Աֆրիկացի ֆուտբոլիստը մարզման ժամանակ կորցրել է գիտակցությունը և մահացել
Հարավաֆրիկյան «Ռիչարդս Բեյ» ակումբի կիսապաշտպան Սիֆամանդլա Մտոլոն մարզման ժամանակ կորցրել է գիտակցությունը և մահացել, հայտնում է CNN-ը։ Ողբերգական դեպքը տեղի…
Լեհաստանի նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել Կիևին հանձնել իր բոլոր ՄիԳ-29 կործանիչները
Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան մարտի 8-ին CNN-ին տված հարցազրույցում հայտնել է, որ Վարշավան պատրաստ է իր բոլոր ՄիԳ-29 կործանիչները փոխանցել…
Սամբոյի Հայաստանի առաջնության հաղթողները
Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճում մարտի 8-ին անցկացվել է մարզական սամբոյի տղամարդկանց ու կանանց և մարտական սամբոյի տղամարդկանց Հայաստանի առաջնությունը, հայտնում է Հայաստանի…
Արարատ Միրզոյանն անթույլատրելի է համարել Ադրբեջանի կողմից կրոնական գործոնի շահարկումները
ԱՊԼ խորհրդի՝ նախարարական նիստի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Կահիրեում մարտի 8-ին հանդիպել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության փոխվարչապետ, ԱԳ…
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած տեղեկատվությունը միջազգային հանրությանը մոլորեցնելուն ուղղված հերթական կեղծիք է. Արցախի ԱԳՆ
Մարտի 7-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հաղորդագրություն այն մասին, թե իբր նույն օրը՝ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահների ուղեկցությամբ, Ստեփանակերտ-Լիսագոր ճանապարհով…
Մարտի 8-ին Արցախում ծաղիկները քիչ էին ու թանկ, շնորհավորանքները՝ շատ ու ջերմ
Գարնան ամենագեղեցիկ տոնը՝ շրջափակման պայմաններում: Դեկտեմբերի 12-ին դա դժվար էր անգամ երեւակայելը, բայց, ինչպես ասում են, փաստը մնում է փաստ:…
Տարխանով. «Սպերցյանի համար հեշտ կլինի Իսպանիայի առաջնությունում»
Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի գործող չեմպիոն Երևանի «Փյունիկի» փոխնախագահ Ալեքսանդր Տարխանովը վստահ է, որ ռուսական «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը պատրաստ…
Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս արաբական պետությունների հետ հարաբերություններին. Միրզոյան
Արաբական պետությունների լիգայի հարգարժա՛ն գլխավոր քարտուղար, Հարգարժա՛ն նախագահ, Հարգելի՛ նախարարներ, Ձերդ գերազանցություններ, բարեկամներ, Նախ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Արաբական պետությունների…
ՀՀ դեսպանությունը հերքում է Հայաստանից Վրաստան հատուկջոկատայիններ ուղարկելու մասին տեղեկությունը
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատունը հերքում է վրացական մեդիադաշտում տարածված լուրը, թե թբիլիսյան ցույցերը ցրելու համար Հայաստանի Հանրապետությունից հատուկջոկատայիններ են բերվում Վրաստան։…
ՀՌՕ-ի ՄիԳ-29 կործանիչներն ուսումնավարժանքի ընթացքում ոչնչացրել են պայմանական հակառակորդի ՀՕՊ միջոցները
ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի՝ Հայաստանում տեղակայված «Էրեբունի» ավիացիոն ռազմակայանի ՄիԳ-29 կործանիչների անձնակազմերն ուսումնավարժական թռիչքների ընթացքում ոչնչացրել են պայմանական հակառակորդի հակաօդային…

МВД Грузии задержало еще 10 человек по обвинению в «неповиновении законным требованиям полиции»
Министерство внутренних дел Грузии задержало еще 10 человек по обвинению в неповиновении законному требованию полицейских. В связи с этим МВД…
Католикос Гарегин II принял главу католического фонда, помогающего пострадавшим от войны
Католикос всех армян Гарегин II принял исполнительного директора католического благотворительного фонда Renovabis (Германия) Томаса Шварца. Об этом сообщает канцелярия Первопрестольного…
8-ого Марта цветов в Арцахе было мало, и стоили они дорого — поздравлений было много, и они были теплые
Самый красивый праздник весны в условиях блокады. 12-ого декабря это даже трудно было представить, но, как говорится, факт остается фактом.…
Си Цзиньпин распорядился создать единую систему реагирования на стратегические риски
Председатель Китая Си Цзиньпин в ходе пленарного заседания распорядился принять активные меры по формированию единой национальной системы реагирования на стратегические риски. Отмечается, что в ходе заседания…
Германия поставила Украине еще две самоходные зенитные установки Gepard
За неделю Украина получила еще две зенитные самоходные установки Gepard и две бронированные патрульные машины от Германии. Данные были опубликованы на сайте Министерства обороны…
Истребители МиГ-29 поразили ПВО условного противника на учениях в Армении
Подразделения истребителей МиГ-29 военной базы Южного военного округа Вооруженых Сил РФ провели учения в Армении. Как сообщает пресс-служба ЮВО, в ходе…
Кофе «Гюмриш» и не только: уютный уголок, созданный жительницей Гюмри в центре города
Страстных любителей кофе и тех, кто помимо вкусного кофе ищет место, где можно насладиться им и поработать в спокойной обстановке, Нвард приглашает в…
Подробности преступления ВС Азербайджана в докладе Омбудсмена Арцаха
Подробности диверсии, осуществленной 5 марта Вооруженными силами Азербайджана, были опубликованы Омбудсменом Арцаха во внеочередном докладе. В докладе подробно опровергаются азербайджанские фальсификации. Свидетельствующие…
«Я с большой гордостью ношу эту форму». поздравления от женщин-военнослужащих
Министерство обороны РА по случаю 8 Марта подготовило видеоролик, в котором представлены служащие в армии, всецело вовлеченные в священное дело защиты Отечества женщины.
ЕС планирует выделить €500 млн на прием 50 тыс. беженцев до 2025 года
Евросоюз намерен выделить €500 млн на прием 50 тысяч беженцев до 2025 года. Об этом глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен написала в письме итальянскому премьер-министру Джордже…