Հայաստանը երեխաների, երիտասարդների և կլիմայի գործողությունների մասին հռչակագիր է ստորագրել
ՀՀ բնապահպանության նախարար Հակոբ Սիմիդյանն այսօր ստորագրել է Երեխաների, երիտասարդների և կլիմայի գործողությունների մասին միջկառավարական հռչակագիրը։ Հայաստանը երեսունութերորդ երկիրն է…
«Պոգոնը» վստահ հաղթանակ տարավ ադրբեջшնական թիմի նկատմամբ. Բիչախչյանը՝ գոլի հեղինակ
«Պոգոնը» ընկերական խաղ է անցկացրել ադրբեջանական «Քարաբաղ» թիմի հետ։ Հանդիպման 27-րդ րոպեին ադրբեջանական թիմի դարպասը գրավեց Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ…
Արցախի արդարադատության նախարարության համակարգում գործող մարմիններն անցնում են հատուկ ռեժիմի
Ադրբեջանի կողմից շարունակվող շրջափակման պայմաններում էներգամատակարարման և գազամատակարարման խափանումներով պայմանավորված՝ Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարարության առանձնացված ստորաբաժանումներն ու նախարարության համակարգում գործող…
Սպիտակում 4 անչափահաս տղաներ գողություն են արել, փողը հավասար բաժանել, հեռախոսն ու պայուսակը նետել աղբարկղը
Հունվարի 10-ին ոստիկանության Սպիտակի բաժնում Նոյեմբերյան քաղաքի 43-ամյա մի բնակիչ հաղորդում էր տվել, որ կոտրել են Սպիտակ քաղաքի Ուզբեկական թաղամասում…
Լաչինի միջանցքը պետք է գտնվի ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի վերահսկողության և պաշտպանության ներքո. ԱՀ ԱԳՆ
«Արցախպրես» լրատվական գործակալությունը ԱՀ Արտաքին գործերի նախարարությանը խնդրել է մեկնաբանել ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունն այն մասին, որ…
Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչի հետ
Հունվարի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի ու Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ…
Իտալիայի Սուպերգավաթ. Միլան – Ինտեր. Մեկնարկային կազմեր
Իտալիայի Սուպերգավաթի համար խաղում կմրցեն երկրի չեմպիոն «Միլանն» ու գավաթակիր «Ինտերը»: Արդեն հայտնի են թիմերի մեկնարկային կազմերը: Խաղը կսկսվի Երևանի…
Վանաձորում հարազատ եղբայրները հարձակվել են օպերլիազորների վրա, ծեծել, կրակել նրանց ուղղությամբ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, այսօր՝ հունվարի 18-ին, մարտաֆիլմ հիշեցնող հետապնդում-վնասազերծում է տեղի ունեցել Լոռու մարզում, որի ժամանակ հնչել են կրակոցներ։ Ինչպես հայտնում…
ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գլխավոր հանձնակատարը կոչ է անում անհապաղ բացել Լաչինի միջանցքով ազատ և անվտանգ տեղաշարժը
ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գլխավոր հանձնակատար Ֆոլկեր Թյուրքը կոչ է անում անհապաղ և ամբողջությամբ բացել Լաչինի միջանցքով ազատ և անվտանգ տեղաշարժը։…
ԵԽ-ն խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումը և պահանջում անհապաղ վերականգնել տեղաշարժի ազատությունը
Եվրոպական խորհրդարանի (ԵԽ)՝ հունվարի 16-ից 19-ի լիագումար նստաշրջանի ընթացքում՝ հունվարի 18-ին կայացած քվեարկությամբ, ընդունվեց «Ընդհանուր արտաքին ու անվտանգային քաղաքականության իրականացում. 2022թ.…

Медики нашли ковид во всех жизненно важных органах — инфекция никуда уходит со временем
COVID-19 c начала 2020 года не дает никому спокойной жизни. Коронавирус называют респираторной инфекцией, которая поражает легкие и дыхательные пути.…
Верховный комиссар ООН по правам человека призывает к открытию свободного передвижения по Лачинскому коридору
Верховный комиссар ООН по правам человека Фолькер Тюрк призывает к немедленному и полному открытию свободного и безопасного передвижения по Лачинскому…
Сурен Папикян и спецпредставитель генсека НАТО обсудили региональные события
Министр обороны Армении Сурен Папикян и спецпредставитель генсека НАТО по Кавказу и Центральной Азии Хавьер Коломины Пирис обсудили последние региональные…
Глава МИД Армении отметил важность позиции Великобритании по вопросу Лачинского коридора
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с госминистром по вопросам Европы министерства иностранных дел, сотрудничества и развития…
Европарламент требует немедленного восстановления свободного передвижения по Лачинскому коридору
В ходе пленарного заседания Европарламента с 16 по 19 января голосованием, состоявшимся 18 января, была принята резолюция «Реализация общей внешней политики и…
«Ни один потенциальный лидер не хочет брать на себя ответственность и жертвовать собой на следующем шаге»
«Болезнь «В поисках лидера»… Сообщества с глубинным авторитарным мышлением всегда ищут лидера, который поведет их. То же самое сейчас происходит в Армении. старые…
Госсекретарь США подчеркнул важность бесперебойного функционирования Лачинского коридора
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с госсекретарем США Энтони Блинкеном. Собеседники обсудили тяжелую гуманитарную ситуацию в Нагорном Карабахе в результате…
«Нужно перекрыть аппетит турецко-азербайджанского тандема»
«Мы, должны, лавируя в политике, смочь сохранить наши жизненно важные национальные интересы». Об этом в рамках программы ГАЛА «О существенном» заявил заведующий кафедрой…
Председатель НС Армении принял делегацию парламента Мексики
18 января председатель НС Ален Симонян принял делегацию во главе с председателем группы дружбы Мексика-Армения Палаты депутатов Мексики Беренисе Хуарес…
Заявлениев связи с очередным перекрытием подачи газа в Арцах
18 января, на 38-й день блокады Арцаха, Азербайджан в очередной раз перекрыл подачу газа в Арцах на подконтрольном ему участке…