Արտակարգ դեպք Երևանում. Վիլնյուսի 5 հասցեում հայտնաբերվել է կասկածելի պայթուցիկ սարք
Այսօր՝ հունվարի 13-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 19։20-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային…
Գրիգոր Մինասյանի առաջարկությամբ Արա Մկրտչյանը նշանակվել է Արդարադատության նախարարի տեղակալ
Գրիգոր Մինասյանի առաջարկությամբ և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Արա Մկրտչյանը նշանակվել է Արդարադատության նախարարի տեղակալ 2000թ.-ից Արա Մկրտչյանն աշխատել է…
44-օրյա պատերազմի ընթացքում ՊԲ N պաշտպանական շրջանի հրամանատարի պաշտոնը զբաղեցրած բարձրաստիճան սպայի վերաբերյալ վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարան
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում ավարտվել է 2019 թվականի նոյեմբերից մինչև 2020 թվականի հոկտեմբերի 4-ը Արցախի…
Հայաստանի և Գերմանիայի նախագահները քննարկել են Արցախում ստեղծված մարդասիրական ճգնաժամին առնչվող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերի հետ: Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային…
Արարատի ոստիկանները ապօրինի զենք-զինամթերք են հայտնաբերել
Ոստիկանության Արարատի բաժնի ծառայողները, օպերատիվ տեղեկությունն իրացնելով, հունվարի 12-ին մեկնել են Լանջանիստ գյուղի հանդամասերից մեկը, որտեղ Վեդիի 53-ամյա բնակչի մոտ…
Եվրոպական խորհրդարանի հունվարի 18-ի լիագումար նիստում կքննարկվի Լեռնային Ղարաբաղում մարդասիրական իրավիճակը
Եվրոպական խորհրդարանի հունվարի 18-ի լիագումար նիստի օրակարգում ներառվել է հրատապ բանավեճ-քննարկում «Լեռնային Ղարաբաղում շրջափակման մարդասիրական հետևանքները» վերնագրով (Humanitarian consequences of…
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Գործադիր մարմնի հայտարարությունը
Արձանագրելով, որ 2022թ․ դեկտեմբերի 12-ից ի վեր՝ ավելի քան մեկ ամիս, ադրբեջանական իշխանությունների կողմից Արցախը Հայաստանի և արտաքին աշխարհի հետ…
ՌԴ խաղաղապահների հրամանատարությունը շարունակում է բանակցությունները Լաչինի միջանցքով երթևեկության վերականգնման հարցով
Զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանն այցելել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալասարան
ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանն այսօր այցելել է Պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան: ՀՀ զինվորական…

Президенты Армении и Германии обсудили вопросы, связанные с гуманитарным кризисом в Арцахе
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян провел телефонный разговор с президентом Федеративной Республики Германия Франком Вальтером Штайнмайером. Собеседники коснулись региональных вопросов,…
Европарламент обсудит гуманитарную ситуацию в Нагорном Карабахе
В повестку дня пленарного заседания Европарламента на 18 января внесены срочные дебаты-дискуссии на тему «Гуманитарные последствия блокады Нагорного Карабаха» ( (Humanitarian…
Пашинян принял делегацию во главе с председателем Национального Собрания Франции
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 13 января принял делегацию во главе с председателем Национального Собрания Франции Яэль Браун-Пиве. В своей речи…
Омбудсмены Армении и Арцаха опубликовали внеочередной доклад о гуманитарных последствиях блокады Лачинского коридора
Институты омбудсменов Армении и Арцаха опубликовали внеочередной доклад о гуманитарных последствиях блокирования Лачинского коридора, с обновленными данными по состоянию на…
Интернет-соединение восстановлено на всей территории Республики Арцах
Благодаря переговорам, проведённым дислоцированными в Арцахе российскими миротворческими войсками, техническим специалистам компании «Карабах Телеком» удалось выехать на место аварии и…
Утверждена дата проведения в Ереване чемпионата Европы по тяжелой атлетике
В этом году в Армении впервые пройдет чемпионат Европы по тяжелой атлетике среди взрослых. Европейская спортивная федерация подтвердила даты турнира.…
Авиакомпания Wizz Air начала выполнение полетов по направлению Венеция –Ереван- Венеция
С 12 января текущего года авиакомпания Wizz Air начала выполнять полеты по направлению Венеция -Ереван- Венеция. Рейсы будут выполняться два…
Курс доллара США 13 января составил 396,56 драма. В сравнении с предыдущим днем он повысился на 0,25 драма. Об этом…