ՀՀ Քաղավիացիայի կոմիտեն հրապարակել է Հայաստանում վթարի ենթարկված ինքնաթիռի զոհերի տվյալները
«2022 թվականի դեկտեմբերի 1-ին Ջրաբեր գյուղի տարածքում կործանված BeechCraft 95-B55 մասնավոր ինքնաթիռի 2 օդաչուներն հանդիսանում էին Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներ՝ Ալեքսեյ…
Անտուան Գրիզմանի յուրօրինակ ռեկորդը Ֆրանսիայի հավաքականում
Հարձակվող Անտուան Գրիզմանը Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի նոր ռեկորդ է սահմանել. Նա ընդգրկվել է թիմի մեկնարկային կազմում 2022 թվականի Աշխարհի 1/8-րդ…
Ավտովթար՝ Գեղարքունիքի մարզում. բախվել են Ford Transit-ը, Opel-ը և VAZ 21703-ը, կա վիրավոր
Երեկ՝ դեկտեմբերի 3-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 21։45-ի սահմաններում Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 56 կմ հատվածում բախվել են Կոտայքի…
ԱԱ-2022. Ֆրանսիայի եւ Լեհաստանի թիմերի մեկնարկային կազմերը
Հայտնի են աշխարհի չեմպիոն Ֆրանսիայի եւ Լեհաստանի հավաքականների մեկնարկային կազմերը աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակիչի խաղում։ Ֆրանսիա․ Լյորիս․ Տ․ Էրնանդես, Ուպամեկանո,…
Կյանքից հեռացել է գյումրեցի հնագետ Համազասպ Խաչատրյանը
Ս/թ դեկտեմբերի 4-ին ծանր հիվանդությունից հետո կյանքից հեռացել է Համազասպ Հակոբի Խաչատրյանը: Համազասպ Խաչատրյանը ծնվել է 1952 թ., հուլիսի15-ին, Լենինականում:…
Ադրբեջանցիները բռնություն են գործադրել հայ երիտասարդների նկատմամբ՝ ռուս խաղաղապահների ներկայությամբ
Դեկտեմբերի 4-ին, ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Մատաղիս-Քարվաճառ երթուղով հերթական անգամ կազմակերպվել էր ադրբեջանական բեռնատարների շարասյան երթևեկությունը։ Բեռնատար մեքենաներից բացի շարասյան մեջ…
Լավրովը վաղը կհանդիպի Ջեյհուն Բայրամովի հետ
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը դեկտեմբերի 5-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան, որտեղ հանդիպում կունենա Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ, հայտնել…
Զինծառայողը վնասվածքը ստացել է իրեն ամրակցված ինքնաձիգից, ստացել է աջ ազդրի վնասվածք
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 528-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է…
Հրшզենшյին վիրшվորում ստացած զինծшռшյողը վիրшհшտվել է. նրա վիճակը շարունակում է մնալ ծшյրшհեղ ծшնր
Նախօրեին հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայողը տեղափոխվել է կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ, որտեղ վիրահատվել է: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ…
Մшհվшն ելքով վրшերթ Արարատի մարզում. տղամարդու ինքնությունը պարզվում է
Երեկ՝ դեկտեմբերի 3-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 19։00-ի սահմաններում Արարատի մարզի բնակիչ՝ 30-ամյա Ժիրայր Ա-ն…

ЧМ-2022: Команды Франции и Польши огласили стартовые составы
Стали известны стартовые составы сборных Франции и Польши на матч 1/8 финала чемпионата мира. Франция: Льорис, Эрнандес, Юпамекано, Варан, Кунде, Рабьо,…
На территории общины Гетаван Арцаха азербайджанцы применили насилие в отношении армянской молодежи
На территории общины Гетаван Республики Арцах азербайджанцы применили насилие в отношении армянской молодежи. Об этом Новости Армении-сообщили в полиции МВД…
В России выявлено 6 598 новых случаев COVID-19, погибли 55 человек
В России за последние сутки было выявлено 6 598 новых случаев коронавирусной инфекции. Об этом сообщает федеральный оперативный штаб по борьбе с инфекцией. За последние сутки в стране были…
Взрыв прогремел в жилом здании в Турции, есть раненые
Взрыв прогремел в жилом здании в турецком Шанлыурфа, по предварительным данным, ранены 4 человека, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Anadolu.…
А если бы не украшали вовсе? Мэр Еревана ответил на критику из-за праздничной иллюминации
Нареканий и критики за праздничное украшение города в этом году звучало больше обычного, но обойтись без иллюминации невозможно. Об этом…
На поворотах Дилижана местами наблюдается гололед: в ряде областей Армении идет снег
На территории Армении есть закрытые автодороги. Об этом сообщает МЧС республики. Закрыты автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости…
Американский ученый Хафф: COVID-19 создали искусственно
Американский ученый Эндрю Хафф, который работал в лаборатории китайского Уханя, заявил, что коронавирусная инфекция была создана искусственным образом. Об этом сообщает…
Минобороны Армении опровергло заявление о ночном обстреле азербайджанских позиций
Последнее заявление Минобороны Азербайджана об обстреле азербайджанских позиций не соответствует действительности. Об этом говорится в сообщении Минобороны Армении. Ранее Минобороны Азербайджана…
Иран заявил о достижении стабильной безопасности на всех своих границах
Командующий сухопутными войсками иранской армии, бригадный генерал Кюмарс Хейдари заявил, что в результате стратегических и тактических успехов, достигнутых сухопутными войсками…
На участке Сараван-«Зангер» Армении идет снег