսաստան քաղաքական ենթատեքստ չունի. խնդիրը ստեղծել են անբարեխիղճ տնտեսվարողները». գործարար
Ռուսաստանի Դաշնությունը ապրիլի 5-ից արգելել է Հայաստանից կաթնամթերքի արտահանումները: Այս մասին օրեր առաջ հայտնել էր Ռուսաստանի Անասնաբուժական և բուսասանիտարական վերահսկողության…
Շատ հպարտ եմ, որ կարողացա Թուրքիայում հնչեցնել հայոց հիմնը․ Համլետ Մանուկյան
Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում ընթացող Սպորտային մարմնամարզության երիտասարդական աշխարհի 2-րդ առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Համլետ Մանուկյանը չեմպիոն է դարձել օղակներ վարժությունում։ Այսպիսով՝…
Տիգրան Աբրահամյանն այցելել է Ձերբակալվածների պահման վայր՝ տեսակցելու ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանին
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանն այցելել է պատգամավոր Մհեր Սահակյանին: Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:…
Ուկրաինան Լեհաստանից 100 հատ զրահամեքենա է պատվիրել
Ուկրաինան Լեհաստանից 100 հատ Rosomak տեսակի զրահամեքենա է պատվիրել, լրագրողներին հայտնել է Լեհաստանի վարչապետ Մատեուշ Մորավեցկին։ «Երեկ Ուկրաինայի վարչապետ Դենիս…
«Շիրակը» պարտության մատնեց «Վանին»
Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 25-րդ տուրում Գյումրիի «Շիրակը» սեփական խաղադաշտում 1-0 հաշվով առավելության հասավ «Վանի» նկատմամբ: Հանդիպման միակ գոլը երկրորդ…

Стартовала 4-я программа, направленная на смягчение последствий блокады Арцаха
Продолжается реализация государственных мер, направленных на смягчение последствий блокады Арцаха. 3 проекта уже реализованы. Стартовала 4-я программа, чтобы ею воспользоваться, бенефициары должны подать заявку…
Физики создали легкую и долговечную краску, банки которой хватит на покраску Boeing 747
Ученые из Университета Центральной Флориды создали самую легкую краску в мире, 1400 граммов которой могут покрыть Boeing 747. Исследование опубликовано в журнале Science Advances. Новая плазмонная краска,…
«Запрет на экспорт молочной продукции в Россию не имеет политического подтекста. Проблему создали недобросовестные хозяйствующие субъекты» Предприниматель
Российская Федерация запретила с 5 апреля экспорт молочных продуктов из Армении. Об этом на днях сообщила Федеральная служба по ветеринарному и…
В Турции дважды прозвучал гимн Армении и был поднят армянский флаг в честь Гамлета Манукяна
В честь Гамлета Манукяна в Турции дважды прозвучал гимн Армении и был поднят флаг Армении. 15-летний Гамлет Манукян завоевал 2 золотые…
Украина заказала у Польши 100 бронетранспортеров
Украина заказала у Польши 100 бронетранспортеров Rosomak, сообщил журналистам премьер-министр Польши Матеуш Моравецкий. «Вчера я получил от премьера Украины Дениса…
Минобороны РФ зафиксировало нарушение режима прекращения огня в Шушинском районе Арцаха
Зафиксировано нарушение режима прекращения огня в Шушинском районе Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене российского миротворческого контингента от…
Шведские парламентарии почтили память жертв Геноцида армян
Делегация шведского парламента во главе с председателем группы дружбы Швеция-Армения, депутатом Бьерном Седером посетила мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в Ереване. Как…
Дело о перестрелке на границе: СК Армении прорабатывает различные версии
Следственный комитет Армении прорабатывает версии убийства и ранения армянских военнослужащих на юго-восточном участке границы. Одна из них связана с перестрелкой между армянскими…
ЧМ։ Гагик Мкртчян завоевал серебряную медаль
Представитель Армении Гагик Мкртчян (+102 кг) стал серебряным призером молодежного чемпионата мира по тяжелой атлетике в Албании. Мкртчян поднял в сумме…
ЧМ: Гамлет Манукян — победитель молодежного чемпионата мира, Мамикон Хачатрян — вице- чемпион
В Анталии продолжается молодежный чемпионат мира по спортивной гимнастике. Представители Армении Гамлет Манукян и Мамикон Хачатрян завоевали золотую и серебряную…