Արցախում 1 շաբաթ չեն գործի մանկապարտեզներն ու երկարօրյա դպրոցները. պատճառը սննդի պակասն է
Արցախում ովքե՞ր են դպրոց գնալու հունվարի 9-ից: Շարունակվող շրջափակման պայմաններում տեղեկություններ էին շրջանառվում դպրոցական արձակուրդները երկարաձգելու մասին: Կրթության ոլորտի պատասխանատուն…
Արփի գյուղի մոտակայքում ավտոմեքենա է այրվել
Հունվարի 7-ին, ժամը 20։05-ին Վայոց ձորի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արփի գյուղի մոտակայքում այրվում է ավտոմեքենա:…
«Մոնցա»-«Ինտեր»․ մեկնարկային կազմեր
Ա Սերիայի 17-րդ տուրի շրջանակում «Մոնցան» սեփական հարկի տակ կընդունի «Ինտերին»։ Հանդիպումը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 23։45-ին։ Հայտնի են թիմերի մեկնարկային…
Փակ միջանցքը բարդ վիճակ է ստեղծել արցախցի միայնակ տարեցների համար
Փակ միջանցքը եւ դրանից բխող սննդի ու դեղորայքի սակավությունը բարդ վիճակ է ստեղծել Արցախի միայնակ տարեցների համար: Առանց նոր մարտահրավերի…
Հրդեհ Գյումրի քաղաքում
Հունվարի 7-ին, ժամը 20։35-ին Շիրակի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Գյումրի քաղաքի Նորավան թաղամասի Ջամբուլի փողոցի տներից…
Լաչինի միջանցքի արգելափակման պատճառով Արցախում ուսումնական գործընթացի կազմակերպման փոփոխություններ են եղել
Արցախի ԿԳՄՍ նախարարությունը հայտնում է, որ Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակվելու պատճառով հանրակրթական դպրոցներում և նախադպրոցական հաստատություններում…
«Ռեալը» արտագնա խաղում պարտվեց «Վիլյառեալին»
Լա Լիգայի 16-րդ տուրի շրջանակում «Վիլյառեալը» սեփական հարկի տակ ընդունել էր Մադրիդի «Ռեալին»։ Հանդիպումն ավարտվեց տանտերերի հաղթանակով՝ 2-1 հաշվով։ Հանդիպման…
Կիևը պատժամիջոցներ է սահմանել Կիրկորովի, Գալուստյանի, Սիմոնյանի, Պետրոսյանի և 115 այլ անձանց դեմ
Ուկրաինայի իշխանություններն անհատական պատժամիջոցներ են սահմանել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի 119 քաղաքացիների նկատմամբ։ Համապատասխան հրամանագիրը ստորագրել է Վլադիմիր Զելենսկին, հայտնում է…
Գեղարքունիքի մարզում տեղի ունեցած ողբերգшկան վթարի մանրամասները. կա 6 զпհ
Հունվարի 7-ին, ժամը 16։21-ին Գեղարքունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ներքին Գետաշեն-Մարտունի ավտոճանապարհին այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի…

В Арцахе временно закроют детсады и школьные продленки из-за недостатка продовольствия
В Арцахе временно закроют детсады и школьные продленки из-за недостатка еды по причине блокады со стороны Азербайджана. Как сообщает Минобразования…
В США заявили о быстром распространении нового подвида омикрона
Новая разновидность штамма омикрон коронавируса распространяется в США с огромной скоростью. Пока она охватила северо-восток страны. Эпидемия началась после зимних…
Киев ввел санкции против Киркорова, Михалкова, Петросяна и еще 116 человек
Украинские власти ввели персональные санкции против 119 граждан России и Украины. Соответствующий указ подписал глава государства Владимир Зеленский, сообщается на…
Правозащитники ставят под сомнение экологические причины закрытия Лачинского коридора
Американская журналистка Линдси Снелл ставит под сомнение экологические причины закрытия Лашинского коридора. «Очередной азербайджанский «экоактивист», блокирующий Лачинский коридор»,- написала она…
В этот день мои мысли с жителями Арцаха, которые стали жертвами позорной блокады со стороны правительства Азербайджана: депутат НС Франции
Депутат Национального собрания Франции Изабель Сантьяго написала в своем Twitter: «Поздравляю с Рождеством всех армян Франции и других стран. В…
В церквях Арцаха прошла Божественная литургия за упокой душ усопших
Сегодня в церквях Арцаха прошла Божественная литургия за упокой душ усопших. Священнослужители посетили мемориал погибших за родину мучеников и почтили…
Верхний Ларс открыт для всех транспортных средств – МЧС Армении
Дорога Степанцминда-Ларс открыта для всех транспортных средств. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении. Ведомство отмечает также, закрыта дорога от метеорологической станции…
Греция построит забор на всей границе с Турцией
Греция возведет забор по всей длине сухопутной границы с Турцией по реке Эврос, заявил 7 января министр защиты граждан страны Такис Теодорикакос.…
Создан карандаш для рисования на сенсорных экранах и бумаге
Тайваньский производитель электроники MSI представил на техновыставке CES 2023 гаджет Pen 2, который может выполнять роль как стилуса для устройств с сенсорным экраном, так…