ԱԱ-2022․ Ֆրանսիան հաղթեց առաջին խաղակեսում
Ֆուտբոլի աշխարհի չեմպիոն Ֆրանսիայի հավաքականն աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչում մրցում է Մարոկկոյի թիմի հետ եւ առաջին խաղակեսից հետո հաղթում է նվազագույն…
Ռուբեն Վարդանյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել. ներկայացվել են օպերատիվ շտաբի գործունեության ուղղությունները
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել՝ Արցախի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով ստեղծված օպերատիվ…
Լաչինի միջանցքի փակումը և գազամատակարարման խաթարումը լուրջ հումանիտար հետևանքների վտանգ է պարունակում. Մեծ Բրիտանիայի Եվրոպայի հարցերով նախարար
Լաչինի միջանցքի փակումը և ձմռանը գազամատակարարման խաթարումը լուրջ հումանիտար հետևանքների վտանգ է պարունակում։ Թվիթերում այս մասին գրել է ՄԵծ Բրիտանիայի…
Արցախի թեմի առաջնորդը հանդիպել է Լեռնային Ղարաբաղի ռուսական համայնքի առաջնորդի հետ
Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը հանդիպել է Լեռնային Ղարաբաղի ռուսական համայնքի առաջնորդ Ալեքսանդր Բորդովի հետ: Այս…
Թուրքիան կոչվում է «լրագրողների բանտ»
Փարիզում կենտրոնակայան ունեցող «Լրագրողներ առանց սահմանների» (RSF) միջազգային կազմակերպությունը 2022թ․ զեկույցում արձանագրել է, որ դեկտտեմբերի 1-ի դրությամբ ամբողջ աշխարհում բանտարկվել…
Ֆրանսիա – Մարոկկո․ մեկնարկային կազմեր
Քիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 23։00-ին, կմեկնարկի ԱԱ 2022-ի Ֆրանսիա – Մարոկկո կիսաեզրափակիչ հանդիպումը։ Արդեն հայտնի են թիմերի մեկնարկային կազմերը։ Ֆրանսիա…
Քարվաճառում ականի պայթյունից մեկ ադրբեջանցի մահացել է, յոթը՝ վիրավորվել
Քարվաճառում ականի պայթյունի հետևանքով 1 ադրբեջանցի մահացել է, 7-ը՝ վիրավորում ստացել: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Լուրը Ադրբեջանի ռազմական…
Ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում միջադեպեր չեն գրանցվել
Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող ռուսական խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում հրադադարի խախտման միջադեպեր չեն գրանցվել: Այս մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ…
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի հետ
Դեկտեմբերի 14-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի…
Հայաստանը դիմել է ՄԻԵԴ՝ պահանջելով միջանկյալ միջոցներ կիրառել Ադրբեջանի նկատմամբ
Հայաստանը դիմել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան (ՄԻԵԴ)՝ պահանջելով կիրառել միջանկյալ միջոցներ Ադրբեջանի նկատմամբ և պարտավորեցնել վերջինիս ապաշրջափակել Լաչինի միջանցքը:…

Михаил Саакашвили снова объявил голодовку
Третий президент Грузии Михаил Саакашвили объявил, что снова начинает голодовку, пока не получит гарантий подключения его к заседанию суда по…
Модрич о Месси: «Желаю ему удачи в финале. Надеюсь, он выиграет ЧМ — в нем есть величие»
Лука Модрич пожелал Лионелю Месси удачи в финале ЧМ-2022. «Я надеюсь, что он выиграет чемпионат мира. Желаю ему удачи в финале —…
Аккредитованным в Армении послам представлена ситуация в Лачинском коридоре
14 декабря в Министерстве иностранных дел РА состоялась встреча исполняющего обязанности министра иностранных дел РА Мнацакана Сафаряна и заместителя министра…
Армения обратилась в ЕСПЧ с требованием применить промежуточные меры в отношении Азербайджана
Армения обратилась в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) с требованием применить промежуточные меры в отношении Азербайджана и обязать его…
Арарат Мирзоян выступит на министерской встрече в ООН
В Совете Безопасности ООН стартовала министерская встреча «Новая ориентация реформированной многосторонности», проходящая в рамках председательства Индии. Об этом сообщает пресс-секретарь…
«Азербайджанцы начали отказываться от того, что дорогу перекрыли они, потому как понимают ответственность… »
Посол по особым поручениям РА Эдмон Марукян в беседе с ГАЛА заявил, что для прямого диалога между Степанакертом и Баку создание международного механизма стало…
Гуманитарные последствия блокады Лачинского коридора
1. 11 декабря 2022 года группа азербайджанцев в гражданской одежде, представившаяся активистами-экологами, под выдуманными экологическими предлогами в Арцахе заблокировала Лачинский…
Кристина Квин – новый посол США в Армении
Сенат Соединенных Штатов Америки проголосовал за утверждение кандидатуры Кристины Квин на должность посла США в Армении. С 2019 года она…
Поступающие сообщения беспокоят, много людей оказались в тупике: премьер Нидерландов о ситуации в Лачинском коридоре
Премьер-министр Нидерландов Марк Рютте в Парламенте страны, отвечая на вопрос депутата Ван де Граафа об Армении и Азербайджана, а также…