Պաշտոնական․ Երևանի Արարատը նորեկ ունի
Երևանի «Արարատը» պայմանագիր է ստորագրել 32-ամյա ֆրանսիացի պաշտպան Թեդի Մեզագի հետ, հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Փորձառու պաշտպանն իր կարիերայի…
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ…
Ստեփանակերտի Սուրբ Հակոբ եկեղեցում տեղի է ունեցել ադրբեջանական դիվերսիայից զոհված ոստիկանների հոգեհանգիստը
Ստեփանակերտի Սուրբ Հակոբ եկեղեցում տեղի է ունեցել ադրբեջանական դիվերսիայի զոհ դարձած 3 ոստիկանի՝ փոխգնդապետ Արմեն Բաբայանի, մայոր Դավիթ Դանիելյանի և…
Կոչ ենք անում խստորեն պահպանել հրադադարի ռեժիմը․ Ֆրանսիայի ԱԳՆ արձագանքը
«Մենք ցավում ենք մարտի 5-ին տեղի ունեցած այս լուրջ միջադեպի զոհերի համար: Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի պատասխանատվության տակ գտնվող շրջանում` Լաչինի…
Թուրքիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 46 հազար 104-ի
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ երկրում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 46 հազար 104-ի։ Ինչպես…
ՀՀ ուժերի կողմից ձեռնակված պատասխան գործողությունները թշնամուն զգացնել տվին, որ արցախցին քնած չէ
Արցախի ՊԲ նախկին խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Երեկ հակամարտ զորքերի շփման գոտում թշնամու կողմից ձեռնարկված գործողությունը…
Թուրք վերլուծաբան. «Երկրում ամենաէժան բանը դոլարն է»
Թուրքական «Sözcü» թերթի վերլուծաբան Մուրաթ Մուրաթօղլուն արտահանման և արտաքին առևտրի դեֆիցիտի վերաբերյալ հոդված է հրապարակել՝ գրելով. «Թուրքիայում ամենաէժան բանը դոլարն…
«Տեր փնտրելու դարավոր մոլուցքը». Ստեփան Դանիելյան
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Տեր փնտրելու դարավոր մոլուցքը Ներկայիս «արևմտամետների» ու «ռուսամետների» առճակատումը հայ ժողովրդի կյանքում…
Թուրք մասնագետ․ «Ստամբուլում պիտի ցունամիի ռիսկի հետազոտություն արվի»
Փետրվարին Թուրքիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժներից հետո հետցնցումները չեն դադարում մինչ օրս։ Ստամբուլում երկրաշարժի հավանականությունն օրակարգային քննարկում է դարձել։ Երկրաբան-ինժեներների…
ՀՀ ԱՆ և ԿԳՄՍ նախարարները քննարկել են դպրոցում կարմրուկով ստեղծված իրավիճակը
ՀՀ Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի հետ: Գործընկերները քննարկել…

Артрит суставов: тревожные симптомы, которые должны насторожить
Ярко выраженные симптомы артрита суставов проявляются, как правило, у пожилых людей. Но у более молодых — уже в 35-45 лет — симптомы…
Психологи назвали тип личности, склоный к манипуляциям в отношениях
Психологи из Академии специальной педагогики им. Марии Гжегожевской в Польше доказали, что черты личности темной триады связаны с использованием манипуляций в отношениях. Результаты исследования были опубликованы в журнале…
Число погибших при землетрясениях в Турции достигло 46 104
Число погибших при землетрясениях в Турции составляет 46 104 человека. Как передает РИА новости, об этом сообщил президент страны Тайип…
В НАТО выразили обеспокоенность в связи с инцидентом в Арцахе
Специальный представитель генерального секретаря НАТО по Кавказу и странам Центральной Азии Хавьер Коломина коснулся обстрела азербайджанскими ВС автомобиля сотрудников полиции…
Главам аккредитованных в Армении дипломатических миссий представлены подробности азербайджанской диверсии
В министерстве иностранных дел 6 марта состоялась встреча заместителя министра иностранных дел Армении Ваге Геворкяна и представителя Армении по международным…
Премьер-министр Пашинян принял французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ
Премьер-министр Никол Пашинян принял французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Бриса Рокфея. Премьер-министр обратил внимание французского сопредседателя на факт совершенного 5…
МО РФ подтвердило факт нападения азербайджанских ВС на автомобиль правоохранительных органов Нагорного Карабаха
Командование российского миротворческого контингента подтвердило факт нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня и обстрел автомобиля с сотрудниками правоохранительных органов Нагорного…
В Арцахе обнаружено около 175 единиц различных видов боеприпасов
В центрах кризисного управления центрального и районных отделов Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха с 27 февраля по 6…
Курсы валют в Армении: на валютном рынке не произошло изменений
На валютном рынке Армении сегодня не произошло изменений в сравнении с 5 марта. Об этом свидетельствуют данные сайта rate.am. Согласно…
Наша конечная цель — достижение мира между Азербайджаном и Арменией: Луис Боно
Старший советник госсекретаря США по переговорам на Кавказе Луис Боно заявил, что США готовы и впредь поддерживать Армению и Азербайджан…