Մենք երբեք թույլ չանք տա, որպեսզի մեր սահմանած կարմիր գծերը հատեն. իրանցի աղոթապետ
Ադրբեջանի նկատմամբ Իրանի համբերության գլխավոր պատճառը Ադրբեջանի շիա ժողովրդի հետ ընդհանուր կապերն են: Նման տեսակետ է հայտնել Իրանի Արդաբիլ նահանգի…
Քննարկվել են Արցախում ստեղծված իրավիճակին եւ առկա մարտահրավերներին վերաբերող հարցեր
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի, խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանի, ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի եւ խմբակցության…
«Բավարիայի» երկրորդ թիմը վստահ հաղթանակ տարավ, Ռանոսը՝ դուբլի հեղինակ
Ռեգիոնալ լիգայի 30-րդ տուրում «Բավարիայի» երկրորդ թիմն արտագնա խաղում 8-1 հաշվով առավելության է հասել «Հեյմշտետենի» հետ: Խաղում դուբլի հեղինակ է…
«Ապրելու երկիր» կուսակցության ղեկավար կազմը ՀՀ-ում Իրանի դեսպանի հետ քննարկել է Արցախի իրավիճակը
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանն ու համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանն այսօր հանդիպել են Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր…
Գավառ-Մարտունի ավտոճանապարհին մեքենան հայտնվել է ճամփեզրյա ձորակում. կան տուժածներ
Մարտի 31-ին, ժամը 19։54-ին Գեղարքունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գավառ-Մարտունի ավտոճանապարհի մոտ 8-րդ կմ-ին տեղի է…
Լուսնի վրա շուտով բջջային կապ կհայտնվի
Nokia-ն հայտարարել է NASA-ի Artemis առաքելության շրջանակներում Լուսնի վրա 4G բջջային ցանց տեղակայելու ծրագրի մասին: Դրա համար սարքավորումներն առաջիկա ամիսներին…
Ռուստամ Կասիմջանովի գավաթ․ Գաբրիել Սարգսյանը զբաղեցրեց 3-րդ տեղը
Գաբրիել Սարգսյանը 5,5 միավորով «Ռուստամ Կասիմջանովի գավաթ» արագ շախմատի մրցաշարում զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնականը: Մրցաշարը, որին մասնակցում էր 10 հոգի, տեղի…
Ռուս գիտնական. «Չեմ կարծում, որ թուրքական ընդդիմությունը կհրաժարվի պանթուրքիզմի գաղափարախոսությունից»
Թուրքիայում մայիսի կայանալիք ընտրություններում հաղթելու Էրդողանի շանսերը նվազում են, բայց նա այն մարդը չէ, ով այդքան հեշտությամբ կկիսի իշխանությունն։ Այս…
Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի Օվերնյ-Ռոն-Ալպ շրջանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը մարտի 31-ին Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում ընդունել է Ֆրանսիայի Օվերնյ-Ռոն-Ալպ շրջանի նախագահ…
Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2023թ. ծրագիրը․ ՀՀ ՊՆ
Մարտի 28-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի Միջազգային…

Ученые создали лекарство для похудения
Ученые из Университета штата Пенсильвания создали новый класс соединений, который может обеспечить потерю веса, сравнимую с таковой при проведении бариатрической операции для уменьшения объема…
Сокращение времени сна может приводить к стойкому повышению кровяного давления
Сокращение времени сна и нарушение его режима могут привести к стойкому повышению артериального давления. К таким выводам пришли исследователи из…
На Луне появится сотовая связь
Nokia заявила о своих планах развернуть на Луне мобильную сеть 4G в рамках подготовки миссии NASA «Артемида». Оборудование для этого…
Виктор Надеин-Раевский: «Не думаю, что турецкая оппозиция откажется от идеологии пантюркизма»
«Формально, шансы Эрдогана на победу в предстоящих выборов, падают, но это не тот человек, который так легко поделится властью». Об…
Министр иностранных дел Республики Арцах принял делегацию, возглавляемую руководителем региона Овернь-Рона-Альпы
31 марта министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян принял в Постоянном представительстве Республики Арцах в Республике Армения руководителя региона…
Эмма Погосян принесла Армении еще одну бронзу ЧМ по тяжелой атлетике
Представительница Армении Эмма Погосян завоевала бронзовую медаль на молодежном чемпионате мира по тяжелой атлетике в Албании. Армянская спортсменка, выступающая в весовой категории…
Губернаторы в Шираке меняются с завидной скоростью, а жизнь жителей аварийных домов нет
Пострадавшие от землетрясения 1988 года и неоднократно подвергающиесяся разрушению здания в Гюмри находятся в запущенном состоянии. Жители своими сигналами либо сами здания очередными самообрушениями регулярно освежают память властей об их существование. Одним из возглавляющих список…
Минобороны РФ продолжает фиксировать в Нагорном Карабахе нарушение режима прекращения огня
Зафиксировано два нарушения режима прекращения огня в Мартунинском районе. Пострадавших нет. Об этом говорится в информационном бюллетене Министерства обороны России…
Секретарь СБ Армении провел встречи в Литве
Находящийся с рабочим визитом в Литовской Республике секретарь Совета безопасности Армен Григорян 30 и 31 марта провел рабочие встречи с…
Курсы валют в Армении 31 марта: драм укрепился к рублю
На валютном рынке Армении драм укрепился к рублю. Об этом свидетельствуют данные сайта rate.am. Согласно этим данным, с утра 31…