ԱԱ-2022․ Արգենտինան հաղթում է խորվաթներին առաջին խաղակեսից հետո
Աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչի առաջին դիմակայությունում հանդիպել են Ամերիկայի գավաթակիր Արգենտինան ու աշխարհի գործող փոխչեմպիոն Խորվաթիան։ Առաջին խաղակեսում 2:0 հաշվով առավելության…
Արդեն երկրորդ օրն է՝ չեն կայանում միջպետական ուղևորափոխադրումները. ԱՀ ՏԿԵ նախարարություն
Արցախը Հայաստանին կապող միակ երթուղին Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով արդեն երկրորդ օրն է՝ չեն կայանում միջպետական ուղևորափոխադրումները: Այս մասին հայտնում…
Էլ ինչպե՞ս է լինում ցեղասպան քաղաքականությունը և էթնիկ զտումները. «Թաթոյան» հիմնադրամ
Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության գազամատակարարումը դադարեցնելը, «Լաչինի միջանցքը» փակելը պետական մակարդակով ահաբեկչական արարքներ են Արցախի ողջ բնակչության նկատմամբ: Այս մասին…
Անհրաժեշտ եմ համարում խաղաղապահ զորակազմի ընդլայնումը և մանդատի երկարաձգումը․ Ռ․ Վարդանյան
Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը գրառում է արել․ «Բոլորդ տեղյակ եք ստեղծված բարդ իրավիճակի մասին: 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ին Ադրբեջանը կրկին արգելափակել…
Քաթար-2022, Արգենտինա – Խորվաթիա. պայքար եզրափակիչ առաջին ուղեգրի համար
Քաթարում անցկացվող ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում այսօր կկայանա կիսաեզրափակիչ առաջին խաղը: Իրար հետ կհանդիպեն Արգենտինայի և Խորվաթիայի հավաքականները: Երկու թիմերն էլ…
ՀՀԿ-ն վաղը հրատապ հավաքի է հրավիրում
Հարգելի հայրենակիցներ, Արցախի ժողովրդի կենսական իրավունքները կրկին վտանգված են։ Մեր հայրենակիցները ադրբեջանական սադրանքների պատճառով հայտնվել են հումանիտար ճգնաժամի շեմին։ Ստեղծված…
Արցախում վառելիքի և սննդի պաշարներն այս պահին բավարար են
Արցախի Հանրապետությունում վառելիքի և սննդի պաշարներն այս պահին բավարար են: Հաշվի առնելով Ադրբեջանի սադրիչ գործողություններն ու պարենային ինքնաբավության հետ կապված…
ՀՀ նախագահը միջազգային հանրությունից Լաչինի միջանցքի վերաբերյալ հրատապ արձագանք է ակնկալում
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն իր թվիթերյան միկրոբլոգում անդրադարձել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված վիճակին: Նախագահն ընդգծել է, որ միջազգային հանրության հրատապ…
1100 քաղաքացիական անձինք չեն կարողանում վերադառնալ իրենց տները․ ԱՀ ՆԳՆ
Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանին և արտաքին աշխարհին կապող միակ ճանապարհը՝ Լաչինի միջանցքը արգելափակելու պատճառով 1100 քաղաքացիական անձինք, որից 270-ը անչափահաս,…
ԵՄ-ն կոչ է անում Ադրբեջանի իշխանություններին ապահովել Լաչինի միջանցքի երկայնքով տեղաշարժի ազատությունը
ԵՄ արտաքին քաղաքական ծառայության խոսնակ Պետեր Ստանոն անդրադարձել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակին: «Եվրամիությունը մտահոգությամբ հետևում է դեկտեմբերի սկզբից Լաչինի…

Рубен Варданян: Мы вынуждены закрыть школы
Мы уже несколько дней находимся в очень серьезной кризисной ситуации, Азербайджан и сегодня продолжил свое бесчеловечное отношение к нам, приостановив…
Нефтяные доходы Ирана выросли на 49%, несмотря на санкции
Управление энергетической информации сообщило об увеличении нефтяных доходов Ирана на 49% с января по июля 2022 года. Как сообщает управление энергетической информации,…
Заявление официального представителя ЕС о событиях вокруг Лачинского коридора
Европейский союз с серьезной обеспокоенностью следит за развитиями вокруг Лачинского коридора с начала декабря. Об этом говорится на сайте ЕС. «ЕС призывает…
Президент Армении обратился к мировому сообществу по ситуации в Лачинском коридоре
Президент Армении Ваагн Хачатурян призвал международное сообщество к безотлагательной реакции в связи с ситуацией в Лачинском коридоре. Об этом глава…
Запасов топлива и продовольствия в Республике Арцах достаточно
Запасов топлива и продовольствия в Республике Арцах достаточно. Об этом сообщает Информационный центр Арцаха. «Учитывая провокационные действия Азербайджана и связанные…
Командование РМК ведет переговоры с представителями Азербайджана по открытию дороги Степанакерт – Горис
Командованием российского миротворческого контингента ведутся переговоры с представителями Азербайджана по возобновлению беспрепятственного движения гражданского автомобильного транспорта по дорожному направлению Степанакерт…
Омбудсмен НКР: Народ Карабаха находится в полной блокаде вот уже 32 часа
Азербайджан прекратил подачу газа на всей территории Карабаха. Об этом в своем микроблоге в Twitter написал Защитник прав человека Нагорно-Карабахской…
Азербайджан перекрыл подачу газа в Нагорный Карабах
Азербайджан перекрыл подачу газа в Нагорный Карабах, сообщает Инфоштаб НКР. «Прекращение подачи голубого топлива в нынешних погодных условиях — это…
Глава Арцахской епархии призывает не поддаваться на провокации врага, не отчаиваться и не терять бдительности
Глава Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви Его Преосвященство Отец Вртанес епископ Абрамян сослался на ситуацию, созданную азербайджанцами, закрывшими единственную дорогу,…
Назначен новый министр образования, науки, культуры и спорта Армении
Указом президента Армении Жанна Андреасян назначена министром образования, науки, культуры и спорта. Напомним, вчера в отставку подал уже бывший министр…