Կորեացի երկրպագուն բացատրել է՝ ինչու էին Պորտուգալիայի հետ խաղին վանկարկում «Մեսսի, Մեսսի»
Կորեացի երկրպագուներից մեկը բացատրել է, թե ինչու էին իրենք ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի վերջին տուրի Պորտուգալիայի դեմ խաղում (2-1) վանկարկում արգենտինացի…
«Ոստիկանն ընդունել է, որ բերման ենթարկելն անօրինական էր. Եռաբլուրից ծնողներին բերման ենթարկելու գործով առերեսում է եղել»
«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնից սեպտեմբերի 21-ին կարմիրբերետավորների կողմից զոհված զինծառայողների ծնողներին բռնի ուժով բերման ենթարկելու վարույթով առերեսում է տեղի ունեցել ծնողներից…
Իսպանացի պատգամավորը Ջերմուկում ծանոթացել է ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքներին
Իսպանիայի խորհրդարանում մենք ներգրավված ենք հայկական հարցերի բարձրաձայնմանը վերաբերող գործընթացներում: Իսպանիայի Պատգամավորների կոնգրեսը միաձայն ընդունել է հայտարարություն, որը դատապարտում է…
Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ ԴԺ Պետդումայի պատվիրակությանը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական Դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի…
Հրդեհ Շահումյան գյուղի տներից մեկում. կա 1 զոհ
Դեկտեմբերի 2-ին, ժամը 18:27-ին Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շահումյան գյուղի Աբովյան փողոցի տներից մեկում ծուխ է․…
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնի գինեկոլոգիայի բաժնի վարիչի մահվան փաստով սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել…
ՌԴ խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում միջադեպեր չեն գրանցվել
Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող ռուսական խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում դեկտեմբերի 2-ին միջադեպեր չեն գրանցվել, տեղեկացնում են ՌԴ ՊՆ-ից:: «30 դիտակետերում…
Հեղինակավոր «Ֆիգարո»-ն դեկտեմբերի համարը նվիրել է հայ ժողովրդի պատմությանը՝ հին ժամանակներից մինչև 44-օրյա պատերազմ
Ֆրանսիական հեղինակավոր «Ֆիգարո» պարբերականը իր «Ֆիգարո – պատմություն» ամսագրի դեկտեմբերի համարը նվիրել է հայ ժողովրդի պատմությանը: Ամսագրի շապիկին ֆրասահայ հայտնի…
Գյումրիի մանկատան սանը չի կարողանում վճարել տնակի վարձը, որը կազմում է ընդամենը 10.000 դրամ
Պետությունը բնակտարածության կարիք ունեցող սոցիալապես անապահով և հատուկ խմբերին դասված անձանց կացարանով ապահովելու պարտականություն ունի: Այդ անձանց ցանկում ընդգրկված են…
Երևան համայնքին պատճառվել է 15 միլիոն դրամից ավելի վնաս. Քրեական ոստիկանության բացահայտումը
Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ֆինանսավարկային և մտավոր սեփականության ոլորտում կատարվող հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնում ստացված տեղեկությունների հիման վրա իրականացված ստուգողական…

Врачи обнаружили, что инъекции стероидов в колено ускоряют прогрессирование остеоартрита
Ученые из США выяснили, что инъекции стероидов, используемые для облегчения боли при остеоартрите коленного сустава, могут ускорить прогрессирование заболевания. Два исследования были представлены на ежегодном…
Издание “Le Figaro Histoire” посвятило декабрьский номер истории армянского народа
Известное французское издание “Le Figaro” посвятило декабрьский номер своего журнала “Фигаро-история” истории армянского народа. На обложке журнала фотография известного французского…
Испания усилит меры безопасности у диппредставительств
Министр внутренних дел Испании Фернандо Гранде-Марласка после обнаружения в стране нескольких посылок со взрывчатыми веществами распорядился усилить меры безопасности в…
Арсен Симонян назначен советником председателя Следственного комитета Республики Армения
Приказом председателя Следственного комитета Армении Аргишти Кярамяна, Арсен Симонян назначен советником председателя Следственного комитета Республики Армения. Об этом сообщили в пресс-службе…
Министр обороны Армении встретился со спецназовцами и военнослужащими десантно-штурмовых подразделений
Министр обороны Армении Сурен Папикян 2 декабря посетил N –ское армейское войсковое соединение. Папикяна сопровождали начальник Генштаба ВС, первый заместитель…
Министр ИД Армении представил канадскому коллеге последние развития вокруг нагорно-карабахского конфликта
В рамках министерской конференции ОБСЕ в Лодзи 1 декабря министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел…
Вооруженные грабители ворвались в дом россиян и взяли только воду
Вооруженные грабители ворвались в дом жителя Пятигорска и не взяли ничего, кроме воды. Об этом сообщает телеканал РЕН ТВ. По…
Арцах не будет частью Азербайджана: Заявление МИД Республики Арцах
В последнее время вновь активизировались разного рода обсуждения, комментарии, мнения относительно статуса Нагорно-Карабахской Республики, что является объективным процессом, учитывая ключевой…
Араик Арутюнян принял спортсменов из Арцаха, принявших участие в 35-м чемпионате Европы по киокушинкай карате
1 декабря Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял арцахских спортсменов, принявших участие в 35-м чемпионате Европы KWF по киокушинкай карате.…