Նախարարությանը կից գիտամեթոդական խորհրդի չորրորդ արտագնա նիստում քննարկվել է «Հին Երևան» նախագիծը
«Հին Երևան» նախագծի ճարտարապետ Լևոն Վարդանյանի արվեստանոցում կայացել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությանը կից գիտամեթոդական խորհրդի չորրորդ արտագնա նիստը, որը նախագահել…
Սովորական թիկնազորի պետ չեմ եղել. Վաչագան Ղազարյանը պնդում է` տները վարկով է գնել
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանը պատասխանում է լրագրողների հարցերին։ Սովորական թիկնազորի պետ չեմ եղել. Վաչագան…
Fly Arystan ավիաընկերությունը թռիչքներ կիրականացնի Ակտաու- Երևան- Ակտաու երթուղով
Fly Arystan ավիաընկերությունը սույն թվականի մայիսի 4-ից մեկնարկելու է Ակտաու -Երևան- Ակտաու երթուղով չվերթերը, որոնք կիրականացվեն շաբաթական երկու չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր…
Ռուսաստանը մինչև 2025 թվականը կչեղարկի ռոումինգը ԵԱՏՄ երեք երկրի հետ
Ռուսաստանը կարող է չեղարկել ռոումինգը Ղազախստանի, Ղրղզստանի և Հայաստանի հետ 2025 թվականին, պարզել է Ведомости-ն։ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը (ԵԱՏՀ) պահանջել…
Կասեցվել է վտանգավոր սննդամթերքի արտադրությունը
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Շիրակի մարզային կենտրոնի տեսուչները ստուգում են անցկացրել «Ամասիայի գլխավորող պանրագործարան» ՍՊԸ-ին պատկանող կաթնամթերքի արտադրությունում (Շիրակի…
Լրագրողների հետ թշնամանալը հասկանալի չէ. ինչու՞ են լրագրողների դեմ ինֆորմացիա հավաքում
Ո՞ր թաղամասում ինչ գույք են ձեռք բերել լրագրողները… Ի պատասխան իշխանական գործիչների ունեցվածքի վերաբերյալ հոդվածների, վերջիններս սկսել են լրագրողների վերաբերյալ…
ԿԽՄԿ գրասենյակի ներկայացուցիչները կրկին այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գրասենյակի ներկայացուցիչները մարտի սկզբին կրկին այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին։ Տեղեկությունը հայտնել է ԿԽՄԿ հայաստանյան…
Հայաստանը հանդես է գալիս տարածաշրջանում խաղաղության դարաշրջան բացելու օրակարգով
Աշխատանքային այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում-քննարկում է ունեցել Ֆրիդրիխ Նաուման հիմնադրամի ղեկավար…
Արկտիկական ցուրտ օդային հոսանքներ կներթափանցեն. կլինեն տեղումներ՝ ձյան տեսքով
Մարտի 30–ին, 31-ին Սկանդինավիայի շրջաններից արկտիկական ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ օդի ջերմաստիճանը հանրապետության տարածքում մարտի 29-ի համեմատ, 30-ի ցերեկը…

В Турции начался подсчет голосов: лидирует Эрдоган
Как сообщает турецкое СМИ Miliiyet, согласно результатам подсчета 67% избирательных урн на данный момент лидирует действующий президент страны Реджеп Тайип…
В Турции завершилось голосование на президентских выборах
В Турции в воскресенье, 28 мая, впервые в истории Республики прошел второй тур голосования на выборах президента, сообщает Анадолу. Голосование…
Посол России посетил мемориальный комплекс «Сардарапат»
Чрезвычайный и полномочный посол России в Армении Сергей Копыркин и военный и военно-воздушный атташе при диппредставительстве Поляновский приняли участие в…
Самвел Бабаян: Мы должны с историческим осознанием преодолеть самих себя
Мы должны с историческим осознанием преодолеть самих себя. Об этом говорится в поздравительном послании главы партии «Единая Родина» Самвела Бабаяна…
Алиев в Лачине: Серьезных препятствий для заключения мирного договора с Арменией практически не осталось
Президент Азербайджана Ильхам Алиев выразил уверенность, что мирный договор с Арменией может быть подписан в ближайшем будущем, «если только Ереван…
Россия откроет консульство в Сюнике
Россия откроет консульство в Сюнике. Об этом заявил в ходе Армяно-российского экспертного круглого стола в Москве заместитель директора четвертого департамента…
Вице-посол США в Армении посетил мемориальный комплекс «Сардарапат»
В связи с Днем Первой Республики заместитель Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Чип Лайтинен посетил мемориальный комплекс «Сардарапат».…
Роберт Кочарян поздравил с Днем Республики
Поздравляю с Днем Республики. Об этом написал на своей странице в Facebook второй президент Армении Роберт Кочарян. Напомним, что армянский…
Значение Первой республики очень велико, но из ее истории надо извлечь уроки — Пашинян
Значение Первой республики очень велико, но из ее истории нужно извлечь уроки. Об этом говорится в заявлении премьер-министра Армении Никола Пашиняна по…
Католикос всех армян посетил мемориальный комплекс «Сардарапат»
Республики Католикос всех армян Гарегин II в сопровождении конгрегатов Первопрестольного Святого Эчмиадзина посетил мемориальный комплекс «Сардарапат», чтобы воздать дань уважения…