Ավտովթար Երևանում. բախվել են Hyundai Elantra-ներն ու Akura-ն. կան վիրավորներ, որոնցից մեկը երեխա է
Հայաստանի Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հացագործությունների քննության բաժնում, քննիչ Հրայր Պետրոսյանի որոշմամբ, նախաձեռնվել է վարույթ՝ մարտի 25-ին…
FAF-ը երթ կանցկացնի նաև Կիպրոսի դեմ խաղից առաջ
Մարտի 28-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը Վ․ Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ընկերական հանդիպում կանցկացնի Կիպրոսի ընտրանու հետ։ Խաղը կմեկնարկի ժամը 19:00-ին:…
ՌԴ-Սիրիա-Թուրքիա-Իրան փոխարտգործնախարարների հանդիպումը կարող է կայանալ ապրիլի սկզբին
Ռուսաստանի, Սիրիայի, Թուրքիայի և Իրանի ԱԳ փոխնախարարների մակարդակով քառակողմ խորհրդակցությունները կարող են տեղի ունենալ Մոսկվայում ապրիլի սկզբին: Այս մասին «Риа…
Խոշոր ավտովթար Վանաձորում. բախվել են Opel-ն ու BMW-ն, վերջինը բախվել է ծառին
Այսօր՝ մարտի 27-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Ժամը 18:30-ի սահմաններում Վանաձոր քաղաքի Երևանյան խճուղի 64 հասցեի մոտ…
Բացահայտվել են Երևանում կատարված բնակարանային գողության և գողության փորձի բազմաթիվ դեպքեր
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական առաջին բաժնում իրականացված քննությամբ բացահայտվել են Երևան…
Սերյոժա Բարսեղյանը՝ ծանրամարտի Աշխարհի պատանեկան առաջնության հաղթող
Ալբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթանում է ծանրամարտի Աշխարհի պատանեկան առաջնությունը։ Մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնող 67 կգ քաշային Սերյոժա Բարսեղյանն այսօր հիանալի հանդես…
Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի ցավակցականը Երվանդ Ազատյանի մահվան կապակցությամբ
«Ազգ» շաբաթաթերթի միջոցով խորագույն ցավակցությունս եմ հայտնում սփյուռքահայ հանրաճանաչ եւ հեղինակավոր մտավորական, գրող, մանկավարժ, հրապարակախոս Երվանդ Ազատյանի մահվան տխուր առիթով։…
Լևոն Դավիդյանը նշանակվել է ԶՈՒ գլխավոր շտաբի հետախուզության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Լևոն Դավիդյանին Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ նշանակելու…
Խաղում ենք մեր երկրպագուների, ազգի համար․ Բիչախչյան
Մարտի 28-ին՝ ժամը 19:00-ին, Հայաստանի ազգային հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ընկերական հանդիպում կանցկացնի Կիպրոսի ընտրանու հետ։ Հայաստանի ազգային…
ԼՂ Մարտունու շրջանում հրադադարի ռեժիմը խախտվել է. ՌԴ ՊՆ
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացրել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի գործունեության մասին 2023 թվականի մարտի 26-ի դրությամբ:…

Замедляют старение и защищают от рака: 3 самых важных продукта в женском рационе
Правильный рацион — это половина успеха, когда речь заходит о женском здоровье и поддержании красоты. Рассказываем о 3 мастхэвах в меню, которые улучшат состояние кожи,…
Левон Давидян назначен замначальника разведки в Генштабе РА
Полковник Левон Давидян назначен заместителем начальника Главного разведывательного управления Генштаба Вооруженных Сил Армении. Приказ о его назначении, по предложению премьер-министра Никола…
Миротворцы РФ зафиксировали нарушение режима прекращения огня
Миротворцы российского контингента, расположенного в Карабахе, зафиксировали нарушение режима прекращения огня. Об этом сообщает бюллетень Министерства обороны РФ. «Зафиксировано одно…
МИД Армении не раскрывает механизма коммуникации с Азербайджаном по мирному договору
МИД Армении не раскрывает механизма коммуникации с Азербайджаном по мирному договору. Sputnik Армения направил в армянское внешнеполитическое ведомство запрос с просьбой сообщить, каким образом…
Китайские геологи обнаружили на Луне воду в неожиданном месте
Доставленные аппаратом «Чанъэ-5» стеклянные частицы грунта содержат воду. Об этом сообщает Китайская академия наук. Хотя первые признаки существования на Луне водяного льда…
Посла Франции вызвали в МИД Турции из-за награждения в Сенате членов курдских формирований
Посол Франции в Анкаре Эрве Магро был вызван в понедельник в МИД Турции в связи с награждением во французском Сенате…
Президент Республики Арцах провел расширенное заседание Совета безопасности
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 27 марта созвал внеочередное расширенное заседание Совета безопасности с участием представителей политических сил Национального собрания.…
Курсы валют в Армении: на валютном рынке не произошло изменений
На валютном рынке Армении сегодня не произошло изменений в сравнении с 26 марта. Об этом свидетельствуют данные сайта rate.am. Согласно…
Известен судейский состав, который обслужит матч Армения-Кипр
Товарищеский матч Армения-Кипр будет обслуживать молдавский судейский состав. Oб этом сообщает ФФА. Главным судьей встречи назначен Думитру Монтеан (Молдова). Помощниками…
Госминистр Арцаха созвал совещание по вопросам гражданской обороны
В правительстве Арцаха 27 марта состоялось совещание по вопросам гражданской обороны. Об этом на своей странице в Facebook написал госминистр…