Արցախում ոստիկանության մի խումբ ծառայողներ են պարգևատրվել
Արցախի ՆԳ նախարարության ոստիկանության ծառայողի մասնագիտական օրվան նվիրված միջոցառումների շրջանակում, ծառայողական պարտականությունները և առաջադրանքները բարեխղճորեն և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար…
Երեւանում ավտոմեքենաներ են բախվել․ կան տուժածներ
Նոյեմբերի 30-ին, ժամը 19:15-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի «Վստրեչի» կամուրջի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝…
Օջալանը դատի է տվել Հունաստանին
Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության (ՔԲԿ-PKK) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանը Հունաստանին դատի տալու նպատակով դիմել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան (ՄԻԵԴ)։ Բանն այն է, որ …
«Պատահական չէ, որ վերջին օրերին պաշտոնական Բաքուն և խաղաղապահ կոնտիգենտը մամուլի հաղորդագրություններով «փոխհրաձգության» մեջ են»
«Ադրբեջանը փորձ է կատարում տարբեր իրավիճակներում ձեռքի տակ ունենալ տարբեր զարգացման սցենարներ, փաստացի ռազմավարական նախաձեռնությունը գտնվում է իրենց ձեռքում: Եթե…
Վաղաշեն գյուղի ՃՏՊ-ի հետևանքով կան տուժածներ և մեկ զnհ
Նոյեմբերի 30-ին, ժամը 20։37-ին Գեղարքունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վաղաշեն գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ.…
AS. Իսպանական գահի ժառանգորդը սիրահարվել է Իսպանիայի հավաքականի ֆուտբոլիստին
Իսպանական գահի ժառանգորդը սիրահարված է «Բարսելոնայի» եւ երկրի հավաքականի կիսապաշտպանին։ AS-ի տեղեկացմամբ՝ արքայադուստր Լեոնորը, որը Ֆիլիպ VI թագավորի ավագ դուստրն…
Ֆրանսիայի Ազգային ժողովը միաձայն ընդունել է Հայաստանին աջակցող և Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ առաջարկող բանաձև
Այսօր Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովը միաձայն ընդունեց Հայաստանին աջակցող և Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ առաջարկող բանաձև։ Այս մասին հայտնում են Ֆրանսիայում…
Լոձում հանդիպել են Հայաստանի և Չեխիայի ԱԳ նախարարները
Նոյեմբերի 30-ին Լոձում ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Չեխիայի Հանրապետության ԱԳ նախարար…
Հայաստանի պետական սահմանը հատած Թուրքիայի քաղաքացին դատապարտվել է 9 ամիս ազատազրկման
Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանն ապօրինի հատած Թուրքիայի քաղաքացին դատապարտվել է 9 ամիս ազատազրկման։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Դատալեքս» դատատեղեկատվական համակարգից։…
«Ադրբեջանի սեպտեմբերյան հարձակման հետևանքով ՀՀ զինուժի զոհերի թիվն այս պահին 233-ի է հասնում». ԱԺ պատգամավոր
Ադրբեջանի սեպտեմբերյան հարձակման հետևանքով ՀՀ զինուժի զոհերի թիվն այս պահին 233-ի է հասնում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է…

«Неслучайно в последние дни официальный Баку и миротворческий контингент ведут «перестрелку» пресс-релизами»
«Азербайджан делает попытки иметь под рукой сценарии на случаи разного развития событий, соответствующие разным ситуациям, фактически, стратегическая инициатива в их руках. Если в Азербайджане узнают, что во время эскалации они не останутся без…
ЧМ-2022: Австралия и Франция вышли в плей-офф
Сборная Туниса обыграла команду Франции в матче третьего тура группового этапа чемпионата мира по футболу в Катаре. Встреча группы D,…
НС Франции единогласно приняло резолюцию об агрессии Азербайджана против Армении
Нижняя палата парламента Франции единогласно приняла резолюцию с требованием прекратить агрессию Азербайджана против Армении. За проголосовали 256 депутатов, против — 0.…
Министр обороны Армении посетил одно из воинских соединений
Министр обороны Армении Сурен Папикян посетил одно из воинских соединений, сообщает пресс-служба Минобороны. Его сопровождал начальник Генштаба ВС, первый заместитель министра Эдвард…
Распространенное МО Азербайджана сообщение-очередная дезинформация
Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения ВС РА 30 ноября в 19:40 открыли огонь в направлении азербайджанских…
В Армении гражданина Турции приговорили к 9 месяцам тюрьмы, но тут же отпустили
Гражданин Турции, незаконно перешедший границу с Арменией, приговорен к 9 месяцам лишения свободы. Об этом собщает сайт судебной информации. Атал…
Обсужден процесс реализации шагов по внедрению системы всеобщего декларирования доходов
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены вопросы внедрения системы всеобщего декларирования доходов. В совещании…
В регионах Армении идет снег: межгосударственные и республиканские дороги открыты
30 ноября, по состоянию на 20:00, в Джермуке, Сисиане, Горисе, на Сараванском и Мегринском перевалах идет снег, в Севанском и…
Вице-премьер присутствовал на мероприятии по случаю 15-летия действующего при поддержке ЕБРР Инвестиционного совета
Вице-премьер Амбарцум Матевосян сегодня присутствовал на мероприятии, посвященном 15-летию создания Инвестиционного совета Армении, действующего при поддержке Европейского банка реконструкции и…
В китайском городе Гуанчжоу ослабили введенный из-за COVID-19 локдаун
Власти китайского города Гуанчжоу отменили в ряде районов ограничения, введенные для борьбы с распространением коронавируса, сообщают в среду азиатские СМИ. Строгий…