Մարտինեսը հնարավոր է գլխավորի եվրոպական հավաքականը
Ռոբերտո Մարտինեսը Պորտուգալիայի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնի հավակնորդների թվում է։ 49-ամյա իսպանացին գրավել է Պորտուգալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ուշադրությունը, որը փոխարինող…
Վերիշենի մերձակայքում ԱԻՆ մեկ մարտական հաշվարկ իրականացնելու է հերթապահություն
Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հունվարի 6-ին, ժամը 21։49-ի դրությամբ տեղեկություն է ստացվել, որ Վերիշեն գյուղի մոտակա սարին դիտարկվող հատվածում,…
«Բարսելոնան» հետաքրքրված է Ճապոնիայի հավաքականի ֆուտբոլիստի ծառայություններով
Ֆրանկֆուրտի «Այնտրախտի» առաջատար Դաիչի Կամադան կարող է փոխել ակումբային գրանցումը․ նրա պայմանագիրն ակումբի հետ ավարտվում է այս մրցաշրջանի վերջում, հայտնում…
Թող Աստված այնպիսի զորություն տա, որ կարողանանք թոթափել մեր ներքին ախտերը. Արտակ Բեգլարյան
Թող Աստված պահապան լինի Հայ ազգին և այնպիսի զորություն տա, որ կարողանանք թոթափել մեր ներքին ախտերը և նորոգված ու ամրապնդված…
Հռոմի պապը շնորհավորել է Արևելյան եկեղեցիների քրիստոնյաներին Սուրբ Ծննդյան կապակցությամբ
Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը շնորհավորել է Արևելյան եկեղեցիների ուղղափառ և կաթոլիկ հավատացյալներին Քրիստոսի Ծննդյան տոնի կապակցությամբ: «Սրտանց շնորհավորանքներ եմ հղում Արևելյան…
Լարսում երթեւեկության սահմանափակումներ են սահմանվել
Առատ ձյան պատճառով միջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում արգելվում է բեռնատարների, կցորդներով և կիսակցորդներով տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժը։ Այս մասին…
Ադրբեջшնցիները Սեւ լճի հատվածում հրդեհ են բռնկել, որը հասել է Վերիշենի սարեր
Մայիսի 12-ից Սյունիքի մարզի Սեւ լիճ կոչվող տարածքում հաստատված ադրբեջանցիներն այսօր՝ հունվարի 6-ի առավոտյան հրդեհ են բռնկել այդ տարածքի սարալանջերում:…
Ադրբեջանի հերթական սադրանքը պետք է առավելագույնս պատժվի միջազգային հանրության կողմից․ Թ․ Թովմասյան
Ադրբեջանի կողմից Արցախի լիակատար շրջափակման հետևանքով առաջացած հումանիտար բազում խնդիրներին զուգահեռ, այսօր Ադրբեջանը կրակահերթեր է արձակել հումանիտար արտակարգ իրավիճակում հայտնված…
Չինական դատարանը պաշտոնյային մահապատժի է դատապարտել կաշառք վերցնելու համար
Չինաստանի Թայան քաղաքի դատարանը մահապատժի է դատապարտել Լի Վենսիին՝ Լյաոնին նահանգի Ժողովրդական քաղաքական խորհրդատվական խորհրդի նախկին փոխնախագահին՝ 540 միլիոն յուան…
Կլոպը խոսել է Վիրջիլ վան Դեյկի վնասվածքի և ապաքինման ժամկետների մասին
Վիրջիլ վան Դեյկը վնասվածքի պատճառով շարքից դուրս է եկել մի քանի շաբաթով։ Այս մասին հայտնել է «Լիվերպուլի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն…

Суд в Китае приговорил к смертной казни чиновника за взятки в $78 млн
Суд средней ступени города Тайань в Китае приговорил к смертной казни бывшего вице-председателя народного политического консультативного совета провинции Ляонин Ли…
Ученые назвали простой способ замедлить старение
Ученые из Национального Института Здоровья США выяснили, что высокий уровень натрия из-за недостаточного потребления жидкости может ускорить старение. Исследование опубликовано в журнале eBioMedicine. В новом…
Медики нашли связь между рассеянным склерозом и микробами в кишечнике
Состояние пациентов с рассеянным склерозом связано с составом их кишечной микробиоты, выяснили медики из Копенгагенского университета. Они рассчитывают, что с помощью изменений в рационе можно…
Азербайджанцы устроили пожар в районе Черного озера, который дошел до гор Вериншена
Азербайджанцы, захватившие район Черного озера Сюникской области Армении с 12 мая, сегодня утром устроили пожар на горных склонах этого района.…
Мирзоян обсудил ухудшающуюся гуманитарную ситуацию в Арцахе с главой USAID
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян представил руководителю USAID Саманте Пауэр ухудшение гуманитарной ситуации в связи с блокировкой Азербайджаном с 12…
В Армении подтвердили информацию об отмене Турцией запрета на авиаперевозки
Пресс-секретарь армянского МИД Ваан Унанян подтвердил информацию об отмене Турцией запрета на прямые авиаперевозки грузов для Армении. Об этом сегодня…
Азербайджан должен немедленно открыть свободное передвижение гражданских лиц по Лачинскому коридору. Член ЕК
Азербайджан должен немедленно разрешить беспрепятственное движение граждан по Лачинскому коридору. Как передает Арменпресс, об этом заявила член Еврокомиссии Виола фон…
Саакашвили из-за обморока не сможет участвовать в судебном заседании
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили не сможет приехать на судебное заседание 9 января. Но и даже дистанционно из-за состояния здоровья он…
Созданы очки, восстанавливающие зрение у слабовидящих
Технологические компании Biel Glasses из Испании и Panasonic из Японии представили умные очки для восстановления зрения у слабовидящих. Как сообщается в официальном блоге корпорации из Осаки, специалисты совместно создавали полезный…
Лукашенко подписал закон о возможности изъятия иностранной собственности
Иностранная собственность может быть изъята в Белоруссии в случае совершения иностранными государствами и лицами недружественных действий в отношении Белоруссии, об…