Մեր ուժեղագույն բռնցքամարտիկներին թույլ չեն տալիս մասնակցել Հայաստանի առաջնությանը. ՊԲՀՖ հայտարարությունը
Երևանում մեկնարկել է բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնությունը: Մրցումային առաջին օրը սկսվել է սկանդալով: Ռինգ է մտել լեգենդար բռնցքամարտիկ, աշխարհի չեմպիոն Իսրայել…
Իրան և Կանադա՝ նույն մտահոգություններով
Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը հունվարի 26-30-ը աշխատանքային այցով գտնվում էր Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում։ Այցն Արցախի շարունակվող շրջափակման…
Իտալիայի գավաթ. Ինտեր-Ատալանտա. մեկնարկային կազմեր
Իտալիայի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչում «Ինտերը» Միլանում կմրցի «Ատալանտայի» հետ: Արդեն հայտնի են թիմերի մեկնարկային կազմերը: Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին…
Արցախում գների վերահսկողության հարցը լիարժեք լուծված չէ
Արցախում գների վերահսկողությունը մնում է չլուծված հարցերի թվում, ավելի ճիշտ՝ կիսով չափ լուծված: Գերիշխող դիրք զբաղեցնողների, կտրոնով վաճառվող տեսականու, պետպահուստից…
ՀՀ ՊՆ N զորամասի կոմունալ շահագործման ծառայության պետը կալանավորվեց
15 զինծառայողի մահվան գործով դատարանի որոշմամբ կալանավորվեց ՊՆ N զորամասի կոմունալ շահագործման ծառայության պետ, զորամասի հակահրդեհային պաշտպանության և փրկարար աշխատանքների…
Ադրբեջանի հայցը ոչ անկեղծ է ու ոչ իրական. Հայաստանը խնդրեց միջազգային դատարանին մերժել այն
ՄԱԿ-ի արդարադատության միջազգային դատարանում Ադրբեջանի ներկայացրած միջանկյալ միջոցների հայցն իրենից ներկայացնում է ոչ անկեղծ և ոչ իրական պահանջ: Ինչպես տեղեկացնում…
Թուրքիայի արտաքին առևտրի դեֆիցիտը գրանցել է բոլոր ժամանակների ամենաբարձր ցուցանիշը
Թուրքիայի վիճակագրական ծառայությունը զեկույց է պատրաստել 2022 թվականի արտաքին առևտրում արձանագրված ցուցանիշների մասին։ Զեկույցի համաձայն՝ 2022-ի դեկտեմբերի դեֆիցիտը 2021-ի նույն…
Սկանդալ բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնության մրցումային առաջին օրը
Արտակարգ դեպք Երևանում. ավտոքարշակում, որի վրա եղել է մեկ այլ ավտոմեքենա, հրդեհ է բռնկվել
Այսօր՝ հունվարի 31-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 20։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային…

В Арцахе вопрос регулирования цен до конца не решен
В Арцахе вопрос контроля цен остается в числе нерешенных, вернее, решенных наполовину. Что касается ассортимента с доминирующими позициями, который поставляется из госрезерва и продается по талонам, проблем нет. Они существуют вне тех рамок, когда поставка продуктов и их цены…
Спасательная служба сообщает, что в Армении есть закрытые автодороги. Автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости Амберд и озеру…
Вице-президент Ирана принял в Тегеране вице-премьера Армении
31 января в Тегеране под сопредседательством вице-президента Ирана Сейеда Масуда Мирказеми и вице-премьера РА Мгера Григоряна состоялось заседание комиссии по…
Латвия пригрозила бойкотировать Олимпиаду-2024 в случае допуска россиян
Председатель Национального олимпийского комитета (НОК) Жоржс Тикмерс не исключил, что латвийские спортсмены не поедут на Олимпиаду 2024 года в Париж…
Депутат Европарламента Натали Луазо назвала оскорбительным заявление азербайджанского парламента
Французский депутат Европарламента Натали Луазо коснулась заявления парламента Азербайджана, в котором последний подверг критике упоминание блокады Лачинского коридора в докладе…
Глава МИД Армении представил главе МИД Японии гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 31 января провел телефонный разговор с министром иностранных дел Японии Ёсимаса Хаяси. В ходе…
Считаем неприемлемым обнародование в Арцахе любой непроверенной информации, связанной с российскими миротворцами
Вчера в социальных сетях появились сообщения о том, что якобы российские военные, осуществляющие миротворческую миссию в Арцахе, получали от разных…
Баку собрал мины с суверенной территории Армении: в Гааге армянская сторона ответила на требования Азербайджана
Представитель Армении по международным правовым вопросам Егише Киракосян в Гааге ответил на ложные заявления Азербайджана о том, что Армения перемещает…
Для Алиева нападение на посольство Азербайджана в Тегеране — подарок
«Возможно, мое утверждение на первый взгляд может показаться странным, но думаю, что нападение на посольство Азербайджана в Тегеране — подарок Алиеву…