Ինտերը պատրաստվում է ամռանը բաժանվել մի քանի ֆուտբոլիստներից
«Ինտերը» պատրաստվում է ամռանը բաժանվել մի քանի ֆուտբոլիստներից։ Այս մասին հայտնում է La Gazzetta dello Sport-ը: Աղբյուրի համաձայն, կիրակի «Յուվենտուսի»…
Բուայեն իր աջակցությունն է հայտնել արցախցիներին
Արդեն 100 օր է ՝ Ադրբեջանը արգելափակում է Լաչինի միջանցքը ՝ համընդհանուր անտարբերության պայմաններում կտրելով Լեռնային Ղարաբաղն ու նրա 120…
«Ըստ իրանական կայքի, Բաքվի հանրապետությունն ընդամենը քարտեզի մի «բիծ» է». Վարդան Ոսկանյան
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանն իր թելեգրամ ալիքում գրում է․ «Իրանական «Ազարիհա» կայքը և թելեգրամյան ալիքը արհեստածին Ադրբեջանը կոչել են «բիծ քարտեզի…
Թուրքիայում ուղիղ եթերի ժամանակ սկանդալ է եղել իշխանամետ և ընդդիմադիր փորձագետների միջև
Թուրքական «HaberTürk TV»-ով հեռարձակվող «Պարզ և հստակ» ծրագրի հաղորդումներից մեկը սկանդալի պատճառ է դարձել։ Հաղորդմանը հեռակա ձևաչափով հրավիրված մի քանի…
Տեղի է ունեցել ՔՊ վարչության նիստ. ի՞նչ հարցեր են քննարկվել
Մարտի 21-ին տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Վարչության նիստ, որը վարել է Վարչության նախագահ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Քննարկվել…
Աշխարհը կանգնած է երրորդ համաշխարհային պատերազմի վտանգի շեմին. Ղարիբաշվիլին՝ Պուտինին ձերբակալելու օրդերի մասին
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի խոսքով, այսօր աշխարհը կանգնած է երրորդ համաշխարհային պատերազմի վտանգի շեմին։ Այս տեսակետը վարչապետը հայտնել է լրագրողներին,…
«Հերթական քարոզչական կեղծիքը»
«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. Նիկոլ Փաշինյանը, հերթական անգամ Ալիեւի ճնշման տակ նեղ…
Էնթոնի Բլինքենն ու Իլհամ Ալիևը քննարկել են Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
Ամերիկյան կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հեռախոսազրույցը: Կողմերը քննարկել են Լաչինի…
Հայաստանի հավաքականը դուրս մնաց բռնցքամարտի կանանց աշխարհի առաջնությունից
Հայաստանի հավաքականը դուրս մնաց Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիում ընթացքող բռնցքամարտի կանանց աշխարհի առաջնությունից։ Այսօր իրենց մենամարտերում պարտվեցին 50 կգ քաշային…
Բունդեսթագի պատվիրակության այցը ՀՀ վկայում է, որ երկու երկրների փոխհարաբերությունները զարգանում են
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի Գերմանիա-Հարավային Կովկաս պատգամավորական խմբի անդամներին՝ խմբի փոխնախագահ Թաբեա Ռյոսների գլխավորությամբ: Այս…

Российские ученые нашли четыре гена, связанных с неврологическими осложнениями COVID-19
Генетические маркеры, связанные с неврологическими проблемами при COVID-19, обнаружили специалисты Санкт-Петербургского политехнического университета Петра Великого и Уфимского университета науки и технологий. Новые…
Фитнес-тренер Прыгунов назвал ошибки, которые могут сделать тренировку на пресс опасной
Упражнения на пресс могут быть неэффективны и даже опасны, если выполнять их неправильно. Об этом «Газете.Ru» рассказал мастер спорта по бодибилдингу, ведущий…
Генпрокурор Армении обсудила с послом США углубление сотрудничества в правоохранительной сфере
Генеральный прокурор Армении Анна Вардапетян сегодня приняла делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным послом США в РА Кристиной Куинн…
Премьер-министр Пашинян принял делегацию парламентской группы дружбы Германия-Южный Кавказ Бундестага Германии
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с заместителем председателя парламентской группы дружбы Германия-Южный Кавказ Бундестага Германии Табеа Рёснер (Tabea…
Женский чемпионат мира по боксу продолжается без представителей Армении
Представительницы Армении Сона Арутюнян, Ануш Григорян и Элида Кочарян выбыли из борьбы на чемпионате мира по боксу в Нью-Дели. Сона Арутюнян уступила…
Замглавы МИД Армении представил депутатам Бундестага необходимость направления миссии в НК и Лачинский коридор
Заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян принял делегацию, возглавляемую заместителем председателя группы дружбы Германия-Южный Кавказ Бундестага Германии Табеа Рёснер.…
Анаит Манасян — кандидат в омбудсмены Армении от парламентской фракции правящей партии
Парламентская фракция правящей партии «Гражданский договор» выдвинула кандидатуру заместителя генпрокурора Армении Анаит Манасян на должность омбудсмена республики. Об этом заявил…
Премьер-министр Японии совершил необъявленный визит в Украину
Премьер-министр Японии Фумио Кисида во вторник совершил неожиданный визит в Киев, сообщает The Associated Press. Кисида, который будет председательствовать на…
В докладе госдепа США представлены зверства ВС Азербайджана в ходе агрессии против Армении
Госдепартамент США опубликовал доклад о ситуации с правами человека в Армении, в котором также подробно описаны зверства, совершенные азербайджанскими военнослужащими…
Баку открыто демонстрирует отказ от переговоров с Арцахом: заявление МИД Арцаха
Уже 100 дней как продолжается незаконная блокада Арцаха со стороны Азербайджана, окончательной целью которой является уничтожение народа Арцаха как такового…