Ինտերը ոչ-ոքի է խաղացել Բետիսի հետ․ Մխիթարյանը՝ գոլային փոխանցման հեղինակ
Շաբաթ օրը Սևիլիայի Բենիտո Վիլամարին մարզադաշտում ընկերական հանդիպում է կայացել «Բետիս»-«Ինտեր» թիմերի միջև։ Խաղն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 1:1 հաշվով. թիմերը…
Արցախում գազի բնականոն մատակարարումը շարունակվում է
Արցախում գազի բնականոն մատակարարումը շարունակվում է, և գազամատակարարման մասին շրջանառվող տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը: Բնակչությանը կոչ ենք անում հետևել միայն…
Արցախցի երեխաների համերգը Երևանում
Թշնամու կողմից տունդարձի ճանապարհը փակելու պատճառով Երեւանում մնացած արցախցի երեխաները Արցախին պատուհասած դժվարությունների մասին տեղեկացնում են աշխարհին ամենահասկանալի ձեւով՝ արվեստի…
Այն, ինչ տեղի է ունենում Լաչինի միջանցքում, միանշանակ Ռուսաստանի դեմ է և բխում է Արևմուտքի շահերից. Արմեն Պետրոսյան
Արևելագետ, տարածաշրջանային հարցերով փորձագետ Արմեն Պետրոսյանը ԳԱԼԱ-ի «Կարևորի մասին» հաղորդման շրջանակում անդրադարձել է Արցախում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակին: «Պատճառը պատերազմն է…
Որևէ երկիր չի ուզում խաղաղապահ ուղարկել, մոռացե՛ք դրա մասին. Արցախն էքսպերիմենտների դաշտ չէ. Դավիթ Բաբայան
Արցախի արտգործնախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանն անդրադարձել է այն քննադատություններին, թե ռուս խաղաղապահներին ավելի լայն միջազգային մանդատով օժտելու պահանջն անիրական է…
Թեպետ մեր ճանապարհները փակ են, բայց դեպի վերեւ ճանապարհը բաց է. Արցախի թեմի առաջնորդն ուղերձ է հղել
Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանն ուղերձ է հղել: ՈՒղերձը ներկայացնում ենք ստորև. «Ադրբեջանը պետական մակարդակով…
Հայտնի է Խորվաթիա-Մարոկկո հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստի անունը
Այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ին, Կատարում կայացավ Աշխարհի առաջնության երրորդ տեղի համար հանդիպումը, որում Խորվաթիայի հավաքականը 2:1 հաշվով հաղթեց Մարոկկոյին և նվաճեց…
«Կյանքի ճանապարհ». Ստեփանակերտում ֆլեշ-մոբ է կազմակերպվել
Այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ի երեկոյան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի Գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Հարությունյանի…
Սուրբ Հակոբ Մծբնա Հայրապետի հիշատակության օրը պատարագ է մատուցվել Արցախի եկեղեցիներում
Այսօր Հայոց Եկեղեցին նշում է Սուրբ Հակոբ Մծբնա Հայրապետի, Մարուգե ճգնավորի և Մելիտոս եպիսկոպոսի հիշատակության օրը։ Տոնի առթիվ պատարագ է…
«Լեռնային Արցախ» ֆուտբոլային ակումբի պատանիները կոչ-խնդրանքով դիմել են միջազգային հանրությանը
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ հանդիպմանն ընդառաջ իրենց ուղերձն են հղել «Լեռնային Արցախ» ֆուտբոլային ակումբի պատանիները, հայտնում է Artsakh Public Tv-ն:…

Концерт детей Арцаха в Ереване
Дети Арцаха, оставшиеся в Ереване из-за того, что враг закрыл им путь возвращения домой, самым доступным языком: языком искусства информируют мир о трудностях, постигших…
Ни одна страна не хочет посылать миротворцев, забудьте об этом. Арцах – не поле для экспериментов. Министр иностранных дел Арцаха Давид Бабаян
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Арцаха Давид Бабаян ответил на критические замечания о том, что требование о предоставлении российским миротворцам…
Как в 90-е годы арцахское движение было важным пунктом сохранения армянства, так должно быть и сейчас. Опросы в Гюмри
Провокации Азербайджана против Арцаха и Армении будут продолжаться до тех пор, пока мы не объединимся и не встанем во имя защиты страны. Таково мнение гюмрийцев, высказанное…
Юноши футбольного клуба «Лернаин Арцах» обратилась к международному сообществу с призывом-просьбой
Как передает Artsakh Public Tv, в преддверии финального матча чемпионата мира по футболу юноши футбольного клуба «Лернаин Арцах» отправили свой призыв. Как и все…
Кому выгодно закрытие коридора, кто «решает вопросы» и кто «бенефициары»? «О существенном»
«Блокада Арцаха азербайджанцами напоминает театральную постановку». Это мнение, высказанное экономистом Артуром Мкртчяном в рамках программы ГАЛА «О существенном». По его словам, экологические проблемы — это лишь предлог для закрытия коридора,…
ЧМ-2022: Сборная Хорватии стала бронзовым призером
В матче за третье место чемпионата мира встретились сборные Хорватии и Марокко. Хорваты победили со счетом 2:1. Счет в матче на…
В аптеках Арцаха дефицит некоторых лекарств
В очередной день блокады в ряде действующих в Республике Арцах аптеках уже возникли серьезные проблемы с ассортиментом лекарств. Некоторые препараты…
В Джермуке состоялось заседание политсовета партии «Гражданский договор»
В Джермуке 17 декабря состоялось заседание политсовета партии «Гражданский договор», которое провел глава правления, премьер-министр Армении Никол Пашинян. Об этом…
Для обеспечения оперативной связи с гражданами работает круглосуточная горячая линия: оперативный штаб Арцаха
Учитывая ситуацию, создавшуюся вследствие блокирования Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, для обеспечения оперативной связи с гражданами работает круглосуточная…
Рубен Варданян созвал расширенное совещание с участием членов Оперативного штаба
Государственный министр Республики Арцах, начальник Оперативного штаба Рубен Варданян 17 декабря провел расширенное совещание. Он отметил, что несмотря на восстановление…