Եթե որևէ մեկը Ադրբեջանի հետ ինտեգրվելու հարց բարձրացնի, դա կլինի ինքնասպանություն. Դավիթ Բաբայան
Ի վերջո, պետք է հասարակությունը հասկանա, լավ պատկերացնի իրավիճակը և թե ինչպիսի առաքելություն պետք է իրականացնի։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր…
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստ
Մարտի 7-ին տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստ, որը վարել է վարչության նախագահ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Քննարկվել…
Խաղաղապահներն իրենց գործառույթներն ամբողջ ծավալով չեն կյանքի կոչում. բողոքի ակցիա Արցախում
Այսօր Արցախի մի խումբ քաղաքացիներ «Մենք ենք, մեր սարերը» հուշարձանից ավտոերթով հասել են խաղաղապահների տեղակայման վայր: Նրանք իրենց մտահոգություններն են…
Ավտովթար Արագածոտնի մարզում. բախվել են «Volkswagen»-ը, «Opel»-ն ու «Lada»-ն. կա 5 վիրավոր
Այսօր` մարտի 7-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 20։30-ի սահմաններում Երևան-Վանաձոր ավտոճանապարհի` Ուշիի ոլորանների սկզբնամասում բախվել են «Volkswagen»,…
Արձանագրվել են ինքնաձիգների, ատրճանակի, հրացանի և ռազմամթերքի կամավոր հանձնման դեպքեր
Ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության տարածքային ստորաբաժանումների ծառայողները շարունակում են ամենօրյա ակտիվ բացատրական աշխատանքը՝ բնակչության մոտ ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման…
Թբիլիսիում ոստիկանությունը հատուկ միջոցներ է կիրառել ցույցի մասնակիցների դեմ. կան տուժածներ
Թբիլիսիում ոստիկանությունը ջրցան մեքենաներ, արցունքաբեր ու պղպեղային գազ է կիրառել խորհրդարանի առջև անցկացվող ցույցի մասնակիցների դեմ, որոնք դեմ են «օտարերկրյա…
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Վրաստան
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Վրաստան։ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը երկկողմ համագործակցության և…
ՖԻՖԱ-ն միլիարդներ է գողացել Շվեյցարիայից. Նապոլիի նախագահ
ՖԻՖԱ-ն միլիարդներ է գողացել Շվեյցարիայից, որտեղ ոչ ոք չի վերահսկում դրանք։ Այս մասին հայտարարել է «Նապոլիի» նախագահ Աուրելիո Դե Լաուրենտիսը։…
Երևանում՝ կառավարական ամառանոցների մուտքի մոտ, վրաերթի է ենթարկվել ծառայություն կատարող ճանապարհային ոստիկանը
Այսօր՝ մարտի 7-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 18:10-ի սահմաններում Սյունիքի մարզի բնակիչ 36-ամյա Ալիկ Բ.-ն իր վարած Kia…
Վրաստանում մոտ 16 հազար ձեռնարկատեր է գրանցվել ՌԴ-ից
Վերջին մեկ տարում Վրաստանում որպես ձեռնարկատեր գրանցվել է Ռուսաստանի մոտ 16 հազար քաղաքացի, փոխանցում է Վրաստանի արդարադատության նախարարությունը: Ըստ հաղորդագրության՝ ձեռնարկատերերի…

Исключат скачки сахара в крови: 8 по-настоящему полезных и вкусных перекусов, допустимых при диабете
Если ты в силу состояния своего здоровья следишь за уровнем глюкозы в крови, то знаешь, как опасно может быть голодание. Собрали небольшой список…
Нейробиологи выяснили, что пчелы используют оросительные каналы для ориентации в полете
Ученые из Свободного университета Берлина выяснили, что медоносные пчелы во время полета ориентируются по линейным элементам ландшафта — как первые пилоты самолетов, которые…
Гюмри и Галле – города побратимы
Мэрия Гюмри в лице главы общины Вардгеса Самсоняна и мэрия Галле Федеративной Республики Германии в лице мэра Галле Эгберта Гайера подписали соглашение о сотрудничестве. Согласно соглашению, стороны планируют сотрудничать в сфере культуры, образования, туризма,…
Минобороны Армении опровергает очередную дезинформацию МО Азербайджана
Министерство обороны Армении заявляет, что распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 7 марта колонна военной техники ВС Армении…
Спецназ применил слезоточивый газ против протестующих у Парламента Грузии
Против протестующих возле парламента Грузии применили слезоточивый газ и перцовые балончики. На территории также находится водомет. Напомним, сегодня в первом…
Мирзоян: Попытки Баку подорвать традиционные основы сотрудничества Армении со странами арабского мира неприемлемы
Попытки Азербайджана подорвать традиционные основы сотрудничества Армении со странами арабского мира неприемлемы. Об этом сегодня, 7 марта, заявил находящийся с…
Замглавы МИД Армении обсудил с советником Блинкена ситуацию на Южном Кавказе
Вопросы региональной безопасности обсудили во вторник в Ереване замминистра иностранных дел Армении Ваге Геворкян и старший советник госсекретаря США по…
Вице-премьер Армении обсудил ситуацию в Нагорном Карабахе с французским сопредседателем МГ
Ситуацию в регионе Южного Кавказа обсудили во вторник в Ереване вице-премьер Армении Мгер Григорян и французский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Брис Рокфой.…
Американская компания Microchip Technology откроет филиал в Армении
Американский производитель микроэлектроники, компания Microchip Technology, откроет филиал в Армении. Вопрос обсуждался в Ереване на встрече премьера Никола Пашиняна с замглавы…
В Арцахе перед опорным пунктом российских миротворцев проходит акция протеста
В настоящее время группа арцахцев проводит акцию протеста перед опорным пунктом российских миротворцев в Арцахе в связи с их бездействием во время осуществленной…