Իրականությունը շատ ավելի մռայլ ու տագնապալից է, քան այս թվերով ստացվող պատկերը․ Է․ Վարդանյան
«Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության եւ ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկումն…
Հայտնի է, թե քանի խաղով է որակազրկվել Ժոզե Մոուրինյուն
Ժոզե Մոուրինյուն Ա Սերիայում որակազրկվել է 2 խաղով։ Լիգան նման պատիժ է սահմանել «Ռոմայի» մարզչին՝ Ա Սերիայի 24-րդ տուրի «Կրեմոնեզեի»…
ԱՀԿ-ում կոչ են արել պատրաստվել հնարավոր նոր համավարակին
Համաշխարհային հանրությունը պետք է նախապատրաստվի այն բանին, որ մարդուց մարդուն փոխանցվող թռչնագրիպի պատճառով կարող է նոր համավարակ առաջանալ։ Այս մասին…
ՌԴ խաղաղապահների ուղեկցությամբ հումանիտար բեռ է հասցվել Արցախ
Ադրբեջանն անտեսեց Արդարադատության միջազգային դատարանի պարտավորեցնող որոշումը. Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցիչ
Հայաստանի Հանրապետությունը («Հայաստան») հայտնում է իր ափսոսանքը՝ Ադրբեջանի Հանրապետության («Ադրբեջան») կողմից Էներգետիկ խարտիայի պայմանագրի («Էներգետիկ խարտիա») համաձայն արբիտրաժ սկսելու միջոցով…
Արցախի քաղաքական կարգավիճակի հարցեր չեն քննարկվել. ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է Արցախի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հանդիպումը
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը մեկնաբանել է մարտի 1-ին Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարի միջնորդությամբ Արցախի Հանրապետության և Ադրբեջանի…
Ադրբեջանը երկու օր շարունակ կրակել է գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. պաշտոնական
Ադրբեջանական կողմը Մարտունու շրջանում կրակել է գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. Տուժածներ չկան։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության…
Տարածաշրջանն ակտիվ դիրքային վերաբանաձևումների նախաշեմին. քաղաքագետ
Աշխարհաքաղաքական և տարածաշրջանային լարվածության ֆոնին տարածաշրջանում ընթանում են ակտիվ դիվանագիտական բանակցություններ։ Տպավորություն է՝ ինչ-որ նոր նախաձեռնության կամ դիրքավորման ընդառաջ՝ «սլաքները…
ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է N զորամաս և հարավարևելյան սահմանագոտի
N զորամաս կատարած այցի ընթացքում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մարտի 1-ին ճաշել է ժամկետային զինծառայողների հետ, լսել մատուցվող սննդատեսակների մասին…
Գյումրեցի 100-ամյա բժշկուհու երկարակեցության գաղտնիքը
«Սիրել, ծիծաղել, ապրել 100 տարի…». ծննդյան բարեմաղթանք, որն իրականություն դարձնողները մեր կողքին են ապրում: Գյումրեցի Ռոզա Գյունաշյանը նրանցից մեկն է:…

Можно много и даже на ночь: врач рассказала, как есть больше без вреда для фигуры
Судя по всему, врачам окончательно надоело смотреть на страдающих любительниц строгих диет. Эксперт подробно рассказал, каким правилом стоит руководствоваться, чтобы…
Секрет долголетия 100-летнего врача из Гюмри
Воплощающие в жизнь пожелания ко дню рождения — «любить, смеяться, жить 100 лет…», живут рядом с нами. Одна из них…
Азербайджан нарушил режим прекращения огня в Нагорном Карабахе: пострадавших нет
Азербайджан 28 февраля и 1 марта открыл огонь в направлении граждан, выполнявших сельскохозяйственные работы в Мартунинском районе Республики Арцах. Об…
Вопросы политического статуса Арцаха не обсуждались: МИД Арцаха о встрече представителей Степанакерта и Баку
Министерство иностранных дел Республики Арцах выступило с комментарием относительно встречи представителей Арцаха и Азербайджана. “1 марта при посредничестве командующего Миротворческим…
На военной форме армянских солдат будут национальные элементы – Сурен Папикян
Министр обороны Сурен Папикян посетил одну из частей ВС Армении и юго-восточный участок границы, пообщался с солдатами-срочниками и выслушал их…
В Тбилиси будет отреставрирован Дом Мелика-Азарянца — вскрыты подземные этажи
В одном из самых красивых зданий Тбилиси — доме Мелика-Азарянца в центре столицы, начались подготовительные работы для его реабилитации. Об…
В Греции арестовали начальника станции после гибели 36 человек при столкновении поездов
В Греции арестован начальник железнодорожной станции после столкновения пассажирского и грузового поездов в Темпи, в результате чего погибли 36 человек. Об этом сообщает греческое общественное…
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении приняла экспертов ЮНЕСКО
Министр образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян приняла группу экспертов во главе с заведующим отделом политики и систем…
Курсы валют в Армении: драм укрепился к доллару
На валютном рынке Армении драм укрепился к доллару. Об этом свидетельствуют данные сайта rate.am. Согласно этим данным, с утра 1…
Уровень воды в озере Севан на 14 сантиметров ниже отметки 1 марта прошлого года
По состоянию на 1 марта 2023 года уровень воды в озере Севан составил 1900 метров 25 сантиметров над уровнем моря,…