Ադրբեջանը Լաչինի միջանցքով անվտանգ տեղաշարժն ապահովելու պարտավորություն է ստանձնել. բրիտանացի պատգամավոր
Հայաստանն ու Ադրբեջանը պետք է իրար հետ խոսեն ազնվորեն և հավատով՝ որպես լավ հարևաններ խաղաղ ապրելու համար: ԵԽԽՎ-ում Լաչինի միջանցքի…
Շիրակի պարեկները հայտնաբերել են փախցրած մեքենան և փախցնողին
Հունվարի 24-ին, գիշերվա ժամը 2-ին, ոստիկանության Ախուրյանի բաժնում հաղորդում էր տվել Շիրակի մարզի Ջաջուռավան գյուղի 21-ամյա մի բնակիչ: Ըստ հաղորդման`…
Ալվեշին դատի տված կինն ասել է, որ գիշերները չի կարողանում քնել
«Բարսելոնայի» նախկին ֆուտբոլիստ Դանի Ալվեշին դատի տված կնոջ փաստաբան Էսթեր Գարսիա Լոպեսը խոսել է իր պաշտպանյալի առօրյայում տեղի ունեցած խախտումների…
17-ամյա պատանին Նոյակերտ գյուղում գողություն էր արել, գողոնն էլ թաքցրել իրենց տանը
Հունվարի 19-ի ցերեկը ոստիկանության Արարատի բաժնում հաղորդում տվեց մի քաղաքացի: Նա հայտնեց, որ երկու օր առաջ Նոյակերտ գյուղի չբնակեցված և…
Քարին տակ. հերոսամարտից 31 տարի անց
Լրացավ Քարին տակի հերոսամարտի 31-րդ տարին։ 31 տարի առաջ այս օրը քարինտակցիները հաղթանակով դուրս եկան կյանքի ու մահվան պայքարից: Այսօր…
120 հազար մարդ սովի է մատնվում, սպասում ենք միջազգային հանրության արձագանքին․ Վարդանյանը՝ ԵԽԽՎ-ում
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանը ուշադրություն հրավիրեց Ադրբեջանի նախագահի հռետորաբանության, Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով առաջացած հումանիտար…
Վահան Կոստանյանը նշանակվել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել ԱԳ նախարարի տեղակալ նշանակելու մասին: «Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Վահան…
Լաչինի միջանցքը պետք է հիմա ապաշրջափակվի. Հայկ Մամիջանյանի ելույթը ԵԽԽՎ լիագումար նիստին
Լաչինի միջանցքը պետք է հիմա ապաշրջափակվի: Այս մասին ԵԽԽՎ լիագումար նիստին ասել է ՀՀ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանն…
Ես կկապեի նրան և կթողնեի մարզաբազայում մինչև աշխարհի հաջորդ առաջնություն․ Ռոմերոն Մեսսիի մասին
«Տոտենհեմի» պաշտպան Քրիստիան Ռոմերոն հույս ունի, որ Լիոնել Մեսսին կշարունակի հանդես գալ Արգենտինայի հավաքականում։ Ռոմերոն կատակել է, որ ինքը կկապեր…
Չավուշօղլուին անհանգստացրել է Թուրքիայի մասնատված քարտեզը
Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն, ով այս օրերին գտնվում է ԱՄՆ-ում, արձագանքել է ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի Twitter-ի գրառմանը, որին…

В США испытали запускаемый с дрона барражирующий боеприпас Hatchet
Вашингтонское издание The Defense Post сообщило о завершении компанией Northrop Grumman боевых испытаний боеприпаса воздушного базирования Hatchet, который может стать штатным вооружением…
120 тысяч человек голодают, мы ждем реакции международного сообщества: депутат НС Армении в ПАСЕ
Член армянской делегации в Парламентской ассамблее Совета Европы Владимир Варданян обратил внимание на гуманитарные проблемы, которые возникли вследствие риторики президента…
Карин Так: 31 год после героической битвы
Исполнился 31-й год героической битвы под Карин Таком. В этот день, 31 год назад каринтакцы вышли победителями из смертельной битвы. Сегодня они продолжают жить в Арцахе,…
Конгрессмены США призвали Байдена прекратить предоставляемую Азербайджану военную поддержку
Конгрессмен США Фрэнк Паллоне, Дэвид Валадао, Гас Билиракис, Адам Шифф и Брэд Шерман представили резолюцию, осуждающую блокаду армян Нагорного Карабаха…
Варданян: Сегодня женщины Арцаха обратились с открытым письмом к председателю Европейской комиссии
Сегодня женщины Арцаха обратились с открытым письмом к председателю Европейской комиссии Урсуле фон дер Ляйен. Об этом написал в своем…
Глава МИД Армении и заместитель генсека Европейской службы внешних связей обсудили вопросы региональной безопасности
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял 26 января заместителя генерального секретаря Европейской службы внешних связей ЕС по политическим вопросам…
В рамках дела о пожаре в казарме задержан заместитель командира воинской части по тылу
В рамках уголовного дела по факту пожара в казарме воинской части, расположенной в селе Азат Гегаркуникской области, задержан заместитель командира…
Названы излюбленные страны россиян для зимнего отдыха
Турция, Армения и ОАЭ стали наиболее предпочтительными направлениями для отдыха россиян в зимнем сезоне, сообщает агентство «Прайм», ссылаясь на данные сервиса по бронированию билетов Aviasales.…
Глава МО Армении на заседании коллегии обсудил боевую подготовку войск
Министр обороны Армении Сурен Папикян провел в четверг заседание коллегии министерства, сообщили в ведомстве. Министр, его первый заместитель и глава Генштаба,…