Զովունիի գազաբալոնի տեղադրման և սպասարկման կետում պայթյունի հետևանքով տուժածների անունները հայտնի են
Զովունիում հունվարի 17-ին գազաբալոնի տեղադրման և սպասարկման կետի նկուղում տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ. այրվել է արտահոսած գազը։ Ինչպես…
Շրջափակման հետեւանքով Հայաստանում մնացած 16 երեխա վերադարձել է Արցախ
Հայաստանում գտնվող արցախցի 16 երեխա րոպեներ առաջ վերադարձել է Արցախ: Այս մասին հայտնել է Արցախում գտնվող հաղորդավար Էրիկ Անթառանյանը: «16…
Շրջափակման հարուցած խնդիրներն Արցախի Կուսապատ համայնքում
Շրջափակված Արցախում բնակավայրերից յուրաքանչյուրն ընդհանուրի հետ նաև իրեն հատուկ խնդիրներն ունի: Կուսապատ համայնքում դժվարությունների հետ նաև անցյալի դասերն են հիշում…
«Արսենալը» դիտարկում է Կվարացխելիային ձեռք բերելու տարբերակը
«Նապոլիի» վինգեր Խվիչա Կվարացխելիան հայտնվել է «Արսենալի» ուշադրության կենտրոնում։ Այս մասին հայտնում է Tuttomercatoweb-ը։ «Զինագործները» վերջերս բաց թողեցին «Չելսի» տեղափոխված…
«Կրեմլին պետք է շատ պարզ ու հստակ բացատրել՝ որն է իրենց այստեղ մնալու միակ հնարավորությունը»
«Կրեմլին պետք է շատ պարզ ու հստակ բացատրել, որ առանց Արցախի իրենք Հարավային Կովկասում անելիք չունեն։ Թե Կովկասից հետո իրենք…
Կրшկոցներ Երևանում. բժիշկները պայքարում են 28-ամյա երիտասարդի կյանքի համար, դեպքի վայրում հայտնաբերվել է կրակոցից վնասված Toyota
Այսօր՝ հունվարի 17-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 20։30-ի սահմաններում Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ՀՀ ներքին գործերի նախարարության…
Շարունակվում են բանակցությունները Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհով շարժը վերսկսելու վերաբերյալ. ՌԴ ՊՆ
«Մին ա, մունք պարտվողը չինք». հարցումներ Արցախում
Հակառակ շրջափակման պարտադրած դժվարություններին՝ արցախցիներին չի լքում լավատեսությունը, նաև հույսն ու կամքը: 90-ականները հիշում են ու խոստանում՝ նոր մարտահրավերներին էլ…
Չես կարող վերահսկել այն, ինչ մարդիկ գրում են քո մասին․ Հոլանդ
«Մանչեսթեր Սիթիի» հարձակվող Էրլինգ Հոլանդը խոսել է սոցցանցերի հանդեպ իր վերաբերմունքի մասին։ Հոկտեմբերի 31-ին, երբ ԱՄՆ-ում և Եվրոպայի որոշ երկրներում…
The Economist․ Արևմուտքի համար Թուրքիան վերածվել է տարօրինակ դաշնակցի
Բրիտանական հեղինակավոր «The Economist» պարբերականում օրերս լույս է տեսել «Թուրքիայի նոր ագրեսիվ արտաքին քաղաքականությունը․ Արևմուտքի համար այն վերածվել է տարօրինակ…

В Арцах из Армении вернулись 16 детей
В Арцах из Армении вернулись 16 детей. Об этом сообщил телеведущий в Арцахе Эрик Антаранян. «16 детей из известной группы,…
Командованием РМК продолжается переговорный процесс по возобновлению беспрепятственного движения по Лачинскому коридору
Это должно быть неприемлемо для цивилизованного мира: заявление спикера НС Арцаха относительно блокады
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян выступил с заявлением. В заявлении говорится: “В осажденном Азербайджаном Арцахе углубляется беспрецедентный гуманитарный кризис.…
Американский хирург-ортопед заявил в суде, что Саакашвили нужна срочная операция
Авторитетный американский хирург, ортопед-травматолог Джеймс Кобб заявил, что находящийся в заключении бывший президент Грузии Михаил Саакашвили нуждается в нескольких операциях,…
Делегация парламента Мексики посетила Мемориал жертвам Геноцида армян
17 января делегация во главе с председателем группы дружбы Мексика-Армения Палаты депутатов Мексики Беренисе Хуарес Наварете в сопровождении руководителя парламентской…
США призвали Азербайджан и Россию восстановить свободное передвижение по Лачинскому коридору
Соединенные Штаты серьезно обеспокоены тем, что Лачинский коридор заблокирован уже более 30 дней, что привело к острой нехватке в Нагорном…
Призываем наших международных партнеров принять дополнительные меры для предотвращения сложной ситуации в Нагорном Карабахе: Ален Симонян
Председатель НС РА Ален Симонян обратился к главам парламентов более 30 стран и президентам международных парламентских организаций с официальным письмом…
В осажденном Арцахе есть граждане РФ и других стран: некоторых из них удалось вывезти
Из Арцаха были вывезены граждане России и других стран, оставшиеся в стране в результате блокады. Об этом сообщает государственный министр…
Заявление в связи с 33-ей годовщиной армянских погромов в городе Баку
В эти дни мы склоняем головы перед невинными жертвами массовых погромов армянского населения Баку, столицы Азербайджана, осуществленных 33 года назад.…
Гарвардский университет в Армении: образовательная программа для руководителей
Основанная в Армении международная школа “Матена” вместе с «Negotiation Task Force» центра Дэвиса Гарвардского университета запускает двухмесячную программу профессионального развития…