Ողբերգшկան ավտովթար Երևանում․ Ford-ը բախվել է հյուրանոցի պատին․ վարորդը հիվանդանոցի ճանապարհին մшհացել է
Այսօր՝ հունվարի 25-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 20։00-ի սահմաններում Ford Fusion մակնիշի ավտոմեքենան Արագածի փողոցում բախվել է…
«Թուրքիայի իշխանություններն ընտրությունների օրը դիտավորյալ են ընտրել մայիսի 14-ը»
Թուրքիայի ընդդիմադիր «Լավ» կուսակցության (İYİ Parti) նախագահ Մերալ Աքշեները իշխանություններին քննադատել է համապետական ընտրությունների օրվա վերաբերյալ «նախնական» որոշում ընդունելու համար։…
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է ՌԴ-ի հայ համայնքի դերը ՀՀ-սփյուռք հարաբերությունների զարգացման գործում
Նիժնի Նովգորոդ այցի ընթացքում գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է մարզի արտաքին կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Օլգա Գուսևայի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են…
«Չեք կարող ջնջել մեզ». աշխարհահռչակ Շերի ու պրոդյուսեր Էրիկ Էսրաիլյանի հոդվածն Արցախի արգելափակման մասին
Աշխարհահռչակ երգչուհի Շերը և անվանի ամերիկահայ բժիշկ, Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող հոլիվուդյան «Խոստումը» ֆիլմի պրոդյուսեր, բարերար Էրիկ Էսրաիլյանը հոդված են…
Հայաստանի մասին գիտեի, քանի որ ինձ դուր էր գալիս Մխիթարյանը. Յոն Սուն Կիմ
Սոն Հին Մին, Ջի Սուն Պարկ, BTS, K-Pop, դորամաներ… ի՞նչ եք առաջինը պատկերացնում դուք Հարավային Կորեա երկրի անունը լսելիս։ Այս…
4-ամյա Մհերի երազանքը. տեսանյութ շրջափակված Արցախից
Արցախում նկարահանված տեսանյութի հերոսը 4-ամյա Մհերն է, ով իր տարեկից բազմաթիվ երեխաների պես այս օրերին մանկապարտեզ չի հաճախում: Շրջափակված Արցախից…
«Ինչքան էլ ստիպեն, չի կարող միջանցք լինել». համայնք, որն ամենաերկար սահմանն ունի Ադրբեջանի հետ
Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքն ամենաերկար սահմանն ունի Ադրբեջանի հետ՝ 62 կմ: 2016 թվականից խոշորացված համայնքի մեջ մտնում են 7 վարչական միավոր…
ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները Սյունիքում քննարկել են թիրախային խմբերի ու բնակավայրերի առաջնային կարիքները
Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Հայկ Հարությունյանը, խորհրդական Կարեն Բալյանը, օգնական Սուրեն Քեսեջյանն այսօր հանդիպել են Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Գորիսի ենթապատվիրակության…
Արցախ. երիտասարդ ընտանիքը՝ շրջափակման 45-րդ օրը
Գազամատակարարման և էներգամատակարարման խափանումների պատճառով Արցախում շատ ընտանիքներ անցել են բնակարանը հին ու ավանդական եղանակներով տաքացնելու միջոցներին: Ձմռան ցրտին տունը…
Արցախում վաղվա հովհարային անջատումների ժամանակացույցը
«ԱՐՑԱԽԷՆԵՐԳՈ» ՓԲԸ-ն ներկայացրել է հունվարի 26-ի հովհարային անջատումների գրաֆիկը: Գրաֆիկը ներկայացնում ենք ստորև. 2023 թվականի հունվարի 26- ին՝ ժամը 00:00-ից…

Мечта 4-летнего Мгера. Видеоматериал из осажденного Арцаха
Герой снятого в Арцахе видео — 4-летний Мгер, который, как и многие дети его возраста, в эти дни не посещает…
«Вы не можете стереть нас»: певица Шер и Эрик Эсраелян написали статью о блокаде Арцаха
Как американцы армянского происхождения, мы хотим надеяться на новый год, но продолжающийся кризис для граждан Арцаха и Армении затрудняет это:…
Арцах. Молодая семья на 45 день блокады
Из-за перебоев с подачей газа и электроэнергии многие семьи в Арцахе перешли на старые и традиционные способы отопления квартир. В зимние морозы проблема…
«Сколько бы ни заставляли, коридору не быть». Община, имеющая самую протяженную границу с Азербайджаном
Община Тег Сюникской области имеет самую протяженную границу с Азербайджаном, 62 км. С 2016 года в укрупненную общину вошли 7 административных единиц (Тег,…
Губернатор Ширакской области подала в отставку
Губернатор Ширакской области Назели Багдасарян подала в отставку. Об этом Багдсараян сообщила сама на странице в фейсбук. Багдасарян сообщила, что…
Секретарь СБ Армении провел телефонный разговор с советником президента Литвы
25 января секретарь Совета безопасности Армен Григорян провел телефонный разговор с главным советником президента Литвы Гитанаса Науседы по национальной безопасности…
Мирзоян и Боррель обсудили отношения Армении с Азербайджаном и Турцией
25 января находящийся с рабочим визитом в Брюсселе министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с верховным представителем ЕС по…
«Как только дадут «Сюникский коридор», знайте, отдали Армению. Мнение сюникцев о создавшейся ситуации
Война многое изменила в Сюнике. враг подошел к южным воротам Армении, в некоторых частях вторгся на суверенную территорию нашей страны.…
Спикер НС РА в Дохе встретился с генеральным директором Фонда развития Катара
Председатель НС Ален Симонян и член делегации министр здравоохранения РА Анаит Аванесян, находящиеся с рабочим визитом в столице Государства Катар…
Германия решила передать Украине 14 танков Leopard 2
Власти ФРГ приняли решение передать Украине 14 танков Leopard 2, сообщает в среду Bloomberg со ссылкой на заявление немецкого правительства. «Кроме того,…