Հայտարարություն Ադրբեջանի կողմից շփման գիծը խախտելու վերաբերյալ. Արցախի ԱԳՆ
Մարտի 25-ին Ադրբեջանի զինված ուժերը, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ ստանձնած պարտավորությունները, հատել են ԱՀ…
Անհարմար եմ զգում, որ պարտվեցինք, երկրպագուները հիանալի էին. Պետրակով
«Մթնոլորտը հիանալի էր, երկրպագուներն իսկապես ֆանտաստիկ աջակցություն ցույց տվեց: Անհարմար եմ զգում այս պարտության համար: Ներողություն եմ խնդրում պարտության համար»:…
Խոշոր ավտովթար Լուսակերտի զորամասի մոտ. Opel-ը բախվել է քարերին ու հայտնվել դաշտում. կա 4 վիրավոր
Այսօր՝ մարտի 25-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 20:30-ի սահմաններում Opel մակնիշի ավտոմեքենան Լուսակերտից դեպի Արգել ճանապարհահատվածում՝…
Արցախում գնաճը շարունակում է մնալ չհաղթահարված մարտահրավեր
Արցախի ներհանրապետական կյանքում շարունակում է ցավոտ թեմաների շարքում մնալ գնաճը: Պատկան մարմինը փորձում է իրավիճակը վերահսկողության տակ պահել, կարգազանցների նկատմամբ…
Եվրո-2024. Հայաստանի հավաքականը պարտությամբ սկսեց ընտրական մրցաշարը
Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի մեկնարկային խաղում Հայաստանի հավաքականը սեփական հարկի տակ ընդունել է Թուրքիայի թիմին և 1-2 հաշվով ցավալի պարտություն կրել:…
Թուրքիայի հավաքականը խփում է հանդիպման իր երկրորդ գոլը
Թուրքիայի հավաքականը խփում է հանդիպման իր երկրորդ գոլը։ Հաշիվը 1։2 է՝ հօգուտ Թուրքիայի հավաքականի։ Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Հայաստանի ֆուտբոլի…
Մենք՝ որպես ազգ և պետություն, կանգնած ենք գոյութենական վտանգների ու մարտահրավերների առջև․ Ոսկանյան
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը տելեգրամի իր ալիքում գրում է․ «Որպես ազգ և պետություն, մենք, ցավոք, դեռ չենք գիտակցում, կամ միգուցե չենք…
Երևանի Աբովյան պուրակի մոտակայքում ավտոմեքենա է այրվել. կա տուժած
Մարտի 25-ին, ժամը 19:00-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Աբովյան պուրակի մոտակայքում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի…
Հայաստան-Թուրքիա. 1-1` առաջին խաղակեսից հետո
Եվրո-2024-ի որակավորման փուլի մեկնարկային խաղում Հայաստանի հավաքականը սեփական հարկի տակ ընդունել է Թուրքիայի թիմին. առաջին խաղակեսից հետո հաշիվը հավասար է:…
Վահան Քերոբյանը կարևորել է Mundfish-ի գործունեությունը ՀՀ-ում
Մարտի 25-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն այցելել է Mundfish միջազգային ստուդիայի Հայաստանյան գրասենյակ: Կիպրոսում հիմնված ստուդիան հայտնի է իր…

Археологи нашли в древнеегипетском храме редкие изображения знаков зодиака
Ученые из Тюбингенского университета обнаружили в древнеегипетском храме 12 рельефных росписей со знаками зодиака. Об этом сообщается на сайте университета. Строительство храма в городе Эсны примерно…
Евро-2024։ Команда Армении стартовала с поражения в отборочном турнире
Сборные Армении и Турции на «Республиканском» стадионе провели матч первого тура отборочного турнира чемпионата Европы 2024-го года. Гости одержали волевую победу…
Врачи выяснили, что обработанное красное мясо может быть связано с раком крови
Ученые из Университета Осаки выяснили, что увеличение потребления обработанного красного мяса связано с увеличением заболеваемости раком крови. Исследование опубликовано в журнале Environmental Health and Preventive Medicine.…
Спецназовцы ЮВО провели разведку местности в горах Армении
Военнослужащие подразделений спецназначения военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении провели разведку местности на высокогорном полигоне Алагяз в ходе…
Сборные Армении и Турции обменялись голами в первом тайме
В матче первого тура отборочного турнира чемпионата Европы 2024-го года между сборными Армении и Турции завершился первый тайм. Игра проходит на…
Вспышка кори: эпидемиологи обеспокоены и другой проблемой
Случаев заражения корью в республике не было около 18 лет. Вспышка была неожиданной, но эпидемиологи обеспокоены и другой проблемой: не исключено, что…
Подразделение ВС Азербайджана пересекло линию соприкосновения сторон в Шушинском районе: МО РФ
Зафиксировано одно нарушение режима прекращения огня в Мартунинском районе. Пострадавших нет. Об этом сообщает Минобороны России. Силами российского миротворческого контингента…
Тигран Абрамян: Если азербайджанцы не вернутся на исходные позиции, то ситуация в Арцахе обострится
Если азербайджанцы не вернутся или их не вернут на исходные позиции, то ситуация в Арцахе обострится во всех отношениях. Об…
ВС Азербайджана на участке Шуши-Лисагор продвинули позиции на территории Нагорного Карабаха
ВС Азербайджана, в очередной раз нарушив обязательства обязательства, взятые на себя в рамках трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 г.,…