Տելեգրամով մեթամֆետամին էր գնել
Ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի քրեական հետախույզները օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում մարտի 10-ին, ապօրինի թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով, Էջմիածնի Մանուշյան փողոցում հայտնաբերել,…
Նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների…
Վատ կլինի, եթե Մեսսին չվերադառնա Բարսելոնա․ Տեր Շտեգեն
«Բարսելոնայի» դարպասապահ Մարկ-Անդրե տեր Շտեգենը խոսել է ֆրանսիական ՊՍԺ-ի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի՝ կատալոնական ակումբ հնարավոր վերադարձի մասին՝ նշելով, որ բոլորը,…
Ողբերգшկան ավտովթшր Կոտայքի մարզում․ Mercedes-ը մի քանի պտույտ շրջվելով հայտնվել է ձորում․ կա 3 զпհ և 1 վիրավոր
Այսօր՝ մարտի 18-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 20:40-ին Mercedes մակնիշի ավտոմեքենան Հրազդան-Բջնի ավտոճանապարհին դուրս է եկել…
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ: Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ…
ԿԳՄՍ նախարարն այցելել է հնավայր, գրադարան, թատրոն, մարզադաշտ, եկեղեցի. ի՞նչ խնդիրներ է արձանագրել
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր աշխատանքային այց է կատարել Արարատի և Կոտայքի մարզերի մի շարք…
Մ23 ԵԱ. Հայկ Պապիկյանը՝ արծաթե մեդալակիր
Հայկ Պապիկյանը պարտվեց ոսկե մեդալի համար պայքարում: Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչը 70 կգ քաշային…
ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունը
«Ոչ մի խաղաղության պայմանագիր չի լինելու»,- սա մեջբերում է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի 2023 թվականի մարտի 18-ին ունեցած ելույթից: Այս…
Տնակները քանդելու պարտադրանք նախկինում չի եղել, հիմա այլ կարգ է գործելու. Գյումրիում 135 տնակ փակ է, տերերն՝ անհայտ
Գյումրին տնակներից մաքրելու կառավարության վերջին որոշումը նախատեսում է գործողությունների փուլային տարբերակ, որի արդյունքում պետք է մինչև 2027 թվականը քաղաքն ազատվի…
Ըմբշամարտի Մ23 ԵԱ. Էդիկ Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի ըմբիշին և բրոնզե մեդալ նվաճեց
Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ 57կգ Էդիկ Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի Նովրուզովին և բրոնզե մեդալ…

Врачи из США назвали инфекцию, на которую стоит провериться как минимум раз в жизни
Ученые из Центров по контролю и профилактике заболеваний США обновили рекомендации по скринингу на гепатит В: теперь пройти тест на вирус как минимум раз в жизни рекомендуется всем…
Биологи выяснили, что высокие уровни кофеина в крови могут снижать риск ожирения
Ученые из Каролинского институтка выяснили, что более высокие уровни кофеина в плазме крови, связанные с носительством определенных генетических вариантов, могут понижать риск ожирения…
Ученые назвали простой способ избавиться от чувства одиночества
Ученые из Английского университета Раскина выяснили, что посещение спортивных игр улучшает самочувствие и может уменьшить чувство одиночества. Исследование опубликовано в журнале Frontiers in…
ЧЕ до 23-х лет: Айк Папикян — серебряный призер
Представитель Армении Айк Папикян стал серебряным призером проходящего в Бухаресте чемпионата Европы по вольной борьбе до 23-х лет. В финале…
ЧЕ до 23-х лет: Эдик Арутюнян одержал победу над азербайджанцем и завоевал бронзу
Представитель Армении Эдик Арутюнян завоевал бронзу на проходящем в Бухаресте чемпионате Европы по вольной борьбе до 23-х лет. В поединке…
Раньше требования сноса домиков-времянок не было, теперь будет действовать другой порядок. 135 домиков-времянок в Гюмри закрыты, владельцы неизвестны
Последнее решение правительства по очистке Гюмри от домиков-времянок предусматривает поэтапный вариант действий, в результате которых город должен быть очищен от них к 2027 году. Как передает…
Трамп посчитал, что его вскоре могут арестовать
Бывший президент США Дональд Трамп полагает, что в ближайшие дни его могут арестовать, пишет в субботу The Hill. Издание отмечает, что Трамп…
Сегодня геноцидная политика проводится как в отношении Арцаха, так и в отношении Армении.
Сегодня геноцидная политика проводится как в отношении Арцаха, так и в отношении Армении. Это также политика фашизма. Об этом на своей странице в Facebook…
Католикос Великого Дома Киликийского и премьер-министр Греции поговорили о блокаде Арцаха и проблемах Армении
Католикос Великого Дома Киликийского Арам I и премьер-министр Греции Кириакос Мицотакис поговорили о блокаде Арцаха и вызовах, стоящих перед Арменией.…
Глава села Верин Шоржа: Проведем сельскохозяйственные работы, несмотря ни на что
В селе Верин Шоржа, который находится всего в одном километре от позиций противника, будут осуществлены сельскохозяйственные работы. Об этом заявил…