Month: Դեկտեմբերի 2022
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ամանորի առթիվ հանդես է եկել ուղերձով, որտեղ ասվում է. «Սիրելի ժողովուրդ, Սիրելի հայրենակիցներ, Ահա անցնում է…
Արցախի նախագահի ամանորյա ուղերձը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի առթիվ: Ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 2023թ.-ը դիմավորում ենք արտակարգ…
Քայլերթ Ստեփանակերտում` ի հիշատակ Արցախյան գոյապայքարում իրենց կյանքը հանուն հայրենիքի զոհաբերածների
Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածամոր Հովանու մայր տաճարից դեպի Եղբայրական գերեզմանոց քայլերթ է տեղի ունեցել` ի հիշատակ Արցախյան գոյապայքարում իրենց կյանքը հանուն…
Ադրբեջшնի հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ…
Ուժ ու կորով Արցախի մեր հայրենակիցներին. Արմեն Սարգսյան
Հայաստանի չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ամանորի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել: Ուղերձում ասվում է. «Շնորհավորում եմ բոլորի Ամանորը։ Մաղթում եմ…
Մեծ պատիվ էր բարձրացնել հայոց եռագույնը, շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր գնահատեցին իմ աշխատանքը․ Արթուր Դավթյան
Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն ամփոփել է 2022 թվականը․ «Այս տարին շատ հաջողակ էր իմ համար։ 2022-ին դարձա աշխարհի բացարձակ գավաթակիր, եվրոպայի…
Հայկական սպորտի առաջատարները. ՀՀ 10 լավագույն մարզիկներից 4-ը Շիրակի մարզից են
2021 թվականի համեմատ միջազգային առաջնություններում շիրակցի մարզիկները 2022 թվականին ավելի լավ արդյունքներ են ցույց տվել, ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում հայտարարեց Շիրակի…
Վահագն Խաչատուրյանի շնորհավորական ուղերձն Ամանորի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի շնորհավորական ուղերձն Ամանորի առթիվ. «Հայաստանի Հանրապետության հարգելի քաղաքացիներ, Սիրելի հայրենակիցներ, Րոպեներ անց մենք կշրջենք 2022 թվականի…
Ազգային համերաշխության, միասնական աշխատանքի տարի եմ մաղթում բոլորիս. ՀՀ պաշտպանության նախարար
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առիթվ հանդես է եկել ուղերձով: Ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ զինծառայողներ, Հայրենիքի…
2022 թվականը հերթականներից էր, որը Գյումրիի տնակներում բնակվող ընտանիքների բնակպայմանների փոփոխությամբ չառանձնացավ
Անցնող տարին Գյումրիի համար հերթականներից էր, որը տնակներում բնակվող ընտանիքների բնակպայմանների փոփոխությամբ դարձյալ չառանձնացավ: Գյումրիի քաղաքապետարանը 2741 տնակ է հաշվառել…

Армен Саркисян: Силы и мужества нашим арцахским соотечественникам
Пусть наступающий 2023-ый будет годом укрепления государственности, успехов и достижений. Об этом говорится в поздравительном послании четвертого президента Армении Армена…
Поздравительное послание Президента Республики Ваагна Хачатуряна по случаю праздника Нового Года
Уважаемые граждане Республики Армения! Дорогие соотечественники! Через несколько минут мы перевернём последнюю страницу календаря 2022 года и войдём в 2023…
Католикос Всех Армян Гарегин Второй посетил боевые позиции
Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин Второй в сопровождении высшего духовенства 31 декабря посетил боевые позиции, дислоцированные на восточной…
Ведущие армянского спорта. 4 из 10 лучших спортсменов РА из Ширакской области
Руководитель отдела образования, культуры и спорта Ширакской области Вачаган Варданян в беседе с ГАЛА сообщил, что по сравнению с 2021…
Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования по случаю кончины Бенедикта XVI
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Его Святейшеству Папе Франциску по случаю кончины Бенедикта XVI. “Ваше Святейшество, Со…
2022 год был одним из очередных, не отличившихся изменениями в жилищных условиях семей, проживающих в Гюмри, в домиках-времянках
Минувший год был одним из очередных, ничем не отличившихся для гюмрийских семей, проживающих в домиках-времянках. В Гюмри мэрия города взяла на…
Оставшиеся в Ереване из-за блокады Арцаха отправились шествием в Ераблур
Жители Арцаха, оставшиеся в Ереване из-за блокады Арцаха, 31 декабря организовали шествие. От здания мэрии Еревана с зажженными свечами они направились…
Мэр Киева Кличко сообщил о взрывах в городе
Мэр Киева Виталий Кличко сообщил, что в городе 31 декабря происходят взрывы. Об этом он написал в своем Telegram-канале. «В Киеве звучат взрывы! Оставайтесь в укрытии», —…
«Думаю, что по количеству медалей, завоеванных на международных чемпионатах, Ширакская область первая в РА, нам уступает и столица»: В. Варданян
«Спортивный сезон-2022» был богат многочисленными спортивными мероприятиями и успехами спортсменов Ширака». Так в беседе с ГАЛА оценил прошедший год руководитель отдела…
Политолог: Возрождение Армении начнется с Арцаха
Возрождение Армении начнется с Арцаха. Об этом написал на своей странице в Facebook политолог Степан Даниелян. «Наши соотечественники Арцаха сейчас…