Ռումյան Հովսեփյանը՝ Հայաստանի առաջնությունների պատմության 100 լավագույն ռմբարկուների ցանկում
«Վանի» ֆուտբոլիստ Ռումյան Հովսեփյանն ընդգրկվել է Հայաստանի առաջնությունների պատմության 100 լավագույն ռմբարկուների ցանկում։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։…
Հայաստանն այժմ նորարարական վերազինման ճանապարհին է․ ՀՀ փոխվարչապետ
ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության «Հայաստանի գործարար միջավայրի բարելավում» ծրագրի աջակցությամբ՝ «Էնթերփրայզ Արմենիա» ներդրումների աջակցման կենտրոնը կազմակերպել էր «Ներդրողի օր ՏՏ…
Կրակոցներ Երևանում․ կա վիրավոր․shamshyan.com
Այսօր` մարտի 11-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 19:50-ի սահմանում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Մաշտոցի բաժին ահազանգ է ստացվել,…
Ադրբեջանական ուժերը համակարգված հարձակվել են ՀՀ սահմանի երկայնքով՝ գրավելով հայկական որոշ տարածքներ. ԱՄՆ հատուկ ծառայությունների զեկույց
Ամերիկյան հետախուզական ծառայությունները տարեկան իրենց զեկույցում հավանական են համարել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև ոչ երկարատև ընդհարումները: «Ամերիկայի ձայնի» հաղորդմամբ՝ պաշտոնական…
ՌԴ դեսպան Կոպիրկինը Գեղարքունիքի մարզում ծանոթացել է ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքներին
Մարտի 10-ին աշխատանքային այցով Գեղարքունիքի մարզում էր գտնվում Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, ում ուղեկցում էին Երեւանում «Դոմ Մոսկվի»…
«Իմ աշխատասենյակի խուզարկության մանրամասների մասին, սուտ են»
Երեւանի փոխքաղաքապետ Գևորգ Սիմոնյանը գրել է. «Մամուլում տարածված լուրերը իմ աշխատասենյակի խուզարկության մանրամասների մասին, սուտ են. իմ համակարգչում ընտրական ցուցակներ…
Մարտակերտի շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտման 1 դեպք է արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը։ «Տուժածներ չկան։ Ռուսական խաղաղապահ…
Խոշոր հրդեհ Շիրակի փողոցում. դեպքի վայր է մեկնել 5 մարտական հաշվարկ
Մարտի 11-ին, ժամը 17:18-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Շիրակի փողոցում այրվում է եղեգնուտ։Այս մասին հայտնում…
Բիզնեսի հիմնման խոչընդոտները Շիրակի մարզում. օրենսդիրը և գործադիրը հանդիպել են գործարարներին
88-ի երկրաշարժից հետո Շիրակի մարզն այդպես էլ չունեցավ տնտեսության զարգացման ռազմավարություն: Բոլոր ժամանակների իշխանություններից և ոչ մեկը մարզի զարգացման համար…
Հավաստի՞ են արդյոք ԱՀ նախագահի հրաժարականի մասին լուրերը. պաշտոնական
Վերջին օրերին սոցիալական ցանցերում ու լրատվական դաշտում լուրեր են շրջանառվում Հայաստանի ու Արցախի պաշտոնատար անձանց միջև բախումների, Արցախում ներիշխանական լարվածության,…

Ученые назвали самый грязный предмет на кухне
Многие думают, что самым грязным кухонным атрибутом даже у аккуратных хозяев является мусорное ведро. Однако в комнате, где готовят пищу, можно…
Главные препятствия для развития бизнеса в Ширакской области: законодательная и исполнительная власти встретились с предпринимателями
После землетрясения 1988 года Ширакская область не имела стратегии экономического развития. Ни одна власть не разрабатывала реальных перспектив развития региона. Зона…
Депутат: Азербайджан готовится к агрессии. Предпринимается недостаточно средств, чтобы остановить ее
Министр обороны Азербайджана сегодня провел совещание, на котором заявил, что «азербайджанская армия предпримет необходимые решительные шаги для предотвращения любого рода…
Минобороны РФ зафиксировало нарушение режима прекращения огня в Арцахе
Зафиксировано одно нарушение режима прекращения огня в Мартакертском районе. Об этом сообщает Информационный бюллетень Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого…
Посол России в Армении посетил приграничные населенные пункты общины Варденис
Чрезвычайный и полномочный посол России в Армении Сергей Копыркин 10 марта совершил рабочий визит в Гегаркуникскую область. Как сообщили в…
Разъяснение пресс-секретаря: Уйдет ли президент Арцаха в отставку?
В последние дни в социальных сетях и СМИ муссируются слухи о столкновениях между официальными лицами Армении и Арцаха, внутривластной напряженности…
Во Франции продолжаются протесты против пенсионной реформы: в аэропортах отменено около 20% рейсов
Демонстранты во Франции вышли на улицы в субботу на седьмой день протеста против планов президента страны Эммануэля Макрона по пенсионной…
Папа Римский оценил вероятность визита в Россию
Папа Римский Франциск заявил, что по-прежнему считает возможным осуществить поездку в Москву, чтобы способствовать прекращению вооруженного конфликта на Украине. Об этом он рассказал…
Нужны единые стандарты: глава Минобрнауки Армении о школьном транспорте
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян назвала трагедией ДТП с участием автобуса «ПАЗ», перевозившего школьников и учителей, а также…
Комментарий в связи с высказываниями специального представителя Европейского Союза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаара
Мы приняли во внимание сообщение представителя Европейского Союза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаара в социальных сетях…