ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ, երեք քաղաքում ձյուն է գալիս
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական…
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը հերքում է քիմիական զենք օգտագործելու մեղադրանքները
Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի նախագահությամբ անցկացվել է տեսակոնֆերանս Թուրքիայի ԶՈՒ հրամանատարական կազմի հետ։ Տեսակոնֆերանսին մասնակցել են ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետ,…
Վալերի Բուայեն միջազգային հանրությանը կոչ է արել խստորեն դատապարտել ադրբեջանցիների գործողությունները Արցախում
Ֆրանսիացի սենատոր Վալերի Բուայեն միջազգային հանրությանը կոչ է արել խստորեն դատապարտել Արցախում ադրբեջանցիների գործողությունները։ «Պատժամիջոցների բացակայության պայմաններում Ադրբեջանն այլեւս որեւէ…
Նախարարությունը զգուշացնում է Սևանա լճում սիգի որսի խիստ արգելքի մասին
Սիգի ձվադրման ժամանակահատվածով պայմանավորված՝ հսկողության ուժեղացված միջոցառումներ կիրականացվեն Սևանա լճում և Հայաստանի ողջ տարածքում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում են Շրջակա…
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները փորձում են կեղծ լուրերով խուճապ տարածել
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ…
«Շարունակելու եմ նպաստել ՀՀ զարգացմանն ու առաջընթացին»․ Համբարձում Մաթևոսյան
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ «Այսօր Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետի պաշտոնից ազատվելու դիմում եմ ներկայացրել ՀՀ…
Ժաննա Անդրեասյանը կնշանակվի ԿԳՄՍ նախարար. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Ժաննա Անդրեասյանը կնշանակվի ԿԳՄՍ նախարար: Նշենք, որ, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, վերջինս, ազատվել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալի պաշտոնից: Նշենք՝ այսօր…
Արարատ Միրզոյանը ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի նախագահին ներկայացրել է Լաչինի միջանցքում տիրող իրավիճակը
Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի նախագահ, Ժնևի ՄԱԿ գրասենյակում Արգենտինայի մշտական ներկայացուցիչ…
«Հայաստանից հեռանում եմ ջերմ հիշողություններով և տպավորություններով»․ Թրեյսի
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին, որն ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:…
Ժաննա Անդրեասյանն ազատվել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալի պաշտոնից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել Ժաննա Անդրեասյանին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալի պաշտոնից ազատելու մասին: «Ղեկավարվելով…

В Армении есть закрытые дороги — МЧС
На территории Армении есть закрытые дороги, сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям. В частности, закрыты дороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции Амберд…
СНБ Арцаха: Спецслужбы Азербайджана пытаются сеять панику посредством фейковых новостей
Азербайджанские спецслужбы, используя страницы граждан Республики Арцах в Facebook распространяют ложную информацию об эвакуации жителей Арцаха с целью посеять панику…
«Я уезжаю из Армении с теплыми воспоминаниями и впечатлениями». Трейси
Вице-премьер Мгер Григорян принял чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Линн Трейси, завершающую свою дипломатическую миссию в нашей стране.…
Глава МИД Армении представил председателю СПЧ ООН сложившуюся в Лачинском коридоре ситуацию
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 12 декабря встретился с председателем Совета ООН по правам человека, постоянным представителем Аргентины при…
Жанна Андреасян освобождена от должности замминистра ОНКС
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян освобождена от занимаемой должности. Соответствующее решение подписал премьер-министр Пашинян. Министр…
Амбарцум Матевосян и Ваграм Думанян освобождены от занимаемых должностей
Вице-премьер Армении Амбарцум Матевосян освобожден от занимаемой должности. Соответствующий указ подписал президент Армении. Другим указом президента, от занимаемой должности освобожден…
Единственный путь, связывающий Арцах с Арменией и миром, продолжает оставаться закрытым уже на протяжении 9 часов
Единственный путь, связывающий Арцах с Арменией и миром, продолжает оставаться закрытым уже на протяжении 9 часов. Как сообщили Арменпресс в…
МЧС подводит итоги прошлой недели: зарегистрировано 378 случаев, 119 из которых являются чрезвычайными
С 5 по 11 декабря в Национальном центре управления в кризисных ситуациях СС МЧС зарегистрировано 378 случаев, 119 из которых…
Курс доллара США 12 декабря составил 395,53 драма. В сравнении с предыдущим рабочим днем он повысился на 0,23 драма. Об…
Заявление министерства иностранных дел Республики Арцах
Сегодня Азербайджан в очередной раз прибегнул к провокационным действиям, перекрыв на участке Шуши автомагистраль Горис — Степанакерт. Это очередное проявление…