Դիվերսիայի հետևանքով կյանքից զրկված 3 ոստիկանները ծնվել և բնակվել են ԼՂ-ում. Մարուքյան
Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում կրկին անդրադարձել է մարտի 5-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից արցախցի 3 ոստիկանների սպանությանը։…
Ինտերը հաղթեց և բարձրացավ 2-րդ հորիզոնական․ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակ
Իտալիայի առաջնության 25-րդ տուրում «Ինտերը» սեփական հարկի տակ ընդունել է «Լեչեին» և 2-0 հաշվով հաղթանակ տարել։ Միլանյան թիմի կազմում հանդիպման…
Բաքվի իսրայելական բազայից 92 թռիչքները վկայում են Ադրբեջան զենքի արտահանման մասին․ Haaretz
Իսրայելական Haaretz հրատարակությունը հետաքննություն է անցկացրել, որի արդյունքում լրատվամիջոցները եզրակացրել են, որ ավելի քան 90 թռիչք է իրականացվել Ադրբեջանի եւ…
Ադրբեջանական դիվերսիոն հարձակման մանրամասները. Տեղեկատվական շտաբի նոր տեսանյութը
Արցախի տեղեկատվական շտաբը նոր տեսանյութ է հրապարակել դիվերսիոն հարձակման մանրամասներից՝ համապատասխան նշումներով: «Կից ներկայացնում ենք այսօրվա ադրբեջանական դիվերսիոն հարձակման մանրամասները՝ տեսանյութում համապատասխան…
Ինչո՞ւ է միջազգային ահաբեկչությունը որակվել իբրև «դիվերսիոն ներթափանցում». Գեւորգ Դանիելյան
Խորապես ցավակցում եմ միջազգային ահաբեկչության արդյունքում Արցախ պետության երեք ոստիկանության սպաների՝ Արմեն Բաբայանի, Դավիթ Դանիելյանի, Արարատ Գասպարյանի մերձավորներին։ Բայց մեր…
Ռուս խաղաղապահները շարունակում են բանակցությունները Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհի երթեւեկության վերականգնման շուրջ. ՌԴ ՊՆ
Ռուս խաղաղապահների հրամանատարությունը շարունակում է ադրբեջանական եւ հայկական կողմերի հետ Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհով ավտոմոբիլային տրանսպորտի անխոչընդոտ տեղաշարժը վերականգնելու շուրջ բանակցային գործընթացը։…
Միկրոավտոբուսի վարորդը վրաերթի է ենթարկել երեխայի
Այսօր՝ մարտի 5-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 18:10-ի սահմանում թիվ 39 երթուղին սպասարկող «Գազել»-ը Կոմիտասի պողոտայում՝ շուկայի հարևանությամբ…
Այսօրվա ողբերգական միջադեպն ընդգծում է բանակցություններն առաջ մղելու հրատապությունը. Կլաար
Այսօր տեղի ունեցած մահացու միջադեպն ընդգծում է կայունության և խաղաղության հասնելու համար բանակցություններն առաջ մղելու հրատապությունը: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել…
«Ինտերի» մեկնարկային կազմը
Իտալիայի առաջնության 25-րդ տուրում փոխչեմպիոն «Ինտերը» կընդունի «Լեչեին»։ Միլանյան թիմի իտալացի գլխավոր մարզիչ Սիմոնե Ինձագին հրապարակել է մեկնարկային կազմը՝ ընդգրկելով…
«Ադրբեջանը կրկին փակուղի է մտցնում բանակցային գործընթացը»․ «Միասնական հայրենիք» կուսակցություն
Արցախի Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանի ղեկավարած «Միասնական հայրենիք» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել ադրբեջանական հերթական ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ․ «Ս․թ․ մարտի 5-ին ադրբեջանական զինված…

Нейробиологи обнаружили мутацию, которая поможет регулировать ощущение боли
Нейробиологи из Института Бутантана в Сан-Паулу нашли мутацию в геноме, с помощью которой можно регулировать боль. Результаты исследования ученых были опубликованы в журнале Journal of Clinical…
Победа «Интера», голы Мхитаряна и Мартинеса
В 25-м туре чемпионата Италии вице-чемпион «Интер» на своем поле обыграл «Лечче» со счетом 2:0. Счет в матче на 29-й…
Haaretz: 92 рейса с израильской базы в Баку свидетельствуют об экспорте оружия в Азербайджан
Израильское издание Haaretz провело расследование, по итогам которого СМИ пришло к выводу, что между Азербайджаном и израильским аэродромом, который обычно…
МО РФ: Российские миротворцы продолжают переговоры по возобновлению движения по дороге Степанакерт-Горис
Командованием российских миротворцев продолжается переговорный процесс с азербайджанской и армянской сторонами по возобновлению беспрепятственного движения автомобильного транспорта по дороге Степанакерт-Горис,…
Тойво Клаар назвал «смертельным инцидентом» нападение азербайджанских диверсантов на сотрудников МВД Арцаха
Спецпредставитель ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаар отреагировал на сегодняшний инцидент в Арцахе. «Снова в Баку.…
«Единая Родина»: Нагорный Карабах не может отказаться от неотъемлемого права на самооборону, согласно Уставу ООН
Очередной террористический акт Азербайджана обратно пропорционален той солидарности, которую он предлагает народу Нагорного Карабаха. Об этом говорится в заявлении партии…
В 25-м туре чемпионата Италии вице-чемпион «Интер» примет «Лечче». Главный тренер миланского клуба Симоне Индзаги огласил стартовый состав. Бывший капитан…
Заявление МИД РА
В заявлении МИД РА диверсию, осуществленную Баку против Арцаха 5 марта, назвали терроризмом, отметив, что в нынешних условиях направление международной…
МИД: Арцах обладает неопровержимыми доказательствами, опровергающими азербайджанскую дезинформацию
В ответ на распространенную азербайджанской стороной дезинформацию о нападении на сотрудников полиции Арцаха сообщаем, что компетентные органы Республики Арцах располагают…
Заявление в связи с нападением азербайджанской диверсионной группы на сотрудников Полиции Республики Арцах
5 марта, около 10:00, диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана пересекла линию соприкосновения и совершила вооруженное нападение на дежурную машину паспортно-визового…