Դորտմունդի «Բորուսիան» պարտության մատնեց «Բայերին»
Գերմանիայի առաջնության 18-րդ տուրում Դորտմունդի «Բորուսիան» Լեւերկուզենում հյուրընկալվեց «Բայերին» եւ հաղթեց 2:0 հաշվով։ 33-րդ րոպեին խաղի հաշիվը բացեց գերմանացի հարձակվող…
Ի պատիվ Եգիպտոսի նախագահի՝ Վահագն Խաչատուրյանի անունից պաշտոնական ճաշ է տրվել
Ի պատիվ պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիի՝ այսօր Հանրապետության նախագահի նստավայրում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի անունից տրվել…
Գիշերը ճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց. վարորդներին հորդորում են զգույշ լինել
Հունվարի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և առավոտյան Շիրակում, Արագածոտնում, Կոտայքում, Արարատում, Արմավիրում, Վայոց ձորում և Երևանում ճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։…
Երուսաղեմում հայերի և Հայոց պատրիարքարանի վրա հարձակումներ են եղել
Երուսաղեմում ծայրահեղականները փորձել են մագլցելով բարձրանալ Հայոց պատրիարքարանի տանիք եւ հանել պատրիարքարանի խաչակիր եւ Հայաստանի Հանրապետութեան դրոշները, ինչպես նաև երկու հարձակում…
Ռոնալդուն Ջորջինայի ծնունդը նշել է հայկական ռեստորանում
Սաուդյան Արաբիայում գործող «Լավաշ» հայկական ռեստորանն ինստագրամյան իր էջում տեղադրել է «Ալ-Նասրի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի ընկերուհու՝ Ջորջինա Ռոդրիգեսի ծննդյան լուսանկարներն…
Արսեն Թորոսյանը՝ լքված ավտոմեքենաների մասին
Վերջին տարիներին բազմիցս խոսվել է նմանատիպ լքված «ավտոմեքենաների» խնդրի մասին, այդ թվում կառավարության նիստերի ընթացքում, բայց մինչ օրս էլ բազմաթիվ…
Tata Steel Masters․ Գիրին նվաճեց հաղթողի կոչումը, Արոնյանը 7-րդն է
Հոլանդացի Անիշ Գիրին նվաճեց Նիդեռլանդների Վեյկ Ան Զեե քաղաքում անցկացված Tata Steel Masters մրցաշարի հաղթողի կոչումը։ Վերջին տուրում նա սպիտակ ֆիգուրներով պարտության…
Այն երկրները, որոնք տառապել են նախորդների թողածը մերժելու գայթակղությամբ, նույն վիճակում են,ինչ մենք
«…Ավելի լավ է հաշտվել անարդարության հետ, քան իրականացնել կործանարար փոփոխություններ, որոնց արդյունքում կարող է այնպես ստացվել, որ առաջարկվող ուղղումն ավելի…
Խոշոր ավտովթար՝ Շիրակի մարզում․ բախվել են BMW X5-ը, Volkswagen-ն ու Opel-ը
Երեկ` հունվարի 28-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում։ Ժանը 19։30-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի-Բավրա Ն1 մայրուղու 107 կմ հատվածում բախվել…
Նիկոլ Փաշինյանը և Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսին քննարկել են հայ-եգիպտական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին: Նախ տեղի է ունեցել Հայաստանի…

Ученые назвали заболевание, которое в два раза повышает риск смерти от некоторых видов рака
Ученые из Лестерского диабетического исследовательского центра выяснили, что наличие диабета 2-го типа увеличивает вероятность смерти от некоторых видов рака более чем…
Дортмундская «Боруссия» обыграла «Байер»
Дортмундская «Боруссия» обыграла со счетом 2:0 «Байер» в 18-м туре чемпионата Германии. «Боруссия» идет на четвертом месте, имея в активе 34…
В Израиле напали на армянский патриархат Иерусалима и армян
В Израиле радикалы напали на армянский патриархат Иерусалима и армян. Об этом на своей странице в Facebook написал глава канцелярии…
Гражданская жена Роналду отпраздновала день рождения в армянском ресторане Эр-Рияда
Семья Криштиану Роналду отпраздновала день рождения его гражданской жены Джорджины Родригес в армянском ресторане Lavash в Эр-Рияде. «29 лет в…
Tata Steel Masters: Гири стал победителем, Аронян занял 7-е место
Голландец Аниш Гири стал победителем шахматного турнира Tata Steel Masters в Вейк-ан-Зе. В последнем туре он белыми фигурами победил Рихарда Раппорта (Румыния)…
Пашинян встретился с президентом Египта
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с президентом Египта Абдель Фаттаха Ас-Сиси, прибывшего в Ереван с официальным визитом. «Надеюсь, что в…
Днями ранее Израиль и США завершили совместные военные учения, на которых было заявлено, что это послание Ирану. Азербайджановед
Что касается атаки дронов, произошедшей ночью против Ирана, важно отметить, что днями ранее Израиль и США завершили крупнейшие в истории…
Землетрясение в Иране ощущалось в Армении
В Иране вновь зафиксировано землетрясение. Как сообщает МЧС Армении, 29 января в 18:41 по местному времени сейсмологической сетью Региональной службы…
Папа Римский вновь призвал разблокировать Лачинский коридор
Папа Римский Франциск вновь коснулся серьезной гуманитарной ситуации в Лачинском коридоре, которые уже более 40 дней перекрывают азербайджанские псевдо-экологи. «Я…
Президент Аль-Сиси: Египет заинтересован в строительстве инфраструктур в Армении
Египетские компании заинтересованы в строительстве инфраструктур в Армении. Об этом заявил президент Египта Абдул Фаттах Аль-Сиси в совместном с армянским коллегой…