ԱՄՆ կոնգրեսում կոչ են արել հետաքննել Բայդենի մոտ գաղտնի փաստաթղթերի հայտնաբերումը
ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Քևին Մաքքարթին կոնգրեսին կոչ է արել հետաքննել նախագահ Ջո Բայդենի մոտ հայտնաբերված գաղտնի փաստաթղթերի հետ կապված…
Վայոց ձորի մարզում ևս մեկնարկել է ձմեռային զորակոչը
Հունվարի 11-ին Վայոց ձորի մարզում ևս մեկնարկել է ձմեռային զորակոչը: Ինչպես տեղեկացնում են մարզպետարանից, մեկնարկի արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ…
Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեն ժամանել է Երևան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով Երևան է ժամանել Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեն: Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահի գլխավորած…
«Նիկոլը համաձայնություն է տվել մի բանի, որտեղ ի սկզբանե Ստեփանակերտը Բաքվի տակ է, Բաքվի մեջ է… ինքնորոշման իրավունքը ծախված է». Արմեն Աշոտյանը՝ «Կարևորի մասին»
ԳԱԼԱ-ի «Կարևորի մասին» հաղորդման շրջանակներում ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն անդրադարձել է հարցադրմանը, թե ընդդիմությունը զգո՞ւմ է պատասխանատվություն այն բանի համար,…
Մահացել է ԱԺ նախկին պատագամավոր Վրեժ Մարկոսյանը
Երկարատեւ հիվանդությունից հետո մահացել է ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Տիգրան Մեծ» հրատարակչություն ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վրեժ Մարկոսյանը: Նա 73 տարեկան…
Բաքուն միտումնավոր կաթվածահար է անում կենսական նշանակության ենթակառուցվածքները. Արցախի ՄԻՊ
Ադրբեջանական կողմը միտումնավոր կաթվածահար է անում կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների աշխատանքը` օգտվելով այն հանգամանքից, որ դեպի Արցախ եկող ենթակառուցվածքներն անցնում են…
Նիդերլանդների կոալիցիոն կուսակցությունները դեպի Արցախ օդային կամուրջ հաստատելու մասին հարց են ուղղել ԱԳ նախարարին
Նիդերլանդների կոալիցիոն կուսակցությունները դեպի Արցախ օդային կամուրջ հաստատելու մասին հարց են ուղղել երկրի ԱԳ նախարարին: Այս մասին հայտնում են Նիդերլանդների…
ՀՀ-ն 2022-ին Վրաստան է արտահանել ավելի շատ էլեկտրաէներգիա, քան նախորդ 10 տարիներին միասին վերցրած. Փաշինյան
Վրաստանի հետ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ու խորացումը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության կարևոր առաջնայնություններից է, 2022 թվականի 11 ամսվա կտրվածքով Վրաստանի հետ…
Հայաստանի ու Վրաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության մի շարք հարցեր
Հունվարի 12-ին հայ-վրացական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի շրջանակներում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Վրաստանի ԱԳ…
ԼՂ շրջափակման 32-րդ օրը դադարեցվել են ֆիքսված հեռախոսակապն ու ինտերնետ կապը․ ՀՀ ՄԻՊ
ԼՂ շրջափակման 32-րդ օրը դադարեցվել են ֆիքսված հեռախոսակապն ու ինտերնետ կապը։ Այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ՄԻՊ…

Financial Times: ЕС не хватает финансирования на независимую космическую программу
Евросоюз (ЕС) испытывает нехватку финансирования для создания независимой космической программы. Об этом пишет газета Financial Times. По данным издания, недостаток инвестиций в космические…
Делегация во главе со спикером НС Франции прибыла в Ереван
Спикер Национального Собрания Французской Республики Яэль Браун-Пиве прибыла в Ереван по приглашению председателя НС РА Алена Симоняна. Как сообщили в…
«Никол изначально дал согласие на то, что Степанакерт под Баку, в Баку… Право на самоопределение продано». Вице-президент РПА Армен Ашотян в программе «О главном»
В рамках программы ГАЛА «О главном» вице-президент РПА (Республиканская партия) Армен Ашотян затронул вопрос о том, чувствует ли оппозиция ответственность…
Баку парализует работу жизненно важных инфраструктур: Омбудсмен НКР обратился к РФ, США и Франции
Азербайджанская сторона намеренно парализует работу жизненно важных инфраструктур, пользуясь тем, что поступающие в Арцах инфраструктуры проходят через территории, находящиеся под…
Коалиционные партии Нидерландов обратились к главе МИД по вопросу об установлении воздушного моста в Арцах
Коалиционные партии Нидерландов обратились к министру иностранных дел страны по вопросу об установлении воздушного моста в Арцах. Oб этом сообщила…
Главы МИД Армении и Грузии обсудили ряд вопросов региональной безопасности и стабильности
На полях заседания межправительственной комиссии по армяно-грузинскому экономическому сотрудничеству 12 января состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Грузии Арарата…
Сегодня в Арцахе были прерваны стационарная телефонная связь и подключение к интернету: Кристинне Григорян
Защитник прав человека Армении Кристинне Григорян написала в своем Twitter: «32-й день блокады Нагорного Карабаха. Сегодня были прерваны стационарная телефонная…
«Он должен быть устранен, но для его устранения должны быть устранители»
Политолог Степан Даниелян написал на своей странице в социальной сети: «Очень мало людей, которым непонятно, что лицо, представляющее премьера, —…
В 2022 году Армения экспортировала в Грузию больше электроэнергии, чем за предыдущие 10 лет вместе взятые: Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян выступил на 12-м заседании Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией. Премьер-министр коснулся сотрудничества…
Цель Азербайджана — этническая чистка армян Нагорного Карабаха: состоялся разговор глав МИД Армении и Люксембурга
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 12 января провел телефонный разговор с министром иностранных дел Великого Герцогства Люксембург Жаном Ассельборном.…