Պաշտոնական․ Մարտինեսը լքեց Բելգիայի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնը
Բելգիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Մարտինեսը Խորվաթիայի հետ խաղում ոչ-ոքիից հետո (0:0) մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ լքում է զբաղեցրած…
ԱՄԷ-ի և Հայաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունները նկատելիորեն զարգացել են. ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպանության հավատարմատար
ԱՄԷ-ի և Հայաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունները նկատելիորեն զարգացել են վերջին տարիներին։ Այս մասին ԱՄԷ հիմնադրման 51-ամյակին նվիրված ընդունելությանը հայտարարել է…
Պենտագոնը կտրականապես դեմ է Սիրիայում Թուրքիայի նոր ռազմական գործողությանը
Պենտագոնի ղեկավար Լլոյդ Օսթինի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի միջև կայացել է հեռախոսազրույց: Կողմերը գլխավորապես քննարկել են Սիրիայում ստեղծված…
Ոստիկանությունն առաջարկում է ավտոբուսների ուղեսրահներն ապահովել բարձր որակի տեսահսկման համակարգերով
Ոստիկանությունն առաջարկում է ավտոբուսների և միկրոավտոբուսների ուղեսրահներն օրենքով ապահովել անընդմեջ և բարձր որակի (HD) տեսաձայնագրություն իրականացնող տեսահսկման համակարգերով: Համապատասխան նախագիծը…
«Ադրբեջանի նպատակը խաղաղությունը չէ, այլ խաղաղության քողի տակ նոր ագրեսիաների իրականացումը Հայաստանի և Արցախի դեմ»
«Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հարյուրավոր դեպքեր են արձանագրվել հրադադարի հաստատմանը հաջորդած երկու տարիների ընթացքում։ Հրադադարի խախտումները առավել ինտենսիվացել են…
ԱԱ-2022․ Հայտնի է փլեյ-օֆֆի 16 մասնակիցներից 12-ը
Աշխարհի առաջնության փլեյ-օֆֆի ևս երկու ուղեգիր խաղարկվեց խմբային փուլի երրորդ տուրում, այս անգամ F խմբում։ Մարոկկոյի և Խորվաթիայի հավաքականները նվաճեցին…
Ադրբեջանում արգելվել է քուրդ կին զինյալների մասին պատմող ֆիլմի ցուցադրությունը
Ադրբեջանական կինոթատրոնները հրաժարվել են ցուցադրել Իրաքի քուրդ կին զինյալների մասին պատմող «Sisters Apart» գեղարվեստական ֆիլմը: Նախաձեռնությունը իրականացվել էր Ադրբեջանում Գերմանիայի…
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ N զորամաս, ծանոթացել պայմաններին
Դեկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ, այցելել է…
Խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում միջադեպեր չեն արձանագրվել
Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող խաղաղապահ զորախումբն այսօր՝ դեկտեմբերի 1-ին իր պատասխանատվության գոտում միջադեպ չի արձանագրել: Այս մասին տեղեկանում ենք ՌԴ…

Археологи обнаружили, что собак одомашнили на несколько тысяч лет раньше, чем считалось
Археологи из Университета Страны Басков (автономное сообщество на севере Испании) обнаружили, что собака была впервые одомашнена около 17 тыс. лет назад. Работа ученых опубликована в журнале the…
Байден подарил Макрону зеркало
Президенты США и Франции Джо Байден и Эммануэль Макрон обменялись дорогими и значимыми подарками, сообщили пресс-службы первых лиц двух стран…
Министр обороны Армении в сопровождении начальника Генштаба ВС посетил воинскую часть N
Министр обороны Армении Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, 1-го заместителя министра обороны, генерал-майора Эдварда Асряна 1…
Армения и Венгрия договорились восстановить дипломатические отношения
Армения и Венгрия договорились восстановить дипломатические отношения. МИД Армении опубликовал Совместное заявление министров иностранных дел Армении и Венгрии, в котором…
В зоне ответственности российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе нарушений не зафиксировано. Oб этом говорится в информационном бюллетене министерства обороны…
Риск крупномасштабной войны есть всегда: министр обороны Армении
Риск крупномасштабной войны есть всегда. Об этом в беседе с журналистами в парламенте сказал министр обороны Сурен Папикян. На вопрос…
Секретарь Совета безопасности Армении встретился с американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 1 декабря встретился с американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ, старшим советником по переговорам на…
Главы МИД Армении и Литвы обсудили актуальные вопросы международной и региональной повестки дня
1 декабря в рамках 29-го заседания Совета министров ОБСЕ в Лодзи министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с министром…
Неконструктивная позиция Баку препятствуют усилиям по достижению мира: глава МИД Армении встретился с Боррелем
На полях 29-го министерского заседания ОБСЕ министр иностранных дел Армении 1 декабря встретился с Верховным представителем ЕС по иностранным делам…