Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանը հրավիրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն
Երևան -2 °C search menu Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանը հրավիրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն Մեր երկրին բաժին հասած…
Մահվան ելքով վրաերթ՝ Ավանի կամրջի մոտակայքում․ Dodge-ի վարորդը եղել է սթափ և փախուստի չի դիմել
Հունվարի 2-ին մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 18։30-ի սահմանում Երևանի բնակիչ 29֊ամյա Կարեն Ղ.-ն իր վարած Dodge…
ՖԻՖԱ-ն կխնդրի Պելեի պատվին անվանել մեկական ստադիոն ամեն երկրում
Աշխարհի եռակի չեմպիոն Պելեին վերջին հրաժեշտ տալու եւ հուղարկավորության արարողությանը մասնակցելու նպատակով Բրազիլիա ժամանած Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Ջանի Ինֆանտինոն…
Շիրակի մարզում 2023֊ի հունվարի 1-ի գիշերը ծնվել է 6 տղա, 2 աղջիկ
Շիրակի մարզում 2023֊ի հունվարի մեկի գիշերը լույս աշխարհ է եկել 8 երեխա` 6 տղա, 2 աղջիկ, ծնունդներից մեկը զույգ է…
Մահացել է ՀՀ առաջին նախագահի եղբայր, բժիշկ Կամո Տեր-Պետրոսյանը
76 տարեկան հասակում, երկարատև ու ծանր հիվանդությունից հետո մահացել է ՀՀ առաջին նախագահի եղբայր, բժիշկ Կամո Տեր-Պետրոսյանը: Հոգեհանգիստը տեղի…
Բարձր եմ գնահատում ԵՄ խորհրդում Չեխիայի նախագահության շրջանակներում Ձեր ավանդը. Փաշինյանը՝ Ֆիալային
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեխիայի Հանրապետության վարչապետ Պետր Ֆիալային՝ Հայաստանի Հանրապետության և Չեխիայի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների…
«Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված Հայկազի խոսքերը քաղաքական հայի մանիֆեստն է»
Թուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «2020 թ. սեպտեմբերին 20-ամյա Հայկազ Մկրտչյանը գրել է այս տողերը. «Էդ մի…
Բաքվի բռնապետը պատրաստվում է ագրեսիայի, ՀՀ-Իրան ռազմավարական դաշինքի ձևավորումն անհրաժեշտություն է
Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխն իր վերջին ելույթում սնապարծորեն հայտարարել է, թե Արցախի Հանրապետությունից բռնազավթված Կովսականում արդեն բնակեցվել է մեկ գյուղ,…
Խորեն Լևոնյանի եղբայրն օդաճնշիչ ատրճանակով 5 անգամ կրակել է գլխին, նա հոսպիտալացվել է
ArmLur.am-ի տեղեկություններով հայտնի հաղորդավար Խորեն Լևոնյանի եղբայրը դերասան Արսեն Լևոնյանը 5 անգամ կրակել է իր գլխին, եւ նախաքննական մարմինը ինքնասպանության…
Վատիկանում սկսվել է Բենեդիկտոս XVI-ի հրաժեշտի արարողությունը
Երկուշաբթի Վատիկանի Սուրբ Պետրոս տաճարում սկսվել է Բենեդիկտոս XVI-ի հրաժեշտի արարողությունը, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի թղթակիցը։ Հանգուցյալ հովվապետի մարմինն առանց…

В РФ выявили минимальный с середины июля суточный прирост заболевших COVID-19
Суточный прирост новых заболевших коронавирусной инфекцией в РФ составил 3 884 случая, что стало минимальным значением с середины июля прошлого…
Yonhap: Северная Корея может иметь до 60 ядерных боеголовок
У КНДР в запасе может быть до 60 ядерных боеголовок. О этом информирует агентство Yonhap, ссылаясь на данные зарубежных экспертов.…
Скончался брат первого президента Армении Левона Тер-Петросяна, Камо Тер-Петросян
В возрасте 76 лет после тяжелой продолжительной болезни скончался брат первого президента Армении Левона Тер-Петросяна, врач Камо Тер-Петросян. Об этом…
Степанян: Из-за блокады Арцаха со стороны Азербайджана тысячи людей лишены права на полноценное питание
Из-за блокады Арцаха со стороны Азербайджана тысячи людей лишены права на полноценное питание. Об этом в Twitter написал омбудсмен Арцаха…
В Ватикане началась церемония прощания с Бенедиктом XVI
Церемония прощания с новопреставленным папой на покое Бенедиктом XVI началась в понедельник в Соборе Святого Петра в Ватикане, передаёт корреспондент…
Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Чешской Республики
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Чешской Республики Петру Фиале по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Республикой Армения…
Прогноз погоды на ближайшие 5 дней
На территории РА Днем с 2-6 января ожидается погода без осадков. Ветер западный с порывами до 2-3 м/с. С 1-2…