Քննարկվել են ՀՀ և Հնդկաստանի միջև մշակութային համագործակցության հնարավորությունները
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. ««Ռաիսինա ֆորում-2023»-ի շրջանակներում, Հնդկաստանի արտաքին գործերի և մշակույթի պետնախարար Մինակաշի Լեքհիի…
Կանխվել է քաղաքացու ինքնասպանության փորձը շենքի տանիքից
Մարտի 4-ին, ժամը 16:26-ին Արարատի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ քաղաքացին սպառնում է ինքնասպանություն գործել՝ ցած նետվելով…
Արամ Ա-ն և ՌԱԿ ԳԽ ատենապետը կարևորում են հայ ազգի ուժերի համախմբումը
Արամ Ա կաթողիկոսն ընդունել է Վատիկանում Լիբանանի Հանրապետության դեսպան Ֆարիտ Ալ-Խազէնին, ինչպես նաև այցելել Ռամկավար ազատական կուսակցութեան Գերագույր խորհրդի ատենապետ Հրաչ…
Ռուս խաղաղապահները մարդասիրական բեռով ավտոշարասյուն են ուղեկցել Գորիս-Ստեփանակերտ երթուղով
Ռուս խաղաղապահները մարդասիրական բեռով ավտոշարասյուն են ուղեկցել Գորիս-Ստեփանակերտ երթուղով։ Այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը: Հաղորդակագրության մեջ նշվում է,…
Արցախի պետնախարարը հանդիպել է հանրօգուտ աշխատանք կատարելու խնդրանք-կոչին առաջինն արձագանքողների հետ
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանն այսօր՝ մարտի 4-ին, հանդիպել է ԱԺ պատգամավոր Կարեն Հովհաննիսյանի, բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների, հասարակական կազմակերպությունների…
«Արթիկ» ՔԿՀ-ում 33-ամյա դատապարտյալ է մահացել
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, 1989թ․ ծնված, 2012 թ.-ից պատիժը կրող Գ. Ս.-ի ինքնազգացողության կտրուկ վատթարացման պատճառով…
Արցախում 9 հիվանդ վերակենդանացման բաժանմունքում է, 2-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Արցախի տեղեկատվական շտաբը ներկայացրել է ԱՀ կառավարության՝ շրջափակման 83-րդ օրվա տեղեկագիրը: Ըստ այդմ՝ 9 հիվանդ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքներում, որոնցից…
«Կայզեր» սուպերմարկետի հետնամասում 19-ամյա երիտասարդը դшնшկшհшրել էր 17-ամյա տղային
Մարտի 3-ին, ժամը 02.00-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից հաղորդում էր ստացվել, որ գոտկային շրջանի կտրած-ծակած վերքով բուժօգնության է…
Թուրքիայում ձնահոսքի տակ դահուկորդներ են մնացել. կան զոհեր և տուժածներ
Թուրքիայի հյուսիս-արևելքում՝ Արտվինում, դահուկորդներ են մնացել ձնահոսքի տակ, երկուսը զոհվել են, հաղորդում է TRT Haber հեռուստաալիքը: Նահանգապետը հայտարարել է, որ միջադեպը տեղի…
Գործ ունենք պետության կողմից բիզնեսի դեմ իրականացվող համակարգված արշավի հետ․ «Նոր Զովք»
Հայաստանի երկրորդ ամենամեծ ծածկույթ ունեցող սուպերմարկետների ցանցն արդեն տևական ժամանակ է, ինչ ենթարկվում է համակարգված ուժային և վարչարարական ճնշումների, որն…

Врачи заметили, что хороший сон помогает соблюдать диету и план упражнений
Хороший ночной сон может облегчить выполнение упражнений и соблюдение диеты. Об этом сообщает Американская ассоциация кардиологов. Чтобы выяснить это, ученые организовали программу…
Ученые назвали болезнь, при которой нужно отказаться от молока
Ученые из Национального института аллергии и инфекционных заболеваний США выяснили, что исключение животного молока из рациона взрослых с эозинофильным эзофагитом позволяет большинству пациентов смягчить симптомы.…
Врачи подтвердили связь между транспортным шумом и болезнями сердца
Ученые из Университета Майнца подтвердили связь между сердечно-сосудистыми заболеваниями и транспортным шумом. Исследование опубликовано в Canadian Journal of Cardiology. Ученые провели обзор существующих исследований. В более…
Новоназначенный посол Мексики в Армении посетил Мемориал жертв Геноцида армян
Новоназначенный посол Мексики в Армении Эдуардо Вильегас Мехиас (резиденция: Москва) 4 марта в сопровождении почетного консула Мексики в Армении Николая…
Лавина сошла на лыжников в Турции, есть погибшие и пострадавшие
Лавина сошла на лыжников в Артвине, на северо-востоке Турции, два человека погибли, сообщает телеканал TRT Haber. Как заявил губернатор, инцидент произошел…
Заявление премьера Армении по делу «Нор Зовк» будет сковывать следствие – защита
Заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна по делу сети супермаркетов «Нор Зовк» неизбежно будет сковывать работу правоохранительных органов в ходе следствия.…
В Азербайджане заговорили о том, что Бердзорский коридор может «годами оставаться закрытым» Азербайджановед
В Азербайджане на уровне экспертов уже заговорили о том, что коридор может даже «годами оставаться закрытым». Это доказывает, что Азербайджан…
Экс-депутат назначен главой антикоррупционной палаты Кассационного суда Армении
Бывший депутат парламента Армении от правящей фракции «Гражданский договор» Артур Давтян назначен на пост председателя антикоррупционной палаты Кассационного суда РА. Соответствующий указ…
В Азербайджане произошло три землетрясения за 20 минут
В Гаджигабульском районе Азербайджана произошли три землетрясения за 20 минут с утренних часов 4 марта, передают азербайджанские СМИ. Как сообщает…
Президент США перенес операцию по удалению злокачественного новообразования
Президент США Джо Байден перенес успешную операцию, ему удалили злокачественное новообразование кожи. Об этом сообщает Reuters. Лечащий врач президента США…